Kada laikas keisti variklio alyvą?

Variklio tarnavimo laikas priklauso nuo daugelio veiksnių. Vienas iš svarbiausių, jei ne pats svarbiausias, yra alyvos kokybė. Variklio alyva turi būti parinkta pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Labai svarbus yra ir keitimo dažnumas. Bėgant laikui ir didėjant nuvažiuotiems kilometrams alyva praranda savo pirmines tepimo, taip pat ir aušinimo savybes. Tad, kada laikas keisti variklio alyvą?

Kodėl reguliarus variklio alyvos keitimas yra svarbus?

Kad variklio dalys tinkamai veiktų, reikia jas sutepti. Nenaudojant specialios alyvos, mechaninės variklio dalys trinasi viena į kitą, todėl gali būti rimtai pažeistos.

Keičiant alyvą automobilyje, panaudota alyva pakeičiama šviežia. Tuomet taip pat keičiamas alyvos filtras. Taip variklis veikia sklandžiai ir išlaikomas visas jo našumas. Alyvos keitimas turės teigiamos įtakos variklio ir visų jį sudarančių dalių tarnavimo laikui. Reguliarus alyvos keitimas taip pat padės sumažinti automobilio degalų sąnaudas.

Dėl nuolatinio naudojimo alyva praranda savo veiksmingumą. Laikui bėgant jos savybės prastėja ir ji tampa skystesnė, o tai gali pakenkti varikliui. Alyva pradeda dėvėtis, ji tampa mažiau veiksminga prieš koroziją ir nebeatlieka apsauginio vaidmens, o kartu joje kaupiasi nuosėdos ir drėgmė, kurie mažina jos eksploatacines savybes.

Alyvos keitimas turėtų būti atliekamas visose transporto priemonėse, kuriose veikia degalais varomas variklis, todėl jis netaikomas elektromobiliams. Tačiau hibridinėms transporto priemonėms dažnai reikia keisti alyvą, nes jos turi ir degalų variklį, ir elektros variklį. Įvairių tipų transporto priemonėms skirta variklio alyva internetu yra puikus pasirinkimas visiems, kurie nori sutaupyti savo laiką.

Kaip dažnai reikia keisti automobilio alyvą?

Variklio alyvos keitimas yra viena iš techninės priežiūros operacijų, įtrauktų į techninę apžiūrą, tačiau tai galima daryti ir dažniau, ypač jei automobilis yra senesnis arba juo daug važinėjama.

Keitimo dažnumas priklauso ne tik nuo važiavimo tipo, bet ir nuo automobilio modelio. Atsakymą į klausimą, kaip dažnai automobilyje reikėtų keisti alyvą, gali pateikti tik techninės priežiūros knyga. Tačiau dauguma gamintojų sutinka, kad alyvą automobilyje reikėtų keisti:

  • benzininiams varikliams – po 15 000 km
  • dyzeliniams varikliams – po 10 000 km

Alyvos lygį rekomenduojama tikrinti maždaug kas 2 000 km arba prieš išvykstant į ilgą kelionę. Patikrinus bus užtikrinta, kad variklyje yra reikiamas skysčio kiekis, taip pat bus atmestas galimas nuotėkis, kurį reikėtų kuo greičiau pašalinti.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas