Vairuotojai kelyje pateko į neįprastą policijos surengtą akciją

Antradienį, spalio 25 dieną, Utenoje vyko specialus policijos pareigūnų reidas. Kartu su UAB „Eoltas“ policijos inicijuojamos akcijos „Švilpukas saugo“ metu vairuotojams buvo dalijamos saugumo priemonės – nuo laukinių gyvūnų keliuose apsaugantys ultragarsiniai švilpukai. Reidas buvo vykdomas ne tik Utenos, bet ir Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Alytaus apskrityse.

Draugiškai nusiteikę Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus kelių patrulių būrio vyriausieji patruliai Eividas Nikitinas ir Mindaugas Buivydas neketino bausti vairuotojų ir, linkėdami saugiai važinėti keliuose, jiems įteikė ultragarsinius švilpukus. Patenkinti vairuotojai pažadėjo būtinai juos panaudoti pagal paskirtį. Vieni apie šią akciją sužinojo atsitiktinai, kiti prisipažino apie tai sužinoję iš interneto platybių ir spaudos.

Socialiniame tinklapyje apie antradienį rengiamą akciją sužinojęs uteniškis Robertas Ragauskas buvo maloniai nustebintas dovana.

Iki šiol švilpuko, keliuose apsaugančio nuo susidūrimų su žvėrimis, neturėjusiam vairuotojui iš Utenos Sigitui Pakšiui patrulis Eividas Nikitinas paaiškino, kaip juo naudotis. „Labai džiaugiuosi, kad švilpukus dalija vairuotojams, tikrai panaudosiu“, – šypsojosi vairuotojas.

Akcija „Švilpukas saugo“ vyko trijose Utenos rajono vietose: magistraliniame kelyje Utena-Vilnius (prie įvažiavimo į buvusią geležinkelio stotį), magistralinio kelio atkarpoje Utena-Kaunas, Jasonių kaime (aikštelėje prie autobusų sustojimo), krašto kelyje Utena-Kupiškis (aikštelėje prie įvažiavimo į UAB „Utenos vandenys“).

Policininkų teigimu, susidūrimų su laukiniais gyvūnais pagausėja pavasarį ir rudenį, ypač spalį, lapkritį, kada tamsusis paros laikas itin ilgas ir dėl klimato pokyčių, maisto paieškos ar dauginimosi instinkto vyksta aktyvi gyvūnų migracija.

Eismo įvykiai su gyvūnais dažniausiai įvyksta užmiesčio, magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose keliuose, miškingose vietose, ten kur nėra įrengti apsauginiai barjerai, saugantys, kad laukiniai žvėrys negalėtų patekti ant kelio. Pastebime, kad ypač stirnos, vis dažniau užklysta ir į miestų, miestelių ir gyvenviečių gatves. Dažniausiai susiduriama su staiga į kelią išbėgusiomis stirnomis, briedžiais, elniais, lapėmis, kiškiais.

„Eismo įvykio metu susidūrus su dideliais gyvūnais, briedžiais arba elniais yra patiriama didelė turtinė žala, stipriai apgadinama transporto priemonė ir, žinoma, yra atvejų, kada sužalojami ar žūsta žmonės. Šiais metais Utenos apskrities keliuose įvyko keturi skaudesni eismo įvykiai su gyvūnais, kurių metu buvo sužaloti žmonės. Susirūpinimą kelia tai, kad eismo įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais, smarkiai daugėja, o apsauginiai kelio barjerai ir kitos priemonės visiškai negali apsaugoti nuo gyvūno patekimo ant kelio,“ – sakė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Antanas Skrebiškis.

Laikraščio „Utenos diena“ inf. Vytauto Ridiko ir Utenos AVPK nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas