Įgyta siuvėjo profesija atvėrė platesnius kelius į verslo sėkmę

Prekės ženklo „By Milke“ įkūrėja Indrė Milkė nuo vaikystės turi ir puoselėja pomėgį siūti. „Ši veikla turbūt mano genuose, nes siūti mėgo ir mano mama, ir močiutė. Tai ir aš pamėgau drabužių bei dekoracijų namams siuvimą“, – pasakojo moteris.

Indrė Milkė džiaugiasi pasirinkusi įgyti profesiją Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Suprato, kad be profesijos profesionalia siuvėja netaps

Ypač ši veikla moterį įtraukė auginant vaikus, jai norėjosi atžalas puošti savo rankų darbo drabužėliais, siūti sukneles, kitus madingus pačios sumodeliuotus drabužius.

I. Milkė pradėjo siuvimo veiklą būdama savamoksle. Ji buvo baigusi turizmo studijas Utenos kolegijoje, tačiau netruko suprasti, kad turima specialybė ne jos gyvenimo kryptis.

Susilaukusi mažosios atžalos moteris įsigijo naują siuvimo mašiną, mat turima senoji jau buvo atgyvenusi. Turėdama darbui reikalingą įrenginį I. Milkė pasiuvo dukrytei pirmąją suknelę. Paskui ėmėsi siūti sudėtingesnio modelio drabužius.

Tam tikrų siuvimo subtilybių ji mokėsi interneto platybėse, tačiau suprato, kad be profesijos profesionalia siuvėja tapti nepavyks. Tuomet trijų vaikų mama nusprendė įstoti į Utenos regioninį profesinio mokymo centrą (toliau – Utenos RPMC) ir įgyti siuvėjo profesiją. Ši profesija, moters teigimu, ne tik miela širdžiai, bet ir naudinga bei reikalinga moters gyvenime.

Išmoko praktinių drabužių modeliavimo ir siuvimo subtilybių

Įstojusi į Utenos RPMC, ji sėmėsi žinių, tobulino praktinius įgūdžius ir gailėjosi, kad nesumanė įsilieti į šios mokymo įstaigos mokinių gretas gerokai anksčiau.

„Mūsų klasėje mokėsi apie 15 mokinių. Visos mokinės buvome turinčios gyvenimo patirties ir atėjusios čia ieškoti apčiuopiamos naudos iš mokymosi bei būsimos profesijos. Viena mūsų klasėje besimokiusi moteris buvo siuvimo įmonės kokybės skyriaus darbuotoja. Ji turėjo aukštąjį išsilavinimą, tačiau darbe jai nepakako turimų teorinių žinių, trūko praktinių žinių bei įgūdžių. Kita mergina nedvejodama pasirinko profesinį mokymąsi į Lietuvą grįžusi iš emigracijos užsienyje. Aš į šią įstaigą atėjau mokytis norėdama pagilinti savo turimas žinias, įgyti praktinių įgūdžių“, – kalbėjo I. Milkė ir pridūrė, kad mokantis profesinio mokymo centre praktinė veikla užima apie 90 proc. viso mokymosi laiko ir tik apie 10 proc. skiriama bendriesiems teoriniams dalykams.

Prekės ženklo „By Milke“ įkūrėja mokėsi pagal tęstinę mokymosi programą. Pamokos Utenos RPMC suaugusiesiems buvo derinamos pagal besimokančiųjų užimtumą ir poreikius.

„Mano profesijos mokytoja Gražina Vygėlienė praktines žinias pateikdavo taip paprastai ir suprantamai, kad viskas tapdavo aišku akimirksniu. O štai aš tą patį savarankiškai mokydamasi iš „YouTube“ užtrukdavau savaitę laiko ar dar ilgiau. Žinoma, žinių ir mokymosi gyvenime niekada nebūna per daug, tačiau Utenos RPMC aš išmokau beveik visko: nuo paprasto drabužio palenkimo iki aukštosios mados kūrimo subtilybių“, – tikino savo verslą kurianti siuvėja.

I. Milkės teigimu, mokymasis Utenos RPMC naudingas ne tik dėl čia suteikiamos galimybės įgyti praktinės patirties, bet ir dėl galimybės tobulinti jau turimus įgūdžius, užmegzti pažintis, kurios vėliau atveria bendradarbiavimo galimybes kuriant savo verslą ir pan.

„Mes mokėmės ne tik siuvimo, bet ir lekalų ruošimo, sukirpimo, modelio konstravimo ir kitų svarbių dalykų. Buvo daug dalykų, kuriuos, atrodo, mokėjau, bet mokykloje mane išmokė, kaip visa tai padaryti paprasčiau, profesionaliau ir gerokai greičiau. Besimokydama Utenos RPMC pasisiuvau paltą, ne vieną švarką ir kitų drabužių. Gal su siuvimu nesusijusiam žmogui tai atrodo nereikšminga, bet iš tiesų pasisiūti sudėtingos konstrukcijos drabužį nuo pradžios iki pabaigos yra gana sudėtinga“, – atviravo moteris.

Profesinis mokymas atvėrė galimybę plėtoti verslą

Prekės ženklą „By Milke“ moteris įkūrė dar prieš įstodama mokytis siuvėjo profesijos. Iki to laiko siuvo sau ir draugams. Paskui, pradėjusi kelti savo darbų nuotraukas į instagramą, ji ėmė sulaukti vis daugiau užsakymų.

„Tuomet pradėjau vykdyti individualią veiklą, nes iš savo siuvimo ėmiau uždirbti ir turėjau legalizuoti savo veiklą. Įstojusi mokytis pasijutau drąsesnė, nes jau buvau nebe savamokslė, o besisemianti profesinių žinių siuvėja“, – didžiavosi I. Milkė.

Dabar moteris jau gali save vadinti pažengusia siuvėjo profesijos atstove, mat, kaip pati sakė, vaikišką suknelę nuo pradžios iki pabaigos gali pasiūti vos per dvi valandas, o porą švarkelių – per darbo dieną. Labiausiai I. Milkė džiaugiasi išmokusi siūti švarkus ir paltus.

Kiekvienam svarstančiam apie studijų kelią ji pataria rinktis profesinį mokymąsi dėl praktinių įgūdžių įgijimo galimybių.

Utenos RPMC 2023 m. pavasarį su pagyrimu baigusi siuvėja pasinaudojo Utenos rajono savivaldybės parama smulkiajam verslui. Pridėjusi dalį savo lėšų įsirengė darbo vietą ir įsigijo naują įrangą – siuvimo mašiną, overloką, lyginimo sistemą

I. Milkė džiaugiasi pasirinkusi siuvėjo profesiją, o žvelgdama į ateitį ji toliau vysto savo prekės ženklą bei ketina atidaryti savo kuriamų vaikiškų drabužių ir namų aksesuarų elektroninę parduotuvę „Etsy“ platformoje. Dabar moters kuriamas kolekcijas apžiūrėti ir užsisakyti jos rankų darbo gaminių galima feisbuke bei instagrame.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas