BIOVELA-UTENOS MĖSA nepanaudotos gamybinės druskos barstymas Utenos mieste

Už lango jau ne tik kalendorinis, bet ir realiai jaučiamas pavasaris. Ilgesnės dienos ir vis daugiau saulės spindulių sklaido niūrią žiemišką nuotaiką ir pakelia optimizmą. Tačiau verta prisiminti ir išsklaidyti mitus apie sausio viduryje viešojoje erdvėje pasklidusią informaciją, kuri susijusi su panaudotos druskos barstymu Utenos miesto gatvėse.


Nepanaudota UAB BIOVELA-UTENOS MĖSA druska atiduodama UAB „Utenos komunalininkas“

BIOVELA-UTENOS MĖSA

Kiek daugiau nei prieš 40 metų Utenos miesto Pramonės rajone savo veiklą pradėjo AB MĖSA, vėliau ji keitė pavadinimą į UTENOS MĖSA, o dabar vadinasi UAB BIOVELA-UTENOS MĖSA.

„Tai yra didžiausia ir inovatyviausia mėsos perdirbimo įmonių grupė Lietuvoje, viena didžiausių mėsos produktų gamintojų Vidurio Europoje“, – sakė uteniškis įmonės saugos vadovas, atsakingas už aplinkosaugą, Gintaras Urbonas. Pasak jo, BIOVELA-UTENOS MĖSA turi didelį šviežių mėsos produktų, mėsos gaminių ir mėsos užkandžių asortimentą. O pagrindinės įmonės veiklos sritys yra kiaulių ir galvijų skerdimas, šviežios mėsos ir mėsos produktų gamyba. Įdomu tai, kad ši įmonė yra viena iš didžiausių įmonių Utenos regione ir didžiausia Utenoje, o joje dirba daugiau nei 1 000 darbuotojų. 80 procentų dirbančių įmonėje yra Lietuvos piliečiai.

Bendradarbiavimas su kelininkais

Sausio mėnesį viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad gyventojai, ypač turintys mažųjų augintinių, po tirpstančiu sniegu randa gyvūnų liekanų ir auskarų. Visų akys iškart nukrypo į BIOVELA-UTENOS MĖSA, nes ji atlieka gyvulių skerdimą. „Aš esu gimęs ir užaugęs Utenoje, jau daug metų dirbu BIOVELA-UTENOS MĖSA, kur esu atsakingas už aplinkosaugą, ir drąsiai galiu pasakyti, kad šie žmonių radiniai yra niekaip nesusiję su mūsų veikla“, – teigė G. Urbonas. Pasak jo, kodėl gyventojai randa tokių liekanų, galima tik spėlioti. Pro mūsų miestą dažnai važiuoja gyvūnų gaišenų utilizavimo bendrovių transportas. Ir šiemet buvo įvykis, kai buvo pamesta gyvūnų kanopų, kitų dalių. Taigi gali būti, kad paukščiai tokias liekanas ir išnešiojo.

„Randamos gyvūnų liekanos niekaip negali būti siejamos su mūsų bendradarbiavimu su kelininkais“, – pažymėjo įmonės saugos vadovas. Anot jo, bendradarbiavimas su kelininkais tęsiasi jau kelis dešimtmečius. „Jeigu tai būtų dėl mūsų kylanti problema, ji būtų pastebėta jau ne pirmus metus. Anksčiau įmonė bendradarbiavo su „Kelių direkcija“, Utenos, Molėtų, Ignalinos regionų kelių įmonėmis, taip pat Kupiškio, Anykščių komunalininkais, ir šia druska buvo barstomi regioniniai, rajoniniai keliai. O pastaraisiais metais bendradarbiavimas tęsiamas su UAB „Utenos komunalininkas“. BIOVELA-UTENOS MĖSA neatlygintinai atiduoda gamybiniuose procesuose nepanaudotos gamybinės druskos (maistinė stambaus malimo druska) likutį (čia kertinis žodis yra nepanaudotos), kurį UAB „Utenos komunalininkas“ maišo su technine druska, o gautu mišiniu barsto gatves“, – pažymėjo G. Urbonas. Jo teigimu, likusi nepanaudota druska yra visiškai švari, neturėjusi sąlyčio su gyvulinės kilmės gaminiais. Svarbu yra ir tai, jog atlikus šios atiduodamos druskos laboratorinius tyrimus nustatyta, kad ji geresnio veiksmingumo nei techninė druska, kuria barstomi keliai.

Įmonės produktai yra sertifikuojami

Panaudotos druskos utilizavimas

„Panaudota druską, kuri turėjo sąlyti su gaminiais, mes utilizuojame, todėl ant gatvių ji niekaip negalėjo patekti“, – sakė įmonės saugos vadovas. Kitas, pasak jo, svarbus dalykas yra tai, kad gyvūninės kilmės liekanų niekaip negalėjo patekti ant gatvių iš BIOVELA-UTENOS MĖSA, nes šios dalys atskiriamos dar pradiniame skerdimo procese ir keliauja rūšiuoti pagal kategorijas. Vienos skerdienos dalys yra parduodamos, kitos, kurių negalima parduoti, utilizuojamos. Utilizavimo procesus atlieka licencijuotos įmonės, kaip antai „Rietavo veterinarinė sanitarija“ ir kitos. Taigi, gyvūninės kilmės dalys, kurios paruoštos utilizuoti, neturi jokio sąlyčio su druska jokiame procese nuo skerdimo iki utilizavimo, todėl jų niekaip ir negali patekti ant gatvių.

„O stambaus malimo druska yra perkama didmaišiuose ir jos sukietėjęs bei nepanaudotas likutis atiduodamas, nes ji yra nebetinkama gamybiniuose procesuose“, – sakė G. Urbonas.

Finansinė nauda miestui

BIOVELA-UTENOS MĖSA jau ne pirmus metus bendradarbiauja su UAB „Utenos komunalininkas“ ir nemokamai atiduoda nepanaudotą druską. „Iš tiesų mūsų išbarstomos druskos kiekiai mieste yra didžiuliai, mes perkame ir egiptietišką, ir vokišką druską“, – sakė UAB „Utenos komunalininkas“ direktorius Rimantas Kaušylas. Pasak jo, iš BIOVELA-UTENOS MĖSA gaunami kiekiai yra nedideli, bet už juos nereikia mokėti, taigi sutaupoma druskai išleidžiamų lėšų. „Iš tiesų tuomet, kai gyventojams kilo klausimų, mes kalbėjomės su darbuotojais, kurie dirba prie druskos barstymo. Nė vienas darbuotojas niekada nėra pastebėjęs jokių gyvulinės kilmės liekanų“, – pažymėjo R. Kaušylas. Jo nuomone, tai gali būti tiesiog vienkartinis atsitiktinis nutikimas, o gali būti ir piktavalių siekis pakenkti. Tačiau nei BIOVELA-UTENOS MĖSA, nei UAB „Utenos komunalininkas“ prie to niekaip negalėjo prisidėti.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas