„Juventus“ klubui sostinėje pritrūko sekundės dalių

Dramatišku pralaimėjimu Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) Mažojo finalo kovas pradėjo Utenos „Juventus” krepšininkai, kurie gegužės 26 dieną sostinėje 83:85 (22:17, 27:27, 21:25, 14:16) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto” komandai.

Martyno Linkevičiaus dvitaškis dar galėjo išlyginti mačo rezultatą, tačiau po vaizdo įrašo peržiūros teisėjai priėmė sprendimą, kad metimas buvo atliktas dešimtosiomis sekundės dalimis per vėlai.
Vilniečiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1:0, tačiau antrasis serijos mačas sekmadienį bus žaidžiamas Utenoje.
Egidijaus Dimšos ir Edgaro Želionio tiksliais metimais prasidėjusiame mače „Juventus” iškart išsiveržė į priekį (5:0) ir persvarą išlaikė viso ketvirčio metu. Įpusėjus kėliniui Chavaughnas Lewisas pataikė iš po krepšio, Spenceris Butterfieldas pridėjo tritaškį ir uteniškių pranašumas pasiekė aštuonių taškų ribą – 13:5. Negana to, Martyniui Linkevičiui pridėjus dar vieną tritaškį skirtumas tapo dviženklis – 18:7. Nors kėlinio pabaigoje vilniečiai tiksliai realizavo šešis baudų metimus iš eilės, po pirmųjų dešimties minučių A. Sireikos komanda pirmavo 22:17.
Antrąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėjęs Adas Juškevičius sumažino „Lietuvos ryto” deficitą iki minimumo (23:24), o sužaidus keturias minutes rezultatas tapo lygus – 30:30. Netrukus tritaškį pataikęs Deividas Gailius persvėrė rezultatą aikštės šeimininkų naudai (33:30), tačiau „Juventus” atsakė atkarpa 9:0 ir likus pustrečios minutės vėl įgijo penkių taškų pranašumą – 39:34. Ch. Lewiso vedini uteniškiai pranašumą išlaikė iki pat didžiosios pertraukos ir įpusėjus mačui buvo priekyje – 48:44.
Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje daugiausiai aukštaūgių dėka vilniečiai buvo prie pat „Juventus” klubo, tačiau nežymią persvarą ir toliau išlaikė svečiai. Sužaidus keturias minutes uteniškiai pirmavo 57:55, o po Artūro Gudaičio dėjimo rezultatas vėl tapo lygus – 57:57. Likus žaisti keturias minutes „Lietuvos rytas” pabėgo į priekį (61:57), bet „Juventus” žaibiškai atsakė atkarpa 8:0 ir po Ch. Lewiso dviejų taškų vėl susigrąžino keturių taškų pranašumą – 65:61. Likus pusantros minutės skirtumas vėl tapo lygus (65:65), o per likusį laiką situacija aikštelėje nepakito – 69:69.
Dviejų minučių atkarpą 4:0 lemiamo ketvirčio pradžioje laimėję Vilniaus krepšininkai dar sykį pabėgo į priekį (73:69) ir privertė A. Sireiką prašyti minutės pertraukėlės. Vienu metu skirtumas buvo šoktelėjęs iki septynių taškų (76:69), tačiau svečiai vėl surengė spurtą 4:0 ir įpusėjus ketvirčiui komandas teskyrė trys taškai – 76:73. Po keturių Lauryno Samėno taškų likus žaisti pustrečios minutės skirtumas vėl tapo minimalus (78:77), tačiau A. Juškevičius pataikė fantastišką tritaškį paskutinę atakai skirto laiko sekundę ir „Lietuvos rytas” dar sykį pabėgo – 81:77. Per likusį laiką uteniškiams pavyko sumažinti deficitą, o M. Linkevičius ir išlygino rezultatą, tačiau arbitrai nusprendė, jog metimas buvo atliktas po laiko ir rungtynes rezultatu 85:83 laimėjo „Lietuvos rytas”. „Juventus” klubui 18 taškų surinko Chavaughnas Lewisas, 14 – Spenceris Butterfieldas, 12 – Egidijus Dimša, po 9 – Martynas Linkevičius, Edgaras Želionis ir Laurynas Samėnas, po 6 – Arminas Urbutis ir Saulius Kulvietis.
Nugalėtojų gretose išsiskyrė Adas Juškevičius, Artūras Gudaitis bei Antanas Kavaliauskas.