Uteniškiai – 2015 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynių nugalėtojai

Baigėsi tradicinės 2015 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynės, kurių uždaviniai rengti sportininkų pamainą šalies olimpinėms, sporto šakų nacionalinėms rinktinėms, nukreipti būtina kryptimi sportininkų fizinį, techninį, taktinį, psichologinį rengimą, nustatyti miestų, rajonų, savivaldybių sporto organizacijų, sporto mokymo įstaigų, sporto trenerių indėlį į sporto plėtotę, didelio meistriškumo sportininkų rengimą.

Į žaidynių programą buvo įtraukta 18 prioritetinių sporto šakų.
Šiais metais jaunių sporto žaidynėse dalyvavo daugiau kaip 15 tūkstančių sportininkų, o finaliniame etape jų buvo per 7 tūkstančius. Buvo pasiekta 25 jaunių žaidynių ir 5 Lietuvos jaunių rekordai. Utenos delegaciją žaidynėse sudarė 169 sportininkai, kurie atstovavo 9 sporto šakose, dviračių sporto, dziudo, futbolo, krepšinio, lengvosios atletikos, šiuolaikinės penkiakovės, stalo teniso, plaukimo, rankinio.
Utenos rajonas, surinkęs 8349,68 taško, ketvirtoje grupėje iškovojo pirmąją vietą (grupėje 15 savivaldybių), antri grupėje liko Biržų rajono (7299,03 taško) ir treti Kelmės rajono (6628,77 taško) sportininkai.
Trenerių konkurse J. Jurkėnienė ir V. Jankauskas buvo šešti, M. Saliamonas – aštuntas.
Asmeninėse varžybose aukso medalį iškovojo lengvosios atletikos trenerio Manto Saliamono auklėtinis Evaldas Žalnierius (400 m barjerinis bėgimas), du sidabro medalius rutulio stūmimo ir disko metimo rungtyje laimėjo Marija Šyvytė (trenerė Vita Zarankienė). Sidabro medalius pelnė ir 4×200 metrų estafetinio bėgimo atstovai M. Vijeikis, E. Tumalavičius, M. Katinas, E. Žalnierius (treneriai Jurgita Kirilovienė, Mantas Saliamonas). Bronzos medalį plaukiant 1500 metrų iškovojo Žygimantas Bimba (trenerė Jurgita Jurkėnienė).
Žaidynių uždarymo ceremonijoje LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė akcentavo, kad kai kurie pasiekimai – labai įspūdingi ir įkvepiantys.
Žaidynių sostinė Šiauliai vėliavą perdavė Kaunui, kur 2016 metais vyks Lietuvos jaunučių sporto žaidynių finalinės varžybos.