Padėkų ir apdovanojimų liūtis – Vyžuonų miestelio 610 jubiliejuje
KaimasPadėkų ir apdovanojimų liūtis – Vyžuonų miestelio 610 jubiliejuje
2016 liepos 25, Pirmadienis 15:22

Padėkų ir apdovanojimų liūtis – Vyžuonų miestelio 610 jubiliejuje

Padėkų ir apdovanojimų liūtis – Vyžuonų miestelio 610 jubiliejuje
 • Vytautas RIDIKAS
 • 21 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vyžuoniškiai savo šventę, kaip ir dera, pasitiko su gera nuotaika ir nuveiktų darbų peržiūra, jų įvertinimu, prisikvietę gausybę svečių stebėjosi ir žavėjosi savo gausiu derliumi – vienas iš jų – naujasis Vyžuonų miestelio simbolis žaltys Vyžas.

Šį kartą Vyžuonose šventė prasidėjo miestelio pakraštyje naujai pastatytos, nes senoji per daugiau nei 40 metų sutrešo, žalčio skulptūros atidengimu. Prie jos susirinko kultūros ir seniūnijos darbuotojai, menininkai ir bendruomenė, taip pat kraštiečiai bei politikai. Už žalčio atsiradimą seniūnijos seniūnas Audrius Remeikis dėkojo rėmėjams, menininkams, naujosios 7,5 metrų aukščio skulptūros mecenatams, jos kūrėjams. Pagoniškai atrodanti skulptūra buvo pašventinta dvasininko, Vyžuonų parapijos klebono kun. Eugenijaus Staleronkos, kuris užsiminė, jog dabar toks laikas, kad šventina beveik visas skulptūras, nesvarbu, kaip jos atrodytų. Ant skulptūros skaičiai – 1406 metai – ir žodis – Vyžuonos. Tai – istoriją menantys skaičiai. Tačiau kraštietis prof. dr. Algirdas Vyžintas kitos nuomonės. Prieš kurį laiką jis rašė, jog „...būtų visiškai neteisinga manyti ir teigti, kad šis skaičius visų pirma sietinas su pirmaisiais Vyžuonų vardo rašytiniais paminėjimais ir krikščionių bažnyčios šioje gyvenvietėje pastatymu 1406 metais. Neabejotina, kad čia, atsižvelgiant į gamtos sąlygas – žemės reljefą, upes, ežerus, miškus ir palankų klimatą – žmonės gyveno prieš tūkstantmečius, o apie 1 500 metų prieš mūsų erą jau buvo susiformavusi mūsų protėvių – baltų kultūra, apie ką liudija archeologų randami baltiškieji dirbiniai – darbo ir kovos įrankiai." Anot profesoriaus, vietovę galėtume apibūdinti kaip Europos kultūros nuošalę, kai kurių praeivių kadaise vadintą „miškine", nepasiekiama ir nepraeinama, užtat labai ilgai išlaikiusia savo senosios kalbos ir tikėjimo ypatybes, visą savo pagoniškąją „nekultūrą".

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena".

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyžuoniškė apstulbusi: meistro uodegą išsuko priklausomybė alkoholiui

  Nuo seno tikima, kad skolas reikia atiduoti iki Kūčių, tačiau vyžuoniškės Veronikos Laurutienės ši liaudies išmintis neguodžia, mat savo pinigų, sumokėtų meistrui, žadėjusiam atlikti remonto darbus, ji neatgauna jau nuo liepos mėnesio ir, panašu, šiemet tikrai neatgaus.

 • Ugnis įsisuko į tris pastatus

  Rugsėjo 22-os (šeštadienio) vakarą Vyžuonose kilęs gaisras šeimininkams atnešė nemenkų nuostolių – ugnies gniaužtuose supleškėjo dirbtuvės su jose buvusiu turtu. Sudegė medinėse dirbtuvėse buvusios automobilių detalės, nudegė garažo stogas, apdegė sandėlis. Liepsnos prarijo automobilį SUBARU IMPREZA, dar trys automobiliai apdegė.

 • Vyžuoniškiai per miestelio šimtmetį keliavo kartu su Magdute

  Kartą per metus Vyžuonose būna tokia diena, kai miestelio gyventojų skaičius patrigubėja, o gal ir paketurgubėja, kai čia gyvenančius žmones suvienija ypatingas bendrystės ir bičiulystės jausmas, kai visų vyžuoniškių namus ir širdis aplanko išskirtinis jaudulys – tradicinė Vyžuonų miestelio šventė.

 • Vilniuje tradiciškai vėl susitiko kraštiečiai

  Praėjusį savaitgalį tradiciškai Vilniaus dailės akademijoje į susitikimą rinkosi uteniškių kraštiečių klubas „Indraja“. Į susitikimą iš Utenos atvyko ne tik maestro Adolfo Driuko vadovaujami kolektyvai, bet ir nemaža grupė uteniškių. Taip pat koncertavo kraštiečių choras „Indraja“, vadovaujamas nenuilstamos Dainos Lazauskienės, atlikęs Liongino Abariaus ir kitų kompozitorių kurtas dainas.

 • Vyžuoniškių bendrijai – 15 metų

  Laikas keičia spalvas, likimus ir žmones. Keičia jis ir visuomenines organizacijas, kurios, sulaukusios tam tikros sukakties, stengiasi ją ypatingai paminėti. Naujai vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona“ pirmininkei Jolitai Bučelienei atiteko didelių pasiruošimo darbų ir rūpesčių našta – 15 metų bendrijos sukakties šventės minėjimas.

 • „Vyžuona“ minės 15 metų veiklos jubiliejų

  Rugsėjo 16 dieną bus minimas vyžuoniškių bendrijos „Vyžuona" 15 metų veiklos jubiliejus. Šventės programa prasidės šv. Mišiomis už bendruomenės narius Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje. Vėliau renginys persikels į seniūnijos kiemelį, kurs sukvies šventinis koncertas.

 • Nagingas ūkininkas seną laužą pakeitė neatpažįstamai

  Automobilių tobulinimas, jaunimo vadinamas „tiuningavimu", Lietuvoje jau seniai tapo įprastu reiškiniu, tačiau gražinti savo turimą žemės ūkio techniką ryžtasi retas vairuotojas. Kaliekių kaime (Vyžuonų sen.) ne vienus metus ūkininkaujantis Sigitas Guobužas vos per kelis mėnesius senutėlaitį traktorių „Belarus MTZ-52" pakeitė neatpažįstamai. Ūkininko teigimu, dabar belarusas ne tik gražesnis, bet ir patogesnis – juo važiuoti vienas malonumas.

 • Kraštiečių šventę Vyžuonose sušildė vaikų juokas

  Priešpaskutinį liepos mėnesio savaitgalį į Vyžuonas iš įvairių šalies ir pasaulio kampelių plūdo kraštiečiai – miestelyje jau 29-ą kartą vyko jų susitikimas. Utenos kultūros centro (UKC) Vyžuonų skyriaus salėje, į kurią žmonės rinkosi po šv. Mišių, tądien buvo užpildytos beveik visos vietos. Šventę pradėjo vieningas Vyžuonų himno (autoriai – Pranas Zabulionis ir Jonas Šuminas) giedojimas. Vėliau skambėjo sveikinimai, dainos, buvo įteikiami apdovanojimai Vyžuonų kraštui nusipelniusiems žmonėms, scenoje aktorinius gebėjimus demonstravo svečiai iš Daugailių. Tradicinėje šventėje, aidėjusioje iki pat vidurnakčio, šiemet dalyvavo kaip niekad daug vaikų, kurie laiką leido šokinėdami ant pripučiamo batuto, laižydami cukraus vatą ar trypdami šokių aikštelėje. Bendryste su artimaisiais ir kaimynais džiaugėsi žurnalistų sutikti emigrantai.

 • Paaiškėjo, kuri Utenos rajono seniūnija tapo saugiausia

  Kaip ir kasmet, šiemet taip pat buvo renkama saugiausia Utenos rajono seniūnija. Ja tituluota Vyžuonų seniūnija, kuriai bus įteikta ne tik pereinamoji taurė, bet ir iškaba, žyminti, kad ši seniūnija pripažinta saugiausia Utenos rajono seniūnija 2016 metais.

 • Į kiemą atšliaužęs žaltys nustebino savo elgesiu

  Gimžiškių kaime (Kuktiškių sen.) gyvenančios Editos Kušleikienės neišgąsdino į kiemą atklydęs žaltys: moteris ir jos sūnus nusifotografavo su juo ir paleido toje pačioje vietoje, kur ir rado susirangiusį. Tačiau iš pradžių šeimą nustebino neįprastas roplio elgesys.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8334
Vakar apsilankė:6295
Šią savaitę apsilankė:14629
Šį mėnesį apsilankė:197711
Viso (nuo 2015-02-16):10485374
Šiuo metu naršo:
129
2019-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!