AktualijosPrie kapo duobės – kunigo kova už vyro gyvybę
2017 gruodžio 01, Penktadienis 13:26

Prie kapo duobės – kunigo kova už vyro gyvybę

Prie kapo duobės – kunigo kova už vyro gyvybę
 • Elvyra SABALYTĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kuktiškių miestelio kapinėse įvykusios Buitūnų kaime gimusio Dainiaus Karužos laidotuvės sukrė­tė net visko mačiusius laidotuvių dalyvius ir nepa­liko nė vieno abejingo. Priartėjus prie kapo duobės gėles nešusiems laidotuvių dalyviams staiga ant že­mės susmuko sąmonės netekęs laidotuvėse dalyva­vęs Gediminas Bivainis. Nė minutės nedelsęs Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčios vikaras kunigas Žilvinas Treinys ėmėsi gelbėti mirties akivaizdoje atsidūru­sio vyro gyvybę. Laidotuvininkai sulaikę kvėpavimą stebėjo, kaip dvasininkas šalia duobės ant žemės at­lieka mirties gniaužtuose atsidūrusiam vyrui dirbti­nį kvėpavimą. Kunigui padėjo ir du vienos laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės duobkasiai, nenorė­ję viešinti savo pavardžių. Vėliau kovą už vyro gyvy­bę tęsė į kapines atskubėję greitosios medicinos pa­galbos medikai, kun. Ž. Treinys sugebėjo susikaupti ir atlikti jaudinančią laidojimo ceremoniją.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos Diena“.

Autorės ir Deimantės Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Henriko Kalpoko įpėdinis – vargonininko sūnus, kunigo kelią pradėjęs Utenoje

  Kunigų rotacija yra įprastas dalykas. Liepos mėnesio pabaigoje Utenos Dievo Apvaizdos parapijos tikintieji atsisveikino su bemaž 15 metų juos tikėjimo keliu vedusiu Utenos dekanato dekanu, parapijos klebonu kun. lic. Henriku Kalpoku, kuris išvyko į Pasvalį. Jo vietą užėmė Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. Remigijus Kavaliauskas. Kiek daugiau nei prieš savaitę vadinamosios Utenos naujosios bažnyčios slenkstį peržengęs dvasininkas mielai sutiko „Utenos dienai" papasakoti apie savo vaikystę, Utenoje prasidėjusį kunigo kelią, laisvalaikio pomėgius ir lūkesčius.

 • Iš daugiavaikės šeimos kilęs kunigas praskleidė asmeninio gyvenimo šydą

  Iš devynių vaikų šeimos kilęs kunigas Jurgis Kazlauskas (50 m.) Velykų proga artimuosius žadėjo sveikinti telefonu, o kiaušinius prabėgomis sudaužti su parapijiečiais. Keturias parapijas aptarnaujantis klebonas po Didžiosios savaitės ketino vykti tiesiai į sanatoriją. Vargu ar kas susimąsto, kokį krūvį kunigai patiria per šventinį maratoną.

 • Kunigas Kęstutis Palepšys: tarnauti savo krašto žmonėms – Dievo dovana

  Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos administratorius kun. Kęstutis Palepšys džiaugsmingai prisimena dieną, kai tuometinis Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas pasiteiravo, ar jis norėtų persikelti dvasiniam darbui į Uteną. „Tai buvo mano svajonė, žinojau, kad Utenos parapijos istorija sena ir turininga, jai per 300 metų. Utenos gyventojai – daugiausia atvykėliai iš kaimų, kaip ir aš pats, jie man labai artimi ir brangūs. Tai Dievo ir likimo dovana, kad aš tarp jų ir su jais jau treji metai, čia kovo 1 dieną paminėjau pačią gražiausią savo gyvenime sukaktį – lygiai prieš 12 metų priėmiau kunigystės šventinimus, Vyžuonų Šv. Jurgio bažnyčioje laikiau savo pirmąsias šv. Mišias", – pasakojo uteniškių tikinčiųjų mylimas ir gerbiamas dvasininkas.

 • Kuo esate jūs, mes buvome, kuo mes esame, jūs būsite...

  Jau rytoj kapines užklos vainikų, gyvų ir plastikinių žiedų patalai, nedrąsiai spingsės žvakių švieselės – gyvieji minės anapilin iškeliavus mirusiuosius. Apie Vėlinių prasmę ir tradicijas, apie pagarbą mirusiems ir meilę kapinėms „Utenos dienos" žurnalistė Neringa Jonavičienė kalbėjosi su Utenos dekanato dekanu teol. lic. Henriku KALPOKU.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2722
Vakar apsilankė:8958
Šią savaitę apsilankė:29750
Šį mėnesį apsilankė:213376
Viso (nuo 2015-02-16):8047023
Šiuo metu naršo:
112
2018-04-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!