Garbaus amžiaus senolis laisvalaikiu sėda prie kabrioleto vairo

Labai dažnai garbingų sukakčių proga mūsų sveikinami senoliai nustebina ir savo sveikata, ir aktyvumu, ir dideliu noru džiaugtis gyvenimu. Toks yra ir ignalinietis Juozas Skudutis. Kovo 18 dieną 90-mečio proga jį aplankė ir pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius, Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Svečius gerokai nustebino jubiliato sveikata ir talentai. Kaip sakė jo marti Kristina, uošvis gali sumeistrauti bet ką. Ano jos, lengviau būtų išvardinti, ko jis gyvenime nėra padaręs.

Juozas Skudutis atšventė garbingą 90 metų jubiliejų

Anksčiau J. Skudutis buvo sukonstravęs vėjo malūną. Dabar kieme stovi jo prijungta saulės elektrinė. Jaunystėje pirmą televizorių iš atskirų detalių surinko, o apie žoliapjoves ir smulkesnius aparatus jau nė kalbėti neverta. Dabartinis televizorius su belaide klaviatūra valdomas, nes ilgaamžis mėgsta įvairių įdomių dalykų ,,Youtube“ kanale pasiieškoti. Išbandęs jis ir dirbtinio intelekto galimybes, bet, kaip sakė, nelabai patiko – uždavus klausimą labai jau iš tolo tas protas pradeda pasakojimą. Įdomiausia, kad vyras vis dar vairuoja. Ir ne šiaip sau kokį automobilį, o sidabrinės spalvos ,,Peugeot“ kabrioletą. Vasarą mėgsta pralėkti su vėjeliu. Visus pakvietęs į lauką, Juozas automobilį išvarė iš garažo, stogą nuleido ir per kiemą pervažiavo. Vicemeras V. Židanavičius neiškentė – kartu su juo atsisėdo. Dabar pagrindinis 90-mečio rūpestis – kaip jam sveikatos pažymą vairavimui gauti. Atsarginis planas irgi yra – vairuos elektrinį triratį.

Vyras visą gyvenimą buvo aistringas keliautojas. Kur tuo metu buvo leidžiama, ten ir keliaudavo. Daug kelionių organizuodavo jo darbovietė. O savo automobiliu kartu su šviesaus atminimo žmona Birute yra išvažinėję visą Lietuvą, Baltarusiją, Latviją (vairuotojo stažas – 64 metai). Todėl ir dabar nemeta šio pomėgio, vis sėda prie vairo. Toli nevažiuoja. Dažniausiai nuo Ignalinos iki Palūšės. Ten aikštelėje pasistatęs automobilį, link Meironių vedančiu pėsčiųjų taku žingsniuoja. Viso atstumo nenueina – iki antro suoliuko ir atgal.

J. Skudutis gimė Antagavės kaime. Šeimoje užaugo keturiese. Brolis dvynys Kazys ir sesuo Milda jau iškeliavę amžinybėn. Juozas maloniai bendrauja su seserimi Dangira, dažnai ją savo kabrioletu pavėžina, kartu pasivaikščioja. Jis Vilniaus amatų mokykloje yra įgijo staliaus amatą, o dirbo jis ilgiausiai VĮ ,,Lietuvos telekomas“ Tarptautinių ryšių filiale, vykdė įrangos techninę priežiūrą, vėliau buvo regiono viršininkas. Jo darbovietės kontora buvo įsikūrusi Ignalinoje, Šilo gatvėje. Su žmona vertėsi ir tulpių auginimu. Tulpes veždavo į Visaginą, Daugpilį, Baltarusijos miestus. Kovo 8-ąją gėlės buvo labai gerai perkamos. Dar, kaip prisimena, labai mėgo žvejoti, medžioti.

Pašnekovas džiaugiasi savo artimiausiais žmonėmis – jo gimtojoje sodyboje dabar gyvenančia sūnaus Gintaro šeima. Vyro širdį džiugina jau suaugę anūkai Rūta, Agnius, mažiausias proanūkis Herkus, taip pat anūkai Adrija, Aglija ir Aidas, kurie, matyt, iš senelio aistrą vairuoti paveldėję, Ignaliną ir Lietuvą garsina pasiekimais motokroso sporte.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas