Bronzinė „Juventus“ svajonė sudužo po didžiosios pertraukos

Utenos „Juventus” klubui Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) mažajame finale nepavyko iškovoti bronzos medalių. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po permainingos kovos rezultatu 62:77 nusileido Šiaulių „Šiaulių” ekipai.

Pirmojo kėlinio pradžioje abi ekipos žaidė apylygiai. Įpusėjus ketvirčiui, minimaliu rezultatu pirmavo šiauliečiai (10:9), tačiau po Arvydo Šikšniaus taiklaus tolimo metimo „Juventus” persvėrė rezultatą į savo pusę – 12:10. Likus žaisti tris minutes, dar vienu tolimu metimu pasižymėjo A. Šikšnius, o uteniškiai pabėgo į priekį jau aštuoniais taškais – 18:10. Baigiantis kėliniui, po Nikitos Barinovo tritaškio „Juventus” pranašumas tapo jau dviženklis, o po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai buvo priekyje 24:13.

Antrajame ketvirtyje penkis taškus be atsako pelnę šiauliečiai sumažino turimą deficitą iki keturių taškų (22:26), tačiau dvitaškiais atsakė Valdas Dabkus bei Ovidijus Varanauskas, sugrąžinę „Juventus” aštuonių taškų pranašumą – 30:22. Likus žaisti mažiau nei minutę, dvitaškį pataikė Saulius Kulvietis, o Edgaras Stanionis pridėjo tolimą metimą bei atstatė dviženklę „Juventus” persvarą – 40:30. Kėlinį taikliu dvitaškiu pavyko pabaigti šiauliečiams, o prieš ilgąją pertrauką „Juventus” pirmavo 42:34.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šiauliečiai, kurie po Gintaro Leonavičiaus tolimo metimu sumažino atsilikimą iki penkių taškų – 41:46, tačiau keturis taškus pelnę uteniškiai ir vėl pabėgo į priekį – 50:41. Per likusią kėlinio dalį „Šiaulių” krepšininkai surengė netikėtą spurtą 13:0, taip iki kėlinio pabaigos neleisdami pasižymėti uteniškiams. Prieš lemiamą ketvirtį „Juventus” jau teko varžovus vytis ir turėti dviejų taškų deficitą – 52:54.

Sužaidus ketvirtajame kėlinyje tris minutes, po šiauliečių tolimo metimo, „Juventus” deficitas šoktelėjo iki penkių taškų – 54:59, o likus žaisti keturias minutes uteniškiai turėjo jau dviženklį deficitą – 54:64. Atsilikimą iki aštuonių taškų buvo sumažinęs Saulius Kulvietis, tačiau tolimą metimą pataikė Rokas Giedraitis ir „Juventus” vėl slėgė dviženklis deficitas – 58:69. Per likusį laiką „Juventus” jau nepavyko išsigelbėti ir rezultatu 62:77 teko pripažinti „Šiaulių” ekipos pranašumą.

Naudingiausiu žaidėju „Juventus” gretose buvo pripažintas ir apdovanojimą atsiėmė 16 taškų pelnęs Arvydas Šikšnius, 12 taškų (9 atk. kam.) pridėjo Saulius Kulvietis, 9 – Nikita Barinovas, 8 – Rashaunas Broadusas (7 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Valdas Dabkus, 5 – Edgaras Stanionis, 4 – Ovidijus Varanauskas.