„Utenos“ krepšininkės sutriuškino ir studentes

Praėjusį penktadienį, sausio 9 dieną, septynioliktąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo vienvaldė lygos lyderė „Utenos” komanda, kuri namuose 79:51 (17:21, 24:15, 23:4, 15:11) pranoko Kauno „Aistes-LSU-Paradis”, šiuo metu užimančias trečią turnyrinės lentelės vietą.

Viešnios iš Kauno, sėkmingiau pradėjusios rungtynes, pirmajame kėlinyje kontroliavo situaciją, o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių kaunietės pirmavo 21:17.
Vangiai prasidėjo ir antras kėlinukas, tačiau „Utenos” komanda, turinti daugiau patyrusių ir net šalies moterų rinktinės narių, perėmė iniciatyvą ir jau16-tą minutę išsiveržė į priekį – 31:30. Per likusį laiką uteniškės dar šiek tiek padidino pranašumą ir įpusėjus mačui pirmavo 41:36.
Po didžiosios pertraukos šeimininkės per 4 minutes pelnė 16 taškų be atsako ir atitrūko – 57:36. Įdomu, jog pagerinusios gynybą, uteniškės iš viso per trečiąjį ketvirtį kaunietėms leido įmesti vos 4 taškus. Tuo tarpu „Utenos” krepšininkės, susikrovusios solidų pranašumą per trečią kėlinį (64:40), per paskutines dešimt žaidimo minučių išsaugojo persvarą ir šventė pergalę rezultatu 79:51.
Kaip „Utenos dienai” tvirtino vyriausias „Utenos” komandos strategas Alfredas Vainauskas, merginos pirmame ketvirtyje buvo per daug atsipalaidavusios. „Per didžiąją pertrauką rimtai pakalbėjome, pagerinome gynybą ir tai davė teigiamų rezultatų”, – sakė „Utenos” ekipos vyr. treneris.
Kauno „Aistes-LSU-Paradis” vyr. treneris Ričardas Maceina pralaimėjimo nedramatizavo, tik pridūrė, kad laimėti prieš čempionato lyderius nors ir vieną kėlinį visada smagu, tačiau visą mačą vargu ar įmanoma, juk, anot jo, „Utenos” komandoje žaidžia labai pajėgios varžovės.
Šeimininkių gretose šį kartą puikiai žaidusi Eglė Šulčiūtė įmetė 20 taškų, 14 pridėjo Eglė Šikšniūtė, po 13 – Sandra Linkevičienė ir Greta Šniokaitė, 10 taškų įmetė Kristina Alminaitė, 6 – Rima Valentienė, 3 – Rita Žilinskaitė.
Svečių gretose rezultatyviausios buvo Neringa Skadaitė (17 taškų), GretaTamašauskaitė (14 taškų), Laura Želnytė (8 taškai).
Kitą susitikimą „Utenos” krepšininkės žais sausio 16 dieną išvykoje su „Šiaulių-Universiteto” komanda, o namuose krepšininkes pamatysime tik sausio 20 dieną 18 val. – čempionato lyderės egzaminuos priešpaskutinėje LMKL turnyrinės lentelės vietoje esančius „Jaunuosius talentus” iš Vilniaus.

„Utenos dienos” inf. , Vytauto Ridiko nuotr.