„Olimpiečių taurės“ varžybose – ir sporto įžymybės

Utenoje vyko IX Tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2016″. Šiose varžybose dalyvavo plaukikai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos. Varžybos vyko dviejose amžiaus grupėse.

Į varžybas atvyko Maskvos olimpinių žaidynių čempionas Robertas Žulpa, Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas Edvinas Krungolcas, Romos olimpinių žaidynių sidabro, Mechiko bronzos medalių laimėtojas Antanas Bagdonavičius ir Atlantos olimpinių žaidynių dalyvė Dita Želvienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos bei Utenos DSC atstovai.

Šių varžybų organizatoriai Utenos daugiafunkcis sporto centras, plaukimo klubas „Linksmasis delfinas”, Lietuvos olimpiečių asociacija.
Kiekvienas plaukikas turėjo įveikti 100 metrų kompleksu ir vieną pasirenkamą rungtį (peteliške, nugara, krūtine ir laisvu stiliumi pagal savo amžiaus grupę).
100 metrų kompleksiniame plaukime pirmąją vietą iškovojo Deidra Kareckaitė (Kauno PM), antrąją – komandos draugė Mija Motiejaitytė ir trečia liko Panevėžio „Žemynos” atstovė Gabija Trepikaitė. Tarp berniukų nugalėjo Arnas Čereška (Kauno PM), antras buvo Ignas Luneckas (Vilniaus MSC) ir trečias Valerijs Čurgelis (Daugavpils BJSS). Antroje amžiaus grupėje – Liepa Kluonytė (Kauno CSM), antra – Kotryna Teterevkova (Vilniaus MSC) ir trečia panevėžietė Kristina Jakovleva. Tarp berniukų nugalėjo Erikas Grigaitis (Kauno PM), antroje vietoje palikdamas Utenos DSC trenerio Aleksandro Diomino auklėtinį Karolį Gadliauską, o trečioje – Nojų Ašmoną (Kauno PM).
50 metrų peteliške nugalėjo Gabrielė Burokaitė (Vilniaus MSC) ir kaunietis Arnas Čereška.
100 metrų peteliške nugalėjo trenerės Aurelijos Kiršaitės auklėtinė Gabija Lebednykaitė ir Marius Karlavičius (Vilniaus MSC).
Plaukiant 50 metrų nugara nugalėjo Odeta Lunaitė (Vilniaus MSC) ir Kajus Stankevičius (Kauno PM).
Plaukiant 100 metrų nugara prizines vietas pelnė Panevėžio „Žemynos” atstovė Kamilė Kučaitė ir Erikas Grigaitis (Kauno PM).
Plaukiant 50 metrų krūtine nugalėjo Deidra Kareckaitė (Kauno PM) ir Matas Jasiūnas (Vilniaus MSC).
Plaukiant 100 metrų krūtine nenugalima buvo vilnietė Kotryna Teterevkova ir Kauno Centro sporto mokyklos plaukikas Ronaldas Kidikas.
Plaukiant 50 metrų laisvu stiliumi pirmavo Gabija Trepikaitė (Panevėžys) ir Martynas Audickas (Kauno PM), o 100 metrų laisvu stiliumi – Liepa Kluonytė (Kauno CSM) ir Karolis Gadliauskas (Utenos DSC).
Kombinuotoje estafetėje 4×50 metrų tarp mergaičių nugalėjo Kauno PM, antros liko Vilniaus MSC, o trečios – Daugpilio atstovės.
Tarp berniukų stipriausi buvo vilniečiai, antri buvo Rezeknės BJSS atstovai, treti uteniškiai Nedas Giedraitis, Vytautas Kazokas, Titas Augulis, Viktor Dudko.
Mišrioje estafetėje 4×50 m nenugalimi buvo Kauno PM, Kauno CSM (antri), Vilniaus MSC (treti).
Geriausiais varžybų plaukikais pirmoje amžiaus grupėje tapo Deidra Kareckaitė ir Arnas Čereška (abu Kauno PM), antroje grupėje liko Liepa Kluonytė (Kauno CSM) ir Karolis Gadliauskas (Utenos DSC).
Komandinėje įskaitoje nugalėjo Kauno PM (669 taškai), II – Vilniaus MSC (564 taškai), III – Panevėžio „Žemyna” (353 taškai).
Utenos DSC auklėtiniai iškovojo penktąją vietą (282 taškai).