Ketina apdrausti tėvus, prižiūrinčius neįgalųjį
AktualijosKetina apdrausti tėvus, prižiūrinčius neįgalųjį
2018 rugsėjo 13, Ketvirtadienis 13:43

Ketina apdrausti tėvus, prižiūrinčius neįgalųjį

Ketina apdrausti tėvus, prižiūrinčius neįgalųjį

Vyriausybė pateikė Seimui išvadas, pritardama siūlymui drausti pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu vieną iš tėvų arba įtėvių, prižiūrintį neįgalų asmenį, kuriam nustatytas specialusis priežiūros (pagalbos) poreikis. Iki šiol buvo draudžiami tik tie slaugytojai, kurių slaugytiniams nustatytas specialusis slaugos poreikis.

Įstatymui įgyvendinti kasmet reikėtų apie 10,5 mln. eurų papildomų valstybės biudžeto lėšų.

Specialusis nuolatinės slaugos poreikis nustatomas asmenims, kuriems yra būtina nuolatinė slauga ir kurių fizinė bei psichinė negalia visiškai apriboją jų galimybes orientuotis, judėti, dirbti ir savarankiškai tvarkyti asmeninį bei socialinį gyvenimą.

Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis nustatomas asmenims, kuriems dėl labai didelių organizmo funkcijų sutrikimų reikalinga nuolatinė kito asmens priežiūra (pagalba) namuose, tvarkant asmeninį ir socialinį gyvenimą.

Numatoma, kad draudimas valstybės lėšomis būtų taikomas slaugant neįgalius asmenis, kuriems iki 2018 m. gruodžio 31 d. nustatytas nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis arba nuo 2019 m. sausio 1 d. nustatytas pirmojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

Pokyčiai nuo 2019 m.:
Bus nustatomi dviejų lygių specialieji nuolatinės slaugos poreikiai:

 • pirmojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis – nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, visiškai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 8 valandų per parą ar ilgesnės trukmės slauga (2,6 TKB (291,2 Eur)/ mėn.);
 • antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis – nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, žymiai apribojanti jo savarankiškumą, galimybes orientuotis, judėti, ir kuriam reikalinga nuolatinė 6–7 valandų per parą slauga (1,9 TKB (212,8 Eur)/mėn.).

Specialieji nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikiai gali būti dviejų lygių:

 • pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis – nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, iš dalies apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė 4–5 valandų per parą kitų asmenų teikiama pagalba 1,1 TKB (123,2 Eur)/mėn.);
 • antrojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis – nustatomas asmeniui, kuriam dėl pastovaus, negrįžtamo organizmo funkcijų sutrikimo išsivysto negalia, nežymiai apribojanti jo savarankiškumą ir dalyvavimą visuomenės gyvenime, ir kuriam reikalinga nuolatinė ne ilgesnė negu 3 valandų per parą kitų asmenų atliekama priežiūra (pagalba) (0,6 TKB (67,2 Eur)/mėn).

Jeigu Lietuvos Seimas pritars, nuostata dėl draudimo pensijų ir nedarbo socialiniu draudimu vieną iš tėvų arba įtėvių, prižiūrintį neįgalų asmenį, kuriam nustatytas specialusis priežiūros (pagalbos) poreikis, įsigalios nuo 2020 m. sausio 1 dienos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ligonių kasos: pats metas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu

  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena tėvams, turintiems mokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, kad pats laikas suskubti pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigoms. Specialistai ragina nedelsti užsirašyti ir apsilankyti pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą.

 • Diskriminacija dėl amžiaus ar neįgalumo užtrauks baudžiamąją atsakomybę

  Vyriausybei pritarus Teisingumo ministerijos parengtoms Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms, siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už diskriminaciją dėl amžiaus ir neįgalumo, taip pat už diskriminacijos ar smurto kurstymą ar neapykantos skatinimą prieš šias grupes.

 • Utenoje vyko forumas, sukvietęs tėvus, globėjus ir mokyklų atstovus

  Vasario 21 dieną Utenos Dauniškio gimnazijoje įvyko tėvų/globėjų ir ugdytojų forumas „Išgirsk! Kalbėk! Veik!", į kurį buvo pakviesti Utenos rajono tėveliai/globėjai ir visų ugdymo įstaigų atstovai. Forumo tikslas – skatinti tėvus/globėjus, ugdytojus, ugdymo įstaigų vadovus, mokytojus kalbėti apie vaikų, paauglių, jaunuolių šiandieninius poreikius ir kartu veikti ugdant juos laimingais.

 • Valingai besituštinantiems valstybės parama nepasiekiama

  Apšiurusiame, vėjų perpučiamame tėvų namelyje gyvenantis neįgalus vyras atsidūrė juo geranoriškai besirūpinančių ir valstybės įpareigotų rūpintis moterų nesutarimų smaigalyje. Jis pats, sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje, tik stebėtojo teisėmis dalyvauja šurmulyje, kilusiame dėl valdiškų pinigų, kurie, pasak vienų susivaidijusių globotojų, jam priklauso, o kitos tvirtina, kad negalavimų krūvą susirinkusiu bėdžiumi geradariai naudojasi kaip priemone priglausti slaugos išmoką, kuri jam neskiriama, nes nepriklauso.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8348
Vakar apsilankė:6295
Šią savaitę apsilankė:14643
Šį mėnesį apsilankė:197725
Viso (nuo 2015-02-16):10485388
Šiuo metu naršo:
123
2019-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!