Nacionaliniame miškasodyje dalyvavo gausi Utenos krašto bendruomenė

Balandžio 20 d. vyko didžiausia Valstybinių miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuota miškų sodinimo šventė – Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“. Šiais metais miškasodis ypatingas – akcijoje dalyvavo gausus būrys piliečių, kurių dėka visoje Lietuvoje buvo pasodinta per 100 girių, taip įprasminant Lietuvos dainų šventės šimtmetį.

Miškų sodinimo šventė – Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“

Talka – šimtametėms tautos tradicijoms pagerbti

Nacionalinis miškasodis – tradicinė kasmet vykstanti medelių sodinimo šventė, kurios metu įveisiami ir atkuriami Lietuvos miškai, taip prisidedant prie mūsų šalies miškingumo didinimo. Ši akcija kasmet bendram tikslui sutelkia gausų būrį neabejingų gamtai ir miškui piliečių, organizacijų, bendruomenių, o šiemet miškų sodinimo talka kvietė pagerbti šimtametes mūsų tautos tradicijas.

Nacionaliniame miškasodyje Vyžuonų girininkijos trijų hektarų plote dalyvavo gausi Užpalių gimnazistų ir jų tėvų bendruomenė, Utenos policijos ir Lietuvos policijos veteranų asociacijos Utenos filialo nariai, Utenos mokiniai. Taip pat medelius sodino ir Anykščių, Zarasų rajonų policijos komisariatų bendruomenės.

Beje, Lietuvos policijos veteranų asociacijos Utenos filialo nariai pasodino tris pačių užaugintus ąžuoliukus su mintimi, kad kiekvienas medis yra kaip naujas šviesus žingsnis link tvarios ir žalios Lietuvos ateities. Nacionaliniame miškasodyje dalyvavo ir Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Vytautas Vaiškūnas.

Kaip sakė viena iš Nacionalinio miškasodžio iniciatorių mūsų rajone Užpalių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Renata Gavėnienė, į šią akciją susirinko beveik 70 užpalėnų. Pasak jos, vaikai supranta, kad miškus reikia atsodinti, kad tai, ką pasodini, juk ne sau, o diskusijos apie tai vykdavo net per pertraukas.

„Kai ryte snigo, nemaniau, kad atvažiavusi prie mokyklos rasiu net 33 dalyvius. Tada išsišiepiau, supratusi, kad miškasodis tikrai įvyks“, – „Utenos dienai“ sakė R. Gavėnienė. Anot jos, gimnazijos vadovai planavo penktokų neimti į miškasodį, tačiau pastarieji pareiškė, kad yra dideli ir turi teisę dalyvauti su tėvais tokiame renginyje.

Plačiau apie tai skaitykite antradienio laikraštyje „Utenos diena“.

Utenos AVPK ir autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas