Krašto žiniosPrognozės – slidus dalykas, tačiau jos domina daugelį
2017 sausio 23, Pirmadienis 13:52

Prognozės – slidus dalykas, tačiau jos domina daugelį

Prognozės – slidus dalykas, tačiau jos domina daugelį

Mažiau nei dvi savaitės beliko iki vasario 4-os, kai Dusetų hipodrome bus duotas startas tradicinėms ristūnų lenktynėms „Sartai 2017".
Šiemet lenktynėse bėgs 73 ristūnai iš visų trijų Baltijos šalių ir Lenkijos, o juos vadelios šių respublikų geriausieji sportininkai. Daugiausia, 37 ristūnus į Dusetų hipodrome vyksiančias lenktynes deleguoja Respublikinė lenktyninių žirgų lyga, o 22 – Lietuvos ristūnų sporto asociacija.

Su 7 žirgais į Dusetas atvyksta geriausi Latvijos vadeliotojai, Estijos sportinių žirgų augintojai atsiveža 5 ristūnus, o svečiai iš Lenkijos – du.
Lenktynių programoje – devyni važiavimai, iš kurių du – tarptautiniai.
Visų devynių važiavimų nugalėtojai ir prizininkai išsidalys bendromis organizatorių ir renginio rėmėjų pastangomis iki 23 tūkstančių eurų padidėjusį varžybų prizinį fondą. Didžiausias – 3600 eurų piniginis prizas atiteks šių lenktynių pagrindinės organizatorės - Lietuvos žemės ūkio ministerijos „Didžiojo žiemos prizo" nugalėtojui ir prizininkams.
Pagal ilgametes tradicijas bėgimas dėl „Didžiojo žiemos prizo" ir šiemet bus paskutinis, devintasis lenktynių programoje. Tačiau ne tik specialistai, bet ir absoliuti dauguma žiūrovų jį linkę laikyti visų varžybų puošmena, nes čia paprastai rungiasi pajėgiausi varžovai su eikliausiais žirgais. Ne veltui „Didžiojo žiemos prizo" laimėtojai iki kitų varžybų Dusetų hipodrome laikomi nekarūnuotais lenktynių karaliais.
„Prognozuoti kas išsiveš pagrindinį ir daugybę kitų prizų bei specialiųjų apdovanojimų - nepaprastai sunku, - teigė Respublikinės lenktyninių žirgų lygos direktorius ir vyriausiasis varžybų „Sartai 2017" arbitras Vidmantas Isoda. – Vien todėl, kad ši šventė tarsi perlas žiemos žirginio sporto karūnoje, kuriai visi rengiasi su dviguba atsakomybe bei atida".
Įdomu, kad Vidmantas Sartuose nepakeičiamas įvairiose teisėjų pozicijose nuo pat 1975 metų, tačiau vyriausiojo varžybų arbitro pareigos jam patikėtos tik pirmąsyk. Tačiau patyręs specialistas gali bemaž neklysti vien tik atidžiai išnagrinėjęs dalyvių paraiškas.
Didžiausią susidomėjimą jam kelia „Didžiojo žiemos prizo" lenktynės, kuriose pergalės šįkart sieks aštuoni patyrę sportininkai su suaugusiais, labai tolygaus pajėgumo A reitingo žirgais, jau dalyvavusiais ne vienose prestižinėse varžybose ir laimėjusiais ne vieną trofėjų.
„Jei galėčiau dalyvauti totalizatoriuje, statyčiau už trasos rekordininko Egidijaus Gudonio vadeliojamą „Gardens Fairytale" ir Eimanto Klebausko „Ladybird Va Bene", - teigė V. Isoda. – Jei orai bus palankūs, o ledo takas tvirtas, nepažliugęs, prognozuočiau ir trasos rekordą, kuris dabar priklauso E. Gudoniui ir kuris išsilaikė jau trejus metus, kai 2014 m. uteniškio tramdomas Rodney Augustinu 1609 metrų distanciją įveikė per 2 min. 00,775 sek."
Tačiau V. Isodai šiemet neteks vien gėrėtis gražiu ristūnų bėgimu, nes lenktynių vyriausiojo teisėjo pareigos – labai atsakingos.
„Teks būti itin akylam, kad vadeliotojai mano triūso vėliau neįvertintų botagu!" – sakė Vidmantas, teigiantis, jog neleistina, kad grožis ir emocijos besąlygiškai užvaldytų teisėjus. Mat ristūno bėgime yra keletas draudžiamų elementų, fiksuojamų plika akimi. Iš trijų bėgimo būdų ledo take draudžiama eidinė (bėgimas, kai žirgo vienos ir tos pačios pusės abi kojos kyla kartu), nevalia blokuoti varžovą, keisti ledo taką, o žirgui leistini tik keli šuoliai.
Lietuvos ristūnų sporto asociacijos vykdantysis sekretorius Vytautas Dapkus irgi neabejoja, kad „Didžiojo žiemos prizo" bėgimas taps šventės ašimi, kurios nekantriai laukia dešimtys tūkstančių žirginio sporto mėgėjų.
V. Dapkus laurų prognozuoti nedrįsta niekam, nes didžiausią susidomėjimą keliantis bėgimas, jo nuomone, gryna loterija, nes visų varžovų galimybės bemaž lygios.
Ristūnų sporto asociacijos vykdantysis sekretorius pataria atkreipti didesnį dėmesį ir į septintąjį bėgimą, kuriame sportininkai lenktyniaus su jauniausiais, 2014 metais gimusiais žirgais ir varžysis dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prizų.
„Nors žirgai jauni ir iš jų galima visko tikėtis, tačiau šioje grupėje matau keletą ryškesnių favoritų, - sakė specialistas.
V. Dapkus daugiausia šansų prognozuoja „Kasandros" grupės žirgams „Elegance Cass" ir „Eruption Cass", kuriuos vadelios patyrę Saulius Matulevičius ir Žydrūnas Vasilionka bei Monikai Vinskutei su „Gladiatoriumi".
Neblogų galimybių turi ir nuolatinis šių varžybų dalyvis, keletą kartų gerinęs trasos rekordus Stanislovas Kėrys su bėru eržilu „Strongu".
Kaip ten bebūtų, su šiame bėgime dalyvausiančiais jaunais žirgais specialistai puoselėja bene didžiausias ateities, o galbūt ir šalies žirginio sporto viltis.
Nors prognozės, neretai apverčiančios viską aukštyn kojom, nedėkingas dalykas, tačiau be jų irgi būtų nuobodu. Todėl spėliones taip godžiai gaudo žiūrovai, nė vienais metais dar nenusivylę žirginio žiemos sporto švente Dusetose.

„Visus Bonus" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Ryškėja žirginio sporto šventės „Sartai 2018“ kontūrai

  Įvykusiame ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinio komiteto posėdyje patvirtinti varžybų ir neatsiejama jų dalimi tapusios, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojančios žiemos šventės nuostatai ir scenarijus.

 • „Sartai 2017“: faktai ir skaičiai

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017" kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

 • Sartų lenktynes vainikavo uteniškio rekordas

  Šeštadienį į tradicinę šventę „Sartai 2017", pasak organizatorių, buvo susirinkę apie 30 tūkstančių žiūrovų. Dalis jų nesiskirstė iki lenktynių pabaigos, nes pagal tradiciją varžybas vainikuoja žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos" prizo batalijos, o jo laimėtojas laikomas nekarūnuotu lenktynių karaliumi iki kitų metų lenktynių.

 • Šalia Sartų ežero išlietas ledas jau laukia sportininkų ir žiūrovų

  Ristūnų tradicinių lenktynių „Sartai 2017" organizacinio komiteto nariai apsilankė Dusetose ir šalia jų esančiame hipodrome, kur jau šį šeštadienį, vasario 4-ą, vyks žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė.

 • Tiesiausias kelias – ne visada greičiausias

  Šeštadienį, vasario 4 –ą, Dusetose vyks tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", kurias jau daugelį metų lydi sudėtine šios šventės dalimi tapusi nacionalinio kultūrinio paveldo mugė. Ši visą Lietuvą garsinanti žiemos šventė sutraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, todėl visi keliai, vedantys į Dusetas, tą šeštadienį neišvengiamai tampa intensyviausio eismo keliais.

 • „Sartai 2017“ – etnines vertybes propaguojanti šventė

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome rengiamos tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017", pagrįstai tituluojamos kaip didžiausia, ne tik šį Aukštaitijos miestelį, bet ir visą Lietuvą garsinanti žirgų sporto mylėtojų fiesta. Dešimtims tūkstančių žmonių, nekalbant jau apie giminaičius ar bičiulius, susitikti žirgų lenktynėse prie Sartų tapo garbės reikalu.

 • Lenktynių „Sartai 2017“ nugalėtojams ir prizininkams – solidus 23 tūkstančių eurų prizinis fondas

  Vasario 4-ą Dusetose šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2017", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.
  Tai unikali žirginio sporto gerbėjų ir daugelio žmonių iš visos Lietuvos šventė, išgarsinusi ne tik mažą Aukštaitijos miestelį, bet ir Lietuvos žirgų augintojus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1011
Vakar apsilankė:3916
Šią savaitę apsilankė:8784
Šį mėnesį apsilankė:59843
Viso (nuo 2015-02-16):8866818
Šiuo metu naršo:
47
2018-08-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!