Kaip sąmoningumas naršant gali užtikrinti saugumą internete?

Internetinis saugumas patapo aktualia tema visame pasaulyje. Svarbu apginti ne tik kolektyvinius įmonių duomenis, bet ir kiekvieno žmogaus asmeninę informaciją. Kokie mūsų pasirinkimai turi didžiausią įtaką gebėjimui kontroliuoti savo saugumą internete ir kaip tai pasireiškia?

Dažnas slaptažodžių keitimas ir jų pasirinkimas

Kuo dažniau keisite savo slaptažodžius, tuo ramiau gyvensite. Kiekvienas žmogus vadovaujasi savo laiko terminais, bet šį žingsnį reikėtų atlikti bent kas keletą mėnesių ar net dažniau. Slaptažodžius rinkitės ilgus, nevenkite skaičių ir kitų ženklų. Didesnė įvairovė garantuoja užtikrintą saugumą. Kitas triukas arba principas – kiekvienoje svetainėje turėkite po originalų slaptažodį. Atminkite, kad sukčiai turėdami bent vieną porą duomenų, bandys šią informaciją pritaikyti ir kitur. Kuo daugiau vietų duomenys sutampa, tuo didesnė tikimybė, kad liksite nuskriausti nuo sukčių atakos. Taip pat patartina išnaudoti visas slaptažodžių galimybes. Pavyzdžiui, jei galite kažkokioje svetainėje ar įrenginyje užsidėti papildomą apsaugą, būtent tai ir padarykite, net jei tai atrodo kaip papildomas laiko gaišimas.

Antivirusinės programos naudojimas

Bene kiekvienas įrenginys turi būti apsaugotas. Antivirusinė programa yra būtinybė, kuri naudojama tiek namams, tiek verslui. Kodėl? Tai yra elementariausia prevencija nuo įvairių virusų. Taip pat antivirusinės programos gali padėti išlaikyti įrenginio idealią kokybę, nes virusai neretai sulėtina įprastą efektyvumą, pažeidžia esančius failus. „Antivirusine“siūlo kelis skirtingus pasirinkimus, kurie yra didžiausias duomenų vagių košmaras. Tokios programos netgi apsaugo nuo tokių netikėtų virusų pernešimo būdų kaip per USB laikmeną. Taip jau yra, kad šiuolaikiniame pasaulyje pavojus tyko visur. Žinoma, kad užtikrinčiausia prevencija – atidumas. Jei pastebėsite, kad svetainė atrodo nepatikimai, galite išvengti didesnio pavojaus, vien adresas gali labai daug pasakyti apie tai, ko galima tikėtis. Bet kokiu atveju, antivirusinė programa yra ramybės garantas.

Reguliarus internetinių duomenų trynimas

Kiekvienas renkamės naršykles pagal patogumą ar net dizainą. Visgi, dauguma jų kaupia tiek daug informacijos, kad net nenutuokiame kokį platų profilį apie mūsų asmeninį gyvenimą galima susidaryti. Dėl šios priežasties rekomenduojama reguliariai ištrinti savo paieškos istoriją, išsaugotus slapukus bei kitus duomenis. Žinoma, kad tokios informacijos grėsmė ne visada yra tokia baugi, tiesiog pats žinojimas, kad padarėte viską, ką galite, kad apsaugotumėte savo privatumą, tikrai palengvina kasdienybę. Tam, kad profilizavimas nebūtų tokia aktuali bėda, taip pat vertėtų pasistengti naudoti bent kelis elektroninius paštus. Atskiri pasirinkimai galioja darbui, mokslo įstaigai ir kasdienėms reikmėms. Taip gana lengvai galima susekti sukčių darbus – kai į netinkamą adresą atkeliauja “banko duomenų atnaujinimo” prašymas, žinome, kad pasikliauti laišku nevertėtų.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas