Į Utenoje vykusią Pasaulinę robotikos olimpiadą sugužėjo dalyviai iš visos šalies

Balandžio 19 dieną Utenos STEAM centre vyko Pasaulinės robotikos olimpiados Lietuvos nacionalinis finalas, kuriame dalyvavo 23 mokinių komandos, susiskirsčiusios į dvi grupes: „RoboMission Junior“ (11–15 m.) ir „RoboMission Elementary“ (8–12 m.). Pasveikinti susirinkusiųjų atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas ir jo patarėja Gerda Rušienė, Vengrijos ambasados ekonomikos atašė Peter Ferenc Shmidt, Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė bei kiti renginio organizatoriai, linkėję dalyviams sėkmės.

„World Robot Olympiad“ (WRO – Pasaulinė robotų olimpiada) pradėta rengti 2004 metais. Pagrindinis šios olimpiados tikslas – suburti viso pasaulio jaunus žmones siekiant ugdyti jų kūrybiškumo, projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžius, rengti sudėtingas ir mokomąsias robotų kūrimo varžybas ir užsiėmimus, taip pat siekiama didinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą robotikos mokslu. Į Utenos STEAM centrą susirinkusios mokinių komandos konstravo savo robotus iš LEGO MINDSTORMS elementų, tačiau atsižvelgiant į varžybų kategoriją, buvo leidžiamos ir kitos valdymo, statybinės medžiagos ar programavimo kalbos. Komandų robotai turėjo vykdyti misijas specialiame užduočių lauke. Įdomiausia tai, kad kiekvienais metais skirtingi iššūkiai sutelkiami į realaus pasaulio problemas. Pavyzdžiui, reikia rasti tvarių klimato kaitos sprendimų, apsaugoti biologinę įvairovę arba sugalvoti tiksliojo ūkininkavimo metodų bei užkirsti kelią maisto švaistymui. Į Uteną penktadienį atvyko komandos iš Klaipėdos, Alytaus, Kauno, Panevėžio rajonų ugdymo įstaigų. Utenai atstovavo Vyturių progimnazijos robotikos komandos „Žaibas“ nariai Jonas Neseckas, Titas Kazlauskas ir Mantas Adamonis (mokytojas Linas Vaitiekėnas).Po kone visą dieną trukusio renginio susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai, kurie keliaus į pasaulinio lygio čempionatą Italijoje.Nacionalinio finalo nugalėtojais („RoboMission Elementary“) šiais metais tapo „KU STEAM Junior“ (I vieta) iš Klaipėdos, „RoboŽaibas“ (II vieta) iš Kauno ir „LegRob Stars“ (III vieta) iš Kauno. Vyresniųjų mokinių grupėje „RoboMission Junior“ nugalėtojais paskelbti „Mažvydo inžinieriai“ (I vieta) iš Klaipėdos, „RoboLabas“ (II vieta) iš Panevėžio ir „Mažvydukai“ (III vieta) iš Klaipėdos.

Utenos Vyturių progimnazijos robotikos komanda „Žaibas“ tarp trylikos komandų užėmė aštuntą vietą. WRO turnyrai organizuojami daugiau nei 70-yje šalių ir kiekvieną sezoną varžybose dalyvauja vis naujos šalys.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas