Jėgų priešintis šalies čempionams „Juventus“ užteko pustrečio kėlinio

Trečiojo kėlinio viduryje dar priekyje buvę Utenos „Juventus” krepšininkai neatsilaikė prieš šalies čempionus. Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) pirmenybių mače Antano Sireikos komanda lapkričio 6 dieną namuose 66:90 (17:20, 22:28, 18:20, 9:22) nusileido Kauno „Žalgiriui”.

Uteniškiai šiame mače vertėsi be komandos kapitono Gyčio Sirutavičiaus, o kauniečiai – be Antano Kavaliausko.

Spencerio Parkerio tritaškis ir Jamaro Diggso du taškai su pražanga pirmosiomis susitikimo minutėmis leido „Juventus” klubui kiek pabėgti į priekį (6:2), tačiau kauniečiai atsakė atkarpa 7:0 ir Pauliaus Jankūno trys taškai persvėrė rezultatą „Žalgirio” naudai – 9:6. Nors vienu metu kauniečiai buvo įgiję septynių taškų persvarą (17:10), A. Sireikos komanda atsakė Vytauto Šulskio ir Ovidijaus Galdiko metimais bei po pirmųjų dešimties minučių komandas jau teskyrė vienas tolimas metimas – 17:20.
Antrojo kėlinio pradžioje Dovio Bičkauskio ir Aarono Besto metimai išlygino rezultatą (20:20), o V. Šulskis persvėrė jį „Juventus” naudai – 24:22. Visgi netrukus D. Bičkauskis buvo nubaustas nesportine pražanga, o spurtą 10:2 surengęs „Žalgiris” vėl nutolo – 32:26. Po Isaiah Hartensteino tritaškio kauniečių pranašumas šoktelėjo iki devynių taškų (35:26), o po dar vieno – iki dešimties –38:28. D. Bičkauskio ir Vaido Čepukaičio metimai nubraukė šį pranašumą perpus (33:38), tačiau kėlinio pabaigoje svečiai vėl įgijo devynių taškų persvarą – 48:39.
Trečiąjį kėlinį jau „Juventus” pradėjo spurtu 7:0 ir Vaido Čepukaičio dėjimas su varžovo pražanga sumažino uteniškių deficitą iki dviejų taškų – 46:48. Keturis taškus įpusėjus kėliniui pelnęs V. Vasylius atstatė pusiausvyrą (50:50), o kamuolį aikštės viduryje perėmęs J. Diggsas išvedė „Juventus” į priekį – 54:52. Visgi P. Jankūnas ir Artūras Milaknis pataikė po tritaškį, o A. Sireika buvo priverstas prašyti pasitarimo, nes „Žalgiris” dar kartą atsitiesė – 64:57. Nepaisant minutės pertraukėlės, kauniečiai pelnė dar keturis taškus be atsako ir prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgiris” jau turėjo dviženklį pranašumą – 68:57.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai surengė dar kelias tikslias atakas ir A. Milaknis tritaškiu dar labiau padidino „Žalgirio” atotrūkį – 76:61. Įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė devyniolika taškų (80:61), per likusį laiką situacija jau nedaug tepakito. „Žalgiris” laimėjo rungtynes rezultatu 90:66.
„Juventus” komandai 14 taškų pelnė Dovis Bičkauskis, 11 – Vytautas Šulskis, 10 – Jamaras Diggsas, po 7 – Spenceris Parkeris ir Vaidas Čepukaitis, 6 – Ovidijus Galdikas, po 5 – Rolandas Jakštas ir Valdas Vasylius, 1 – Aaronas Bestas.
Nugalėtojų gretose išsiskyrė Paulius Jankūnas, Brockas Motumas, Isaiah Hartensteinas, Artūras Milaknis bei Leo Westermannas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.