Utenoje nuskambėjo tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“
JaunimasUtenoje nuskambėjo tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“
2016 vasario 05, Penktadienis 10:12

Utenoje nuskambėjo tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“

Utenoje nuskambėjo tautinių šokių festivalis „Draugai draugams“
 • 49 foto

Ketvirtadienį, vasario 4 dieną, Utenos kultūros centro salėje netrūko plojimų ir teigiamų emocijų – taip buvo palaikomi į tradicinį renginį „Draugai draugams" susirinkę dalyviai, kurie ne tik margais tautiniais apdarais, bet ir spalvingais šokiais praskaidrino tos dienos popietę.

Į pilnut pilnutėlę salę sugužėję žiūrovai apie porą valandų turėjo puikią progą pasižiūrėti į nuotaikingą koncertą, kuris Utenoje pamažėl tampa tradiciniu: Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" vadovės Robertos Macelienės organizuojama šventė populiarėja, kasmet sulaukia vis naujų dalyvių iš įvairiausių šalies kampelių.
Šiais metais vieni po kitų įvairiaspalvę šokių pynę pynė įvairaus amžiaus šokėjai iš Utenos, Panevėžio, Švenčionių, Šiaulių, Vilniaus ir Zarasų rajonų, juos pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, kultūros darbuotojai.
Koncertą pradėjęs Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa" davė startą kitiems dalyviams, kurių čia sugužėjo apie 400.
Scenoje smagiai sukosi Lietuvos ir jaunimo centro liaudies ansamblio „Ugnelė", Panevėžio „Vilties" progimnazijos dainų ir šokių ansamblio „Viltis", Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos dainų ir šokių ansamblio „Aukštaitukas", Panevėžio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblio „Pynimėlis", Šiaulių Jovaro progimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis", Vilniaus Abraomo Kulviečio gimnazijos šokių ansamblio „Papartėlis", Zarasų meno mokyklos šokių kolektyvo „Lietutis" bei Utenos mokyklos–vaikų darželio „Varpelis" ketvirtos klasės tautinių šokių kolektyvo „Varpelis" šokėjai.
Visiems šventėje „Draugai draugams" dalyvavusiems kolektyvams ir jų vadovams įteiktos simbolinės dovanos – pasagėlės bei šakočiai.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje koncertuos jaunieji talentai

  Kovo 22 dieną (penktadienį) 17 valandą Utenos meno mokyklos koncertų salėje koncertuos didelis būrys jaunųjų atlikėjų iš sostinės. Tai Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kolektyvai : 3–5 klasių jaunučių choras (mokytojos Saulė Kriščiūnaitė ir Eglė Ganusauskienė). Abi mokytojos yra nuolatinės respublikinių moksleivių dainų švenčių jaunučių chorų dirigentės. Choro koncertmeisteris – pianistas Dainius Jozėnas.

 • Utenoje atidaryta nauja kamerinė erdvė

  Gruodžio 7 diena Utenos kamerinės muzikos mylėtojams taps istorine data – atidaryta nauja kamerinė 100 vietų salė. Simbolinė juostelė nebuvo perkirpta, tačiau klasikinės ir džiazo muzikos išsiilgę uteniškiai, išklausę koncertinę programą „Nuo klasikos iki džiazo“, liko sužavėti organizatorių pasiūlytu ir nauju koncertų ciklu „Mūzų palytėti“, kuris kol kas tęsis iki mokslo metų pabaigos.

 • Neįtikėtinoje vietoje – neįtikėtinas koncertas

  Gegužės 19 dieną šalia Užpalių esančioje Šeimyniškių atodangoje su konglomerato uola skambėjo Mocarto, Čiurlionio kūriniai, Vienos valsas ir kita klasika. Užpaliai, kaip mažoji kultūros sostinė, ir čia išsiskyrė.

 • Tarptautinis teatralizuotas koncertas „Čigoniško šėlsmo sūkury“

  Kovo 7 d. 18 val. Utenos kultūros centre vyks tarptautinis teatralizuotas koncertas „Čigoniško šėlsmo sūkury“, skirtas Tarptautinei moters dienai paminėti. Koncerte dalyvauja gyvo garso orkestras „Giunter Light Orchestra“ (Vokietija), romų teatras „Sare Roma“, solistas Ištvanas Kvik, gitaros virtuozai Arman Isojan (Armenija) ir Arturas Sabilo (Lietuva), perkusininkas Viktoras Krasovskas (Lietuva). Šį renginį organizuoja legendinės grupės „Hiperbolė“ įkūrėjas, žinomas prodiuseris Viktoras Prapras, kuris jau dedikavo Utenos publikai miuziklus „Čigonų Baronas“ ir „Čigonų Princesė“, kurie sulaukė žiūrovų ovacijų. Šis koncertas – tai dainos ir muzikos fiesta, kurioje apjungti gražiausi pasauliniai kūriniai, atliekami čigoniškai, lietuviškai ir rusiškai. Atlikėjai atsiveža 30 komplektų sceninių rūbų ir 2 tonas dekoracijų, specialiųjų efektų bei šviesos įrangos. Neįprastą reginį scenoje lydės nepaprastai gera nuotaika, nes atlikėjai taip užveda publiką, kad žiūrovai negali ramiai išsėdėti savo vietose ir kartu su atlikėjais šėlsta pasirodymo metu.

 • Žiemos ralį Utenoje vainikuos „Radistai Live Utena Show“ koncertas

  Pirmasis metų festivalis „Winter Rally“ finišuos įspūdingu renginiu. Sausio 27-ą po žiemos ralio nugalėtojų apdovanojimų Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks „Radistai Live Utena Show“ koncertas, kurį dovanos Utenos miestas.

 • Labdaros koncerte – ryškios šalies žvaigždės

  Vakar pakeliui į Aukštaitijos vargonų muzikos festivalį Labanore klaipėdietės aktorė Virginija Kochanskytė su savo kolegėmis dainininke Giedre Zeicaite ir vargonininke Laura Gedgaudaite surengė labdaros koncertą Krizių centre „Angelų pieva".

 • Mamontovo koncerto Ilzenbergo dvaro ūkyje klausėsi ir karvės

  Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Rokiškio rajone esančiame Ilzenbergo dvare praūžė kultūrinis renginys, pritraukęs daugiau nei 2 tūkst. lankytojų iš visos šalies. Šventiškai nusiteikusių svečių rudeniškas oras neatgrasė: po gamtos supamas erdves lakstė vaikai, skambėjo juokas ir muzika, kvepėjo kepamas valgis. Iškilmingas rudens sutiktuves vainikavo Andriaus Mamontovo koncertas.

 • Alantą sudrebins Baltijos muzikos akademijos koncertas

  Rugpjūčio 23 dieną (trečiadienį) 19 val. Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyks Baltijos muzikos akademijos koncertas su žymiais atlikėjais Daura Buivyde, Marija Bajarkina, Andrejumi Apšega ir kitais.

 • Su daina per gyvenimą ir... per Saldutiškį

  Praėjusį šeštadienį, birželio 17 dieną, Utenos kultūros centro (UKC) Saldutiškio skyriuje vyko vokalinių ir folkloro ansamblių šventė „Su daina per gyvenimą", skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Tautinio kostiumo metams paminėti. Susirinkusią publiką skambiomis melodijomis, prasmingais dainos žodžiais žavėjo septyni kolektyvai iš įvairių Lietuvos vietų, savo muzikinius gabumus atskleidė mažieji solistai, o iš juoko griebtis už pilvų privertė jaunieji „pasakoriai".

 • „Seliavytė“ paminėjo 3-ejų metų veiklos sukaktį

  Gegužės 27 dieną Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Seliavytė" paminėjo trejų metų veiklos sukaktį. Kapela bei svečiai dovanojo publikai koncertą, sukaktuvininkus sveikino būrys gerbėjų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3174
Vakar apsilankė:7453
Šią savaitę apsilankė:24226
Šį mėnesį apsilankė:148995
Viso (nuo 2015-02-16):10902890
Šiuo metu naršo:
72
2019-08-22
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!