Utenos apskrityje pajamas deklaravo kas antras smulkusis verslininkas

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informavo, kad vos daugiau nei pusė Utenos apskrities gyventojų, kurie praėjusiais metais užsiėmė savarankiška veikla – dirbo pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, jau pateikė savo pajamų mokesčio deklaracijas. Panevėžio AVMI primena, kad liko 6,4 tūkst. smulkiųjų verslininkų, kuriems privaloma tai padaryti ir reikėtų atlikti šią pareigą neatidėliojant, nes iki termino pabaigos, gegužės 2-os, liko tik dvi savaitės.

Pernai individualią veiklą iš viso vykdė beveik 13,6 tūkst. Utenos apskrities gyventojų (Utenos r. – 4,7 tūkst. gyventojų; Anykščių r. – 2,3 tūkst.; Zarasų r. – 1,4 tūkst.; Ignalinos r. – 1,4 tūkst.; Molėtų r. – 2,4 tūkst.; Visagino sav. – 1,4 tūkst. gyventojų).

Pateikti pajamų mokesčio deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tokiu atveju į pajamų eilutę įrašomas „0“. Savarankiškai dirbę gyventojai deklaracijas užpildo pagal apskaitos žurnalą. Tuo atveju, kai gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, visi įrašai automatiškai sukelti į deklaravimo vedlį.

Gyventojams, registravusiems individualią veiklą pagal pažymą, svarbu atidžiai pateikti papildomą informaciją: koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo pripažinimo būdą pasirinko gyventojas, t. y. ar iš pajamų atimti faktiškai patirtas išlaidas, kurias reikia pagrįsti dokumentais, ar be papildomų dokumentų taikyti 30 proc. atskaitymo būdą nuo visų gautų pajamų. PSDĮ ir VSDĮ apskaičiuojamos automatiškai.

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą ir esantys PVM mokėtojais arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, privalo rinktis kaupimo apskaitos principą ir jie to pakeisti negali. Šį principą gali pasirinkti ir kiti individualios veiklos vykdytojai, tačiau svarbu žinoti, kad gyventojai, pradėję taikyti kaupimo apskaitos principą, jį taiko iki veiklos vykdymo pabaigos, t. y. jie negali jo pakeisti.

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu.

VMI gyventojams rengia ir kviečia sudalyvauti nuotoliniuose praktiniuose seminaruose pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas gyventojams žingsnis po žingsnio padeda pildyti savo pajamų mokesčio deklaraciją.

VMI primena, kad gyventojai, kurie patiria finansinių sunkumų, gali kreiptis į VMI dėl mokestinės nepriemokos mokėjimo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Tuo pasinaudoti gali ir tie, kurie pateikę pajamų mokesčio deklaraciją turi mokėtiną sumą, bet iš karto to padaryti negali. Prašymą bei dokumentus dėl MPS patogiausia pateikti per Mano VMI, taip pat galima ir elektroniniu ar klasikiniu paštu bei tiesiogiai atvykus į aptarnavimo padalinį.

Panevėžio AVMI inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas