Satyrinių, humoristinių piešinių ir karikatūrų paroda „Pinigai keičiasi, humoras lieka“

2014 metais, kai Lietuvoje buvo ruošiamasi nuo 2015 metų įvesti eurą, karikatūrininkai su džiaugsmu ir ironija pasitiko šį istorinį momentą. Darbų autoriai sujungė humorą, ironiją ir satyrą, išreikšdami savo nuomonę apie valiutos keitimą. O šiandien mums tai atveria galimybę mintimis sugrįžti į tą istorinį laikotarpį ir žvelgiant į autorinius darbus prisiminti valiutos virsmą! Paroda pristatoma Ignalinos kredito unijos Utenos padalinyje (J. Basanavičiaus g. 49A, Utena).


Ignalinos kredito unijos Utenos skyriaus vadovė Laima Malinauskienė visus uteniškius kviečia į humoristinių priešinių ir karikatūrų parodą J. Basanavičiaus g. 49A, Utenoje (įėjimas iš Kauno gatvės pusės)

Paroda uteniškiams

Atrinkti autorių darbai iš tuometinės surengtos parodos „Pinigai keičiasi, humoras lieka“ yra kaip šmaikštus prisiminimas apie 2014 metų įvykius, kai Lietuvoje buvo ruošiamasi įvesti eurą. Humoro elementai, slypintys darbų giliuose sluoksniuose, leidžia pamatyti, kaip karikatūrininkai, panaudoję savo kūrybinę energiją ir talentą, įvardijo lietuvišką litą išskirtinai linksma ir satyriška forma. Pradedant nuo alegorinių simbolių iki kritiškai perteikiamų žmonių baimių, fobijų ar kompleksų dėl valiutos keitimo, šie darbai atskleidžia autorių pasaulėžiūrą, humorą ir gyvenimišką patirtį. Tai yra ne tik piešiniai ar karikatūros apie pinigus – tai meninė išraiška, kuri skatina šyptelėti, mąstyti ir galbūt net atpažinti save šiame komiškame pinigų pasaulyje.

Įvairialypė nuomonių gausa atsispindi autorių darbuose. Vieni autoriai liūdi dėl lito, kiti ragina pažvelgti per filosofijos prizmę, treti optimistiškai pasitinka eurą ir linksmai taria „sudie“ litui, ketvirti giliai širdyje brandina viltį, kad litas dar kada nors sugrįš.

Ši paroda yra kaip laiko kelias – ji ne tik atgaivina prisiminimus apie litą ir euro įvedimą Lietuvoje, bet ir leidžia pamatyti, kaip karikatūrininkai tuo metu įvardijo šią istorinę akimirką. „Už pasidalytus autorinius darbus dėkojame karikatūrininkui Jonui Lenkučiui ir jo komandai!“ – padėką menininkui išreiškė Ignalinos kredito unijos Utenos padalinio vadovė Laima Malinauskienė.

Ignalinos kredito unija

„Utenoje Ignalinos kredito unijos padalinį atidarėme jau prieš penkerius metus“, – prisiminė Utenos padalinio vadovė. Iš tiesų, pasak jos, nuo pirmos dienos erdviose patalpose yra eksponuojamos įvairios kūrėjų parodos. „Pirmiausia esame kredito įstaiga, tačiau siekiame kurti nuolatinį ryšį su uteniškiais, todėl ir kviečiame vis į naują parodą“, – pažymėjo L. Malinauskienė. Anot jos, parodą galima apžiūrėti kiekvienam uteniškiui kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val. Ignalinos kredito unijos Utenos padalinio patalpose (J. Basanavičiaus g. 49A, Utena, įėjimas iš Kauno gatvės pusės).

Ignalinos kredito unijai Utenoje puikiai sekasi: kredituota dešimtys ūkininkų ir smulkiųjų verslininkų, pritraukta šimtai indėlininkų. Kaip tik šiuo metu Ignalinos kredito unija siūlo net 4,4 proc. metines palūkanas už terminuotuosius 12–24 mėnesių indėlius. Indėliai iki 100 tūkst. eurų yra drausti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas