Surengę labdaringą akciją Utenos krepšininkai nugalėjo italus

Lapkričio 11-a Utenos „Juventus“ klubo istorijoje bus ryški ne tik pergale prieš tituluotą Sassario „Dinamo“ klubą, bet ir surengta Pyragų diena bei labdaringa akcija, kurią organizavo krepšininkai ir klubo vadovai. Kiekvienas krepšinio aistruolis, atėjęs į šį susitikimą Utenos daugiafunkciame sporto centre, galėjo prisidėti prie labdaringos „Išsipildymo akcijos” ragaudami pačių krepšininkų su šeimomis iškeptų pyragų. Kaip „Utenos dieną“ patikino klubo vadovas Eimantas Skersis, surinkti 293 Eur. 53 cnt. bus paaukoti „Išsipildymo akcijai“.

Antradienio vakarą Utenoje krepšinio mėgėjai išvydo tikrai įspūdingą trilerį, kurio pabaigoje triumfavo „Juventus“ klubas. FIBA Čempionų lygos A grupės mače Žydrūno Urbono auklėtiniams prireikė pratęsimo, kad 90:85 (19:20, 27:20, 24:23, 8:15, 12:7) laimėtų prieš Sassario „Dinamo“ klubą.

Po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai turėjo minimalų deficitą – 19:20. Po antrojo susikrovė kiek didesnį pranašumą – 46:40, o vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Juventus“ atotrūkis buvo pasiekęs net aštuonių taškų ribą (48:40). Prieš lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai buvo priekyje rezultatu 70:63. Trys iš eilės Sasario krepšininkų tritaškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje po ilgokos pertraukos sugrąžino pranašumą svečiams (72:70), o po dar vieno tolimo metimo įgijo penkių taškų persvarą – 75:70. Tačiau po Maksymo Korniienkos baudų metimų rezultatas pirmą kartą tapo lygus – 75:75. Likus žaisti 36 sekundes uteniškiai vėl išlygino rezultatą (78:78), o per likusį laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko.

Pratęsimo metu pustrečios minutės nė viena komanda nepelnė taškų, kol pagaliau vieną baudos metimą pataikė Karolis Guščikas – 79:78. Pratęsimo pabaiga tapo Anthony Irelando solo šou. Gynėjas per paskutines dvi minutes pelnė septynis taškus iš eilės (86:83), o dar vienas amerikiečio taškas padidino pranašumą iki keturių taškų – 87:85. Marco Spissu dviem baudų metimais likus žaisti 6 sekundes sumažino svečių deficitą iki dviejų taškų (85:87), bet A. Irelandas atsakė vienu tiksliu baudos metimu – 88:85. Lemiamos svečių atakos metu italai pametė kamuolį, o Jonte Flowersas baudų metimais įtvirtino „Juventus“ pergalę – 90:85.

Pergalę apkartino pačioje rungtynių pradžioje patirta Lauryno Samėno trauma. Gynėjas po varžovų pražangos nesėkmingai nukrito ant parketo ir susižeidė kelį. Krepšininkas į aikštę daugiau negrįžo, o tiksli diagnozė paaiškės atlikus medicininius tyrimus.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė komandos centras LaRonas Dendy, 20 – Anthony Irelandas, 11 – Dovis Bičkauskis, 10 – Karolis Guščikas, 8 – Mindaugas Kupšas, 6 – Maksymas Korniienko, 5 – Simas Buterlevičius, po 4 – Arvydas Šikšnius ir Jonte Flowersas.

Svečių gretose išsiskyrė Scottas Bamforthas (22 taškai), Achille Polonara (14 taškų), Williamas Hatcheris (12 taškų) ir komandos žvaigždė Darko Planiničius įmetė tik 10 taškų.

„Utenos dienos“ paklaustas italų vyr. treneris Federico Paskuini, kodėl taip blankiai sužaidė D. Planiničius, pastarasis atsakė, kad komandos žaidėjas buvo neseniai patyręs traumą ir, išplūdęs teisėjus dėl prasto teisėjavimo, paliko spaudos konferenciją.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.