„Utenos trikotaže“ mažėjantį darbuotojų skaičių lemia keli faktoriai

Pastaruoju metu Utenoje pasklido kalbos, kad iš AB „Utenos trikotažas“ bus atleista nemažai darbuotojų. Pakomentuoti šią situaciją paprašėme AB „Utenos trikotažas“ vadovės Nomedos Kaučikienės.

Kaip teigė vadovė, kaip ir visa apdirbamoji Europos pramonė, „Utenos trikotažas“ taip pat pajuto neigiamą infliacijos, palūkanų normų, karo Ukrainoje poveikį. Šie veiksniai stipriai koregavo vartotojų įpročius, dėl kurių mažėjo užsakymai, tekstilės sektorius – ne išimtis.

„Sulėtėjusių pardavimų laikotarpiu susitelkėme į gamybos efektyvumo didinimą ir veiklos sąnaudų optimizavimą – tai atsispindi ir darbuotojų skaičiaus pokyčiuose. Pernai metinė darbuotojų kaita bendrovėje nesiekė 3 proc. – tai žemas rodiklis, palyginti su šiuo metu vyraujančia darbuotojų kaita gamybos įmonėse, – teigė ji. – Dažniausiai atsisveikiname su tais, kurių užimtumo šiuo metu negalime užtikrinti visiems metams, paprastai jų užimamos pozicijos reikalauja žemesnės kvalifikacijos. Darbuotojų skaičius mažėja ir todėl, kad dalis patys nusprendžia keisti darbą arba išeina į užtarnautą poilsį, o į jų vietą naujų kandidatų nepriimame.“

Direktorė pridūrė, kad joks reikšmingas darbuotojų skaičiaus pokytis artimiausiu metu neplanuojamas – anot jos, svarbu išsaugoti kuo daugiau darbuotojų ir neprarasti turimų kompetencijų, kurios bus reikalingos paklausai sugrįžus.

„Įmonės darbuotojai – veiklos pagrindas, todėl kiekvieną atvejį vertiname labai individualiai, gerai apsvarstydami visas alternatyvas. Mūsų specialistų žinios ir patirtis „Utenos trikotažui“ suteikia tvirtą konkurencinį pranašumą – dedame visas pastangas, kad juos išlaikytume“, – kalbėjo N. Kaučikienė.

Į „Utenos dienos“ klausimą, kiek konkrečiai darbuotojų bus atleista, nebuvo atsakyta.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas