Bebrų gaudytojui medžioklė nebuvo sėkminga
KriminalaiBebrų gaudytojui medžioklė nebuvo sėkminga
2017 balandžio 03, Pirmadienis 10:27

Bebrų gaudytojui medžioklė nebuvo sėkminga

Bebrų gaudytojui medžioklė nebuvo sėkminga

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai kovo 30 dieną Švoginos upelio pakrantėje, Vaišniūnų kaimo ribose (Ignalinos r.), sulaikė šio kaimo gyventoją V. R., kuris tikrino prieš savaitę pastatytas kilpas, skirtas bebrams gaudyti.

Aplinkosaugininkai upelio pakrantėje surado net 11 tokių kilpų. Sodybos, kurioje gyvena minėtasis pilietis, ūkiniame pastate buvo rastos dar trys iš metalinio lyno pagamintos kilpos. Pažeidėjas neneigė, kad tokiu būdu buvo sumanęs gaudyti bebrus, tačiau medžioklė nebuvo sėkminga. Kadangi toks medžioklės būdas ir įrankiai yra draudžiami, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Apžiūrint ūkinius pastatus pareigūnai aptiko ir šiam piliečiui priklausantį didelį draudžiamų ne mėgėjų žvejybos įrankių arsenalą – 16 statomų tinklų ir metalinį septynių šakų žeberklą mediniu kotu. Už neteisėtą tokių įrankių laikymą yra numatyta administracinė atsakomybė. Visa su šiais pažeidimais susijusi medžiaga bus perduota Ignalinos rajono apylinkės teismui dėl nuobaudos skyrimo.

Utenos RAAD inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sumedžioto tauriojo elnio jauniklio skerdieną parsivežė į sodybą

  Spalio 30 dieną Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Utenos rajone, Dvarašilio miške, prie Jociškių kaimo (Užpalių seniūnija), išaiškino šiurkštų medžioklės taisyklių pažeidimą. Medžiotojų klubo ,,Dvarašilis" medžiotojas rokiškėnas A. Š., neturėdamas licencijos, sumedžiojo tauriojo elnio jauniklį.

 • Neteisėtai paėmęs stirną pažeidėjas neteko automobilio

  Panevėžio gyventojui R. S., šių metų ankstyvą pavasarį šiurkščiai pažeidusiam medžioklės taisykles, teismas buvo negailestingas – už neteisėtai gabentą stirnos patiną vyrui skirta beveik 900 eurų bauda ir konfiskuota transporto priemonė, kuria vežtas sumedžiotas žvėris.

 • Klaidingas šūvis atnešė nemalonumų

  Rugpjūčio 5 d. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai vienoje iš sodybų, esančių Giedraičių seniūnijoje, Molėtų rajone, ant bičių avilio pamatė užmestą gyvūno kailį. Apžiūrėję įsitikino, kad tai – neseniai nudirtas tauriojo elnio kailis. Netoliese rado ir lauko viralinę, ant kurios virė du puodai, o viename iš jų styrojo elnio ragas. Apžiūrėjus katiluose esantį turinį, pareigūnams abejonių nekilo, kad tai – antramečio tauriojo elnio patino galvos dalys.

 • Ispano medžioklės Utenos rajone ypatumai

  Spąstai – tai vienas žiauriausių nelegalios medžioklės būdų. Skaudžiausia yra tai, kad brakonieriai, neatsižvelgdami į tai, kad į spąstus pakliuvęs žvėrelis ilgai kankinasi ir blaškosi, ryžtasi tokiam žingsniui ir susigundo lengvu grobiu.

 • Ungurių žvejui – nemalonus savaitgalis

  Praėjęs savaitgalis pažeidėjams buvo liūdnas, o gamtos sergėtojams – darbingas. Utenos regiono aplinkosaugininkams įkliuvo nesąžiningas žvejys verslininkas, bandęs nuslėpti laimikį.

 • Brakonierius stirnas gaudė ir prie sodų bendrijos

  Kovo 8 dieną, prieš pat vidurnaktį, Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai iš Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato gavo pranešimą apie galimai neteisėtai sumedžiotą stirną. Iškart išvyko GGAI pareigūnai, kurie vėliau sulaikė aplinkosaugininkams gerai žinomą pilietį V. S.

 • Lūšį kilpoje radęs molėtiškis staiga prarado atmintį

  Praėjusios savaitės pabaigoje aplinkosaugininkams paskambino vienas Molėtų rajono Inturkės seniūnijos Maciūniškių kaimo gyventojas ir pranešė, kad miške rado kilpoje sugautą lūšies patiną. Pasak vyriškio, gyvūną jis išėmęs iš kilpos ir parsinešęs. Kai į jo namus atvyko Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, maciūniškietis staiga prarado atmintį – kategoriškai atsisakė parodyti, kur miške aptiko lūšį ir kur padėjo nuimtą nuo gyvūno kaklo kilpą. Aplinkosaugininkams šis žmogus jau gerai žinomas – jį teko net septynis kartus bausti už brakonieriavimą.

 • Įžūlumui nėra ribų: tinklus žvejybai užmetė... miesto ežere

  Neteisėtos žvejybos mėgėjai labiausiai mėgsta nuošaliose vietose esančius vandens telkinius todėl, kad būtų kuo didesnė tikimybė likti nepastebėtam. Tačiau šių metų lapkričio 11 dieną uteniškis A. D. nusprendė statomais tinklais vidurdienį pažvejoti Utenos mieste esančiame Vyžuonaičio ežere. Prisipūtęs guminę valtį išplaukė ištraukti iš anksto pastatytų tinklų. Reikia pripažinti, kad išlikti nepastebėtam tokioje vietoje ir tokiu laiku yra neįmanoma, todėl ir neteisėtos žvejybos pabaiga aiški – jis įkliuvo tiesiai į Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų rankas. Nustatyta, kad minėtas asmuo dviem statomais tinklais neteisėtai buvo sugavęs 1 sterką, 2 karšius, 1 kg ešerių ir 0,5 kg kuojų, tuo padarydamas 1031 Lt žalą gamtai. Taip pat žvejui bus skirta ir administracinė bauda nuo 400 iki 1000 litų bei konfiskuota valtis ir tinklai.

 • Sulaikytas povandeninės žvejybos mėgėjas

  Šių metų spalio 15 d. Molėtų rajono aplinkos apsaugos pareigūnai bendradarbiaudami su Utenos vyriausiojo policijos komisariato Molėtų policijos komisariato pareigūnais sulaikė povandeninės žvejybos mėgėją. Apie 3 valandą nakties Alaušų ežere, Molėtų rajone, sulaikytas A. H., kuris, tamsiuoju paros metu nardydamas ir pasišviesdamas prožektoriumi, šaudė žuvis. Neteisėta žvejyba užsiėmęs pilietis nušovė vieną karšį ir keturis lynus.

 • Neteko įrankių ir valties

  Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnus pasiekė informacija, kad Molėtų rajone esančiame Krakavo ežere žvejojama nepaisant Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių reikalavimų. Buvo priimtas sprendimas šią informaciją patikrinti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5043
Vakar apsilankė:7438
Šią savaitę apsilankė:56905
Šį mėnesį apsilankė:145031
Viso (nuo 2015-02-16):11907223
Šiuo metu naršo:
79
2019-12-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!