ĮvairenybėsUtenos vaikų dovana miestui – gatvėmis riedantis linksmasis autobusas
2018 birželio 04, Pirmadienis 08:42

Utenos vaikų dovana miestui – gatvėmis riedantis linksmasis autobusas

Utenos vaikų dovana miestui – gatvėmis riedantis linksmasis autobusas

Jau dvi savaites Utenos gatvėse galima išvysti linksmąjį autobusą. Piešiniais padabinta transporto priemonė spėjo prikaustyti uteniškių dėmesį savo spalvomis bei žaismingumu.

Autobusas papuoštas namų idėjų centro NIC inicijuoto projekto „Garsiname Utenos miesto vardą“ metu. Per savaitę keturių mokyklų auklėtiniai sukūrė naują autobuso dizainą, nupiešdami 173 piešinius, kurie ir papuošė šią transporto priemonę.

Prie žaismingo autobuso dizaino kūrimo prisidėjo Utenos meno mokykla, Utenos Dauniškio gimnazija, Utenos Vyturių progimnazija, Utenos Aukštakalnio progimnazija. Šių mokyklų auklėtiniai autobusą papuošė piešiniais su stilizuotu savo gimtojo miesto pavadinimu „Utena“.

Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius pasakojo, kad visi vaikų piešiniai buvo skaitmenizuoti ir perkelti ant specialios plėvelės, kuri ir buvo užklijuota ant šio autobuso. „Gegužės 12 dieną drauge su piešinių autoriais – vaikais – išlydėjome autobusą į Utenos miesto gatves. Planuojame, kad šį išskirtinį autobusą miesto gatvėse bus galima išvysti visą vasarą“, – džiaugėsi N. Urbonavičius.

Utenos Dauniškio gimnazijos mokytoja Jurgita Žvinklytė pasidžiaugė, jog mokiniai į šį projektą pasižiūrėjo labai atsakingai bei kūrybingai.

„Vaikai piešė su įkvėpimu. Jaunųjų dailininkų požiūrį į šį darbą parodė netikėtos iniciatyvos darbus pabaigti namuose, nepaliekant piešinio užbaigtumo tokio, kokį pavyko pasiekti klasėje. Labai nustebino vieno mokinio pastangos. Šis mokinys kiekvienai raidei priskyrė po miesto mikrorajoną ir ieškojo atpažįstamų vaizdinių, kuriuos galėtų nupiešti“, – pasakojo mokytoja Jurgita Žvinklytė ir džiaugėsi, jog nemažai puikių darbų autobusui papuošti buvo atrinkti mokinių, kurie paprastai neskiria daug dėmesio dailės pamokoms.

Į miesto gatves išlydėję savo piešiniais papuoštą autobusą mokiniai toliau dalyvavo paskaitoje „Dizaineris – profesija ar pašaukimas?", kurią vedė architektė-interjero dizainerė Ligita Ažukaitė-Lileikė. Paskaitos metu architektė supažindino su šiandien aktualiomis dizaino šakomis, vaikai aktyviai įsitraukė į diskusijas apie dizainą. „Su Utenos meno mokyklos mokiniais kalbėjome, kokios meno šakos jiems artimos, kaip sekasi realizuoti savo kūrybinį potencialą. Skulptūra, kompozicija, piešimas – tai tik kelios iš daugelio kūrybinės raiškos krypčių, kurios vaikams labai patinka", – pasakojo Ligita ir pasidžiaugė, jog pavyko sutarti, kad vaikai savo mintis ir kūrybos idėjas perteiks popieriuje. „Vaikai noriai dalyvavo iniciatyvoje ir diskusijose. Tai tik dar kartą įrodo, jog ateities kartos aktyviai domisi ir kuria aplinką, kurioje gera ir gražu gyventi", – pasidžiaugė namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.

Jau daug metų namų idėjų centrai NIC skatina vaikų menines iniciatyvas, o praėjusiais metais Šiauliuose įsikūrusiame centre vaikai pasiekė rekordą. Šiaulių miesto šeimų šventės išvakarėse ir paties renginio metu 4 211 Šiaulių ugdymo įstaigas lankančių vaikų drauge nupiešė ilgiausią Lietuvoje piešinį, kurio ilgis – 1 623,5 m, plotis – 45 cm, bendras plotas – 730,575 m². Prie rekordo prisidėjo 43 Šiaulių miesto vaikų ugdymo įstaigos. Šiauliuose nupieštą piešinį Lietuvos rekordų agentūra „Factum" pripažino ilgiausiu.

Namų idėjų centro NIC inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikams dovanojamas džiaugsmas sugrįžta su kaupu

  Iš laimės blizgančios akys ir pakili bei šventiška nuotaika – taip buvo galima apibūdinti įvairaus amžiaus vaikus, kurie prieš didžiąsias metų šventes išsirikiavo prie boulingo takelio Utenoje. Šią pramogą jiems dovanojęs Užpalių Švč. Trejybės parapijos klebonas Jonas Bučelis apie nebe pirmus metus teikiamą gerumo dovaną vaikams kalbėjo nesiplėsdamas. Dvasininko teigimu, išvažiavimas iš namų ir aplinkos pakeitimas jiems teikia džiugesio, o judėjimas skatina atsigręžti į sveikesnį gyvenimo būdą.

 • Iš aikštelės dingo autobusas

  Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Ignalinoje įvykdyta neįprasta vagystė: įmonės „Seknija“ savininkas pastebėjo, kad iš autobusų stovėjimo aikštelės dingo autobusas „Neoplan“.

 • „Gyva“ kalėdinė dovana – tik ne invazinis gyvūnas

  Sibirinis burundukas, paprastasis meškėnas, raštuotasis ar puošnusis, vadinamasis amerikinis balinis, vėžlys, – gyvūnai, kuriuos apie invazines rūšis nežinantys žmonės vis dar mielai augina namuose. Artėjant šventėms dažnas vaikas pasvajoja apie „gyvą“ kalėdinę dovaną, todėl gamtosaugininkai pataria tėvams, prieš ieškant vėžlio ar kito laukinio gyvūno, pasitikrinti, ar jis nėra įrašytas į ir Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą ir Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą.

 • „Juventus“ krepšinio aistruoliams įteikė 100-mečio dovaną

  2018-aisiais Lietuva švęs Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines. Utenos krepšinio klubas „Juventus“ pirmasis Lietuvoje nusprendė įamžinti šią svarbią mūsų šaliai datą ir drauge su Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatu trečiadienio Čempionų lygos rungtynių su Monako „Monaco Basket“ metu fanams įteikė Šimtmečio dovaną.

 • Muziejininkė uteniškius supažindins su eglutės puošimo tradicijomis

  Šeštadienį, gruodžio 16 dieną, 11 val. Namų idėjų centre NIC (Kupiškio g. 19, Utena) Utenos kraštotyros muziejaus vyr. fondų saugotoja Bronė Juknevičienė kviečia uteniškius į nemokamą paskaitą „Kalėdų eglė: kelias į Lietuvą, puošimo tradicijos“.

 • Prieš dovanodami gyvūną augintinį, gerai apsvarstykite

  Jei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais.

 • Uteniškių dovana miestui – 100 karpytų užuolaidėlių

  Ragindamos uteniškius ir svečius pasivaikščioti po miesto širdį – Utenio aikštę – ir pasigrožėti pastatų langus papuošusiomis karpytomis užuolaidėlėmis, gražios idėjos Utenai padovanoti 100 baltų karpytų užuolaidėlių iniciatorės džiaugiasi įgyvendinusios ilgai puoselėtą sumanymą.

 • Dovana Utenai

  „Atkurtai Lietuvai 100 – Utenai 100 karpytų užuolaidėlių“.

 • Šeimų šventė uteniškius stebino pramogų gausa

  Rugsėjo 16 dieną (šeštadienį) Namų idėjų centre (NIC), įsikūrusiame Kupiškio g. 19, skambėjo vaikų juokas – čia vyko šeimų šventė, sudominusi nemenką būrį uteniškių ir miesto svečių. Šventėje netrūko nemokamų pramogų ir užsiėmimų – buvo galima pasivaišinti kava, užduoti rūpimų klausimų architektei-interjero dizainerei, dalyvauti policijos programoje, susipažinti su Utenos architektūros tendencijomis, žaisti, šokti, klausytis koncerto.

 • Išskirtinių interjero akcentų neteks ieškoti svetur

  Nesunku pastebėti, kad šiandien išskirtinumo ieškančių yra kur kas daugiau nei galinčių jų pasiūlyti. Utenoje veikia vos keli specializuoti interjero prekių prekybos salonai, todėl naujakuriai ir interjero dizaineriai, besidairantys įdomių, netipiškų, ypatingų apdailos medžiagų bei interjero dekoravimo elementų, neretai važiuoja į kitus miestus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:399
Vakar apsilankė:7147
Šią savaitę apsilankė:42793
Šį mėnesį apsilankė:128046
Viso (nuo 2015-02-16):9651804
Šiuo metu naršo:
41
2019-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!