Poledinė žūklė virto nelaimingu atsitikimu

Vasario 26 d. apie 19 val. 18 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Ignalinos rajone, Vaišniūnų kaime (Ignalinos sen.), Dringio ežere į vandenį įkrito vyras, kuris negali išlipti. Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, žmogaus ežere nesimatė.

Vasario 26 dieną Dringio ežere nuskendo žmogus

Vykdydami paiešką, Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai 50 metrų atstumu nuo kranto 11 metrų gylyje po ledu rado ir ištraukė nuskendusį žmogų. Gelbėjimo darbams buvo panaudota valtis, sonaras, narų įranga.

Ugniagesių patarimai gyventojams

Ugniagesiai gyventojams ir poledinės žūklės mėgėjams nori priminti, kad orams šylant ledas darosi vis plonesnis, daugėja properšų, todėl ant ledo lipti yra labai pavojinga. Gyventojai turėtų žinoti, kad tvirtas ledas būna tada, kai jo atspalvis melsvas arba žalsvas, o balkšvas, matinis ar gelsvas ledas yra netvirtas ir pavojingas! Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur jame įšąla medžių šakos, lentos ir kt., taip pat ledas, esantis arti krūmų, medžių, nendrių. Netvirtas ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliukai arba yra šaltiniuotų vietų. Ledas ypač pavojingas atodrėkių metu.

Jeigu esate įsitikinę, kad ledas yra bent 7 cm storio, ir nusprendėte lipti ant užšalusio tvenkinio, eidami ant ledo, apsidairykite, ar nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu, reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų.

Jei įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę, iš kur atėjote, o ne į priekį. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Užšliaužus ant jo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę, iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto, reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiektumėte saugią vietą.

Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inf.

Utenos PGT nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas