Galiūnai rungėsi nešdami ir Utenoje pagamintą produkciją
SportasGaliūnai rungėsi nešdami ir Utenoje pagamintą produkciją
2018 gruodžio 10, Pirmadienis 13:58

Galiūnai rungėsi nešdami ir Utenoje pagamintą produkciją

Galiūnai rungėsi nešdami ir Utenoje pagamintą produkciją
  • 56 foto

Praėjusį savaitgalį Utenos daugiafunkciame sporto centre vyko tarptautinės galiūnų varžybos, kuriose dalyvavo per 10 sportininkų iš įvairių šalių. Lietuviams profesionalams prizinių vietų taip ir nepavyko laimėti.

Susumavus visų penkių rungčių rezultatus, nugalėtoju buvo pripažintas bei čempionato sensacija tapęs galiūnas iš Vokietijos Tin Šmittas. Jis pirmas buvo antroje rąsto kėlimo rungtyje, taip pat geriausiai pasirodė finalinėje kūjo kėlimo, kuris svėrė apie 400 kg, rungtyje. Šis lietuvių sukonstruotas agregatas Europoje varžybose buvo panaudotas pirmą kartą, todėl ir vokietis galiūnas tapo pirmą kartą nugalėtoju, šį kūjį iš vienos pusės į kitą permetęs net tris kartus. Tačiau šią rungtį įveikti pasisekė ne visiems sportininkams. Vokietijos sportininkui buvo įteikta ir pagrindinė nugalėtojo taurė bei kiti rėmėjų prizai.

Antroje vietoje visus galiūnus nugalėjęs trečioje ir ketvirtoje rungtyse tapo latvis Maris Krievelis. Jam vienoje rungtyje reikėjo įveikti tikrai galiūnišką estafetę – apie 20 metrų pernešti Utenos įmonės „Nosted mechanika" pagamintą 190 kg sveriantį skydą, tos pačios įmonės specialiai šioms varžyboms pagamintą trijų grandžių (svoris 105 kg) grandinę bei bendrovės „Seifuva" seifą. Kitoje rungtyje jis buvo stipriausias, mat pagal laikrodžio rodyklę nešė penkis uteniškius (bendras svoris – apie 320 kg).
Trečias varžybose liko kaimyninės Lenkijos atstovas Konradas Paškevičius.
Vienoje iš rungčių (pirmoje) stipriausias buvo visaginietis galiūnas Kilbertas Tamulevičius. Jis greičiausiai iš visų nunešė 140 kg sveriančius lagaminėlius ir 300 kg metalinį rėmą.
Kai kuriose rungtyse organizatoriai leido pasirodyti ir žiūrovams. Po rungtynių dalyviai irgi buvo apdovanoti rėmėjų prizais.
Ukrainiečių delegacija, kurios atstovas liko šeštoje vietoje, gyrė varžybų organizatorius už puikiai paruoštą vietą varžyboms, sklandų ir profesionalų teisėjų darbą bei puikią čempionato atmosferą.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Galiūnų turnyras Utenoje – be staigmenų

    Išskirtiniais jėgos reginiais pasižyminčios varžybos šiemet sulaukė didelio ne tik žiūrovų, bet ir atletų susidomėjimo. Į oficialias Europos taurės finalo rungtynes atvyko net 17 galiūnų iš 8 pasaulio valstybių. Praėjusį savaitgalį Utenos daugiafunkciame sporto centre vykusiose varžybose tarpusavyje atletai rungėsi penkiose sunkiose rungtyse.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:831
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13456
Šį mėnesį apsilankė:46173
Viso (nuo 2015-02-16):14070165
Šiuo metu naršo:
61
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!