„Juventus“ kibo į atlapus Lietuvos čempionams

Apmaudžios klaidos ir netikslūs baudų metimai neleido Utenos „Juventus” klubui palaužti Lietuvos krepšinio lygos čempionų. Iki paskutinių akimirkų trukusioje kovoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai savo aikštelėje 68:73 (15:18, 14:18, 18:22, 21:15) turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio” pranašumą.

Uteniškiai šiame mače vertėsi be traumuotų Ovidijaus Varanausko, Arvydo Šikšniaus ir Valdo Dabkaus.

Labai nerezultatyvioje rungtynių pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus, tad sužaidus keturias minutes „Juventus” pirmavo vos 4:3. Pauliaus Jankūno ir Jameso Andersono metimai buvo padėję kauniečiams išsiveržti į priekį (7:4), bet R. Broadusas pelnė šešis taškus be atsako ir Utenos klubas vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 10:7. Likus pusantros minutės uteniškiai dar buvo priekyje (13:12), bet spurtą 6:0 surengę svečiai kiek nutolo – 18:13. Kėlinį dvitaškiu baigė Egidijus Dimša, kuris sumažino „Juventus” atsilikimą iki trijų taškų – 15:18.

Antrasis kėlinys prasidėjo Artūro Gudaičio dėjimu (20:15), tačiau penkis taškus iš eilės pelnę „Juventus” krepšininkai vėl sugebėjo išlyginti rezultatą – 20:20. Netrukus analogiška atkarpa jau atsakė žalgiriečiai, kuri privertė D. Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės (20:25). Penkių taškų pranašumą svečiai turėjo ir likus žaisti pustrečios minutės (31:26), bet fantastišką metimą beveik nuo aikštės vidurio pataikęs S. Kulvietis vėl leido „Juventus” komandai priartėti – 29:31. Ketvirtį sėkmingiau baigė „Žalgiris”, kuris įpusėjus mačui buvo priekyje – 36:29.

Pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje dvitaškius pataikė Willas Cherry ir Robertas Javtokas, o kauniečių atotrūkis pirmą kartą tapo dviženklis – 40:29. Netrukus dar septynis taškus pridėjo nesulaikomai rungtyniavęs J. Andersonas, kuris padidino svečių persvarą iki penkiolikos taškų – 49:34. E. Stanionio bei N. Barinovo metimai vėl leido „Juventus” ekipai sumažinti atsilikimą (39:49), o likus žaisti dvi minutes skirtumas vėl tapo vienženklis – 45:53. O per likusį laiką žalgiriečiai vėl žaidė kiek sėkmingiau – 58:47.

Lemiamo ketvirčio pradžioje du tolimus metimus pataikė S. Buterlevičius tritaškį pridėjo N. Barinovas ir šie metimai vėl atgaivino viltį pilnutėlėje Utenos arenoje susirinkusiems žiūrovams – 56:59. Likus žaisti pustrečios minutės S. Kulvietis pelnė du taškus su nesportine W. Cherry pražanga, baudos metimą pridėjo N. Barinovas ir komandas teskyrė vos taškas – 64:65. Vienas taškas komandas skyrė ir likus žaisti 35 sekundes (66:67), o R. Javtokas baudos metimu šį pranašumą padidino iki dviejų – 68:66. Po „Juventus” klaidos J. Andersonas pataikė dar vieną baudos metimą (69:66), o per likusį laiką kauniečiai pranašumo jau neišbarstė – 73:68.

„Juventus” ekipai 20 taškų pelnė Nikita Barinovas, 16 – Rashaunas Broadusas, 14 – Saulius Kulvietis, 6 – Simas Buterlevičius, po 5 – Edgaras Stanionis ir Egidijus Dimša, 2 – Vaidas Čepukaitis.