Anykštėnams teks atsisakyti kiaulių ūkių

Nustatytas jau penktas Lietuvoje ir trečias Anykščių rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių laikymo vietoje. Diagnozė patvirtinta keturioms kiaulėms laikytoms ūkyje Umėnų kaime (Troškūnų sen.).

„AKM – išplito beveik visame Anykščių rajone, todėl daugelio seniūnijų žmonėms iki rugpjūčio 30 dienos teks paskersti laikomas kiaules. Tai palies daugiau kaip 200 ūkininkų, kurie laiko apie 600 kiaulių. Žmonės bus informuoti asmeniškai, patirti nuostoliai – kompensuoti”, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.
AKM protrūkiai Anykščių rajone patvirtina, kaip dėl kelių aplaidžių ūkininkų, nukentėjo visi šio krašto ūkiai. „Daugelis žmonių numoja ranka į mūsų įspėjimus ir nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų: šeria kiaules maisto atliekomis ir termiškai neapdorota žole, neužpildo kilimėlių dezinfekciniu skysčiu, nepersirengia eidami į tvartą. Tai yra esminės priemonės, kurias būtina taikyti, norint apsaugoti ūkį nuo AKM. Visi turime būti itin budrūs, nes liga sparčiai plinta ir laukinėje gamtoje”, – pabrėžė V. Paulauskas.
Praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos  miškuose rasti net 53 šernai, kuriems laboratorijoje atlikus tyrimus, nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).
Gaišenos buvo aptiktos Zarasų (3 šernai), Jonavos (10), Kauno (6), Kaišiadorių (16), Šalčininkų (4), Rokiškio (4), Anykščių (5), Biržų (4), Kėdainių (1), Ignalinos (1) rajonuose.
Iš viso šiemet nustatytos 144 vietos, kuriose nustatytas AKM. Liga diagnozuota 200 nugaišusių ir 36 sumedžiotiems šernams.

VMVT inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas