Poteisminis skolų išieškojimas

Jei jau kreipėtės į teismą dėl skolos išieškojimo ir turite įsigaliojusį teismo sprendimą, kuriame skolininkas yra įpareigotas grąžinti skolą per tam tikrą laikotarpį, tai jau didelis žingsnis skolos atgavimo link. Tačiau būna atvejų kai net ir po teismo sprendimo skolininkas vis tiek vengia grąžinti skolą ir per teismo numatytą skolos grąžinimo terminą jos negrąžina. Jei ir jums taip nutiko, skolų išieškojimui yra efektyvus poteisminis skolų išieškojimo procesas – kreipimasis į antstolių kontorą. Kokių veiksmų gali imtis antstolis, kad skola būtų grąžinta?

Areštuojamos bankų sąskaitos

Tai ko gero efektyviausias skolos išieškojimo būdas. Skolininko banko sąskaitos areštuojamos, jei sąskaitoje yra pakankama pinigų suma grąžinti skolai, tokiu atveju ji iš karto gali būti nurašoma. Jei sąskaitose pinigų skolos grąžinimui nepakanka, tuomet skola bus nurašoma kai tik skolininkas gaus pajamas į banko sąskaitą. Jei skolos suma didelė, skola gali būti nurašoma dalimis. Antstolis negali nurašyti skolos nuo gaunamo pašalpos, “vaiko pinigų”, tėvystės, motinystės ar vaiko priežiūros išmokos. Taip pat skola negali būti išskaičiuojama jei gaunama bedarbio ar neįgalumo pašalpa.

Lėšų išskaitymas iš darbo užmokesčio

Jei skolininkas yra oficialiai dirbantis, antstolis gali įpareigoti darbdavį, pas kurį skolininkas dirba, kiekvieną mėnesį iš skolininko atlyginimo išskaityti tam tikrą sumą susidariusios skolos. Darbdavys privalo laikytis antstolio įpareigojimo ir numatytą dalį darbo užmokesčio išskaičiuoti ir perduoti antstoliui. Antstolių kontoros reguliariai tikrina Sodros informaciją ir kai tik skolininkas įsidarbina, darbavys nedelsiant būna informuojamas apie turimą skolininko skolą ir yra įpareigojamas išskaityti dalį darbo užmokesčio bei perduoti tą sumą antstoliui.

Areštuojamas turtas

Jei skolininkas turi nekilnojamo ar kilnojamo turto, antstolis gali jį areštuoti. Jei nėra kito būdo išieškoti skolai, skolininko turtas gali būti parduodamas varžytinėse. Tokiu atveju už skolininko turimą turtą gaunama tam tikra suma pinigų, iš kurios grąžinama skola kreditoriui. Jei turto varžytinėse gauta suma yra didesnė nei skola, likusi dalis pinigų grąžinama skolininkui. Antstolis negali areštuoti skolininko drabužių, namuose esančių gyvenimui būtinų baldų, skolininko darbui būtinų turimų įrankių, jokių vaikų daiktų.

Skolų išieškojimas iš sutuoktinio (-ės)

Jei nėra kitos galimybės iš skolininko išieškoti susidariusią skolą, antstolis skolos išieškojimą gali nukreipti į skolininko sutuoktinį (-ę). Skolos išieškojimo procesas iš sutuoktinio (-ės) vykdomas tokiu pačiu būdu kaip ir iš skolininko. Pirmiausia antstolis informuoja sutuoktinį (-ę) apie skolą, skolos negrąžinus gali būti areštuojamos banko sąskaitos ar turtas. Jei oficialiai dirbama, tokiu atveju gali būti įpareigotas darbdavys išskaityti skolą iš darbo užmokesčio. Verta atkreipti dėmesį, kas skolos išieškojimas iš sutuoktinio (-ės) galimas tik tuo atveju, jei nėra sudarytos ir įregistruotos vedybinės sutarties.

Skolų išieškojimas skolininko mirties atveju

Jei skolininkas neturėjo jokių santaupų, jokio kilnojamo ar nekilnojamo turto, tokiu atveju po skolininko mirties skolų išieškojimas nutraukiamas. Tačiau jei skolininkas turėjo santaupų ar turto ir po mirties atsiranda paveldėtojai, tokiu atveju jei priimamas paveldėjimas, paveldima ir mirusiojo skolos. Jei turimos skolos viršija mirusiojo turėto turto vertę, tuomet palikimą priimti reikėtų su antstolio sudarytu paveldimo turto apyrašu, kitu atveju mirusiojo skolas tektų padengti iš asmeninių lėšų.
Kreipimasis į anttsolį užtikrina, kad bus panaudotos visos galimos priemonės skolai išieškoti. Poteisminis skolų išieškojimas gali būti ilgas, tačiau dažniausiai jis būna efektyvus ir anksčiau ar vėliau kreditoriui pavyksta atgauti skolą iš skolininko.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas