LietuvaStartuoja atranka į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją
2018 balandžio 03, Antradienis 09:14

Startuoja atranka į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją

Startuoja atranka į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją

Šiemet projektas „Misija Sibiras“ ruošiasi išlydėti jau 17-ąją ekspediciją ir skelbia būsimos ekspedicijos dalyvių atrankos pradžią. Prieš 12 metų gimęs projektas dabar skaičiuoja daugiau nei 140 sutvarkytų lietuvių kapinių, dešimtis Sibire sutiktų lietuvių ir tūkstančius žmonių, prisidėjusių prie tremties istorijos išsaugojimo Lietuvoje. Nuo šiol adresu www.misijasibiras.lt organizatoriai kviečia tapti „Misija Sibiras'18“ ekspedicijos dalimi.

Pirmasis atrankos į ekspediciją etapas – anketa, kurią užpildyti galima adresu www.misijasibiras.lt iki balandžio 30 d. Po šio etapo atrinkti dalyviai bus pakviečiami į bandomąjį žygį, kuris tradiciškai vyksta Lietuvoje, stengiantis atkurti iššūkius, laukiančius Sibire. Po šio etapo suformuojama galutinė ekspedicijos komanda, vasarą vyksianti į Sibirą.

„Šiemet atrankos metu siekiame griauti mitus apie ekspedicijas. Dažnai žmonės sustabdo save ir net nebando dalyvauti atrankoje, nes turi neteisingą įsivaizdavimą, kokie žmonės gali vykti į ekspediciją. Vieni mano, jog į ekspediciją patenka tik istorijos mokytojai ar studentai, kiti galvoja, kad čia gali vykti tik patyrę žygeiviai ar nepriekaištingai mokantys rusų kalbą, bet tai netiesa. Į ekspedicijas yra vykę patys įvairiausi žmonės nuo padavėjų iki geodezininkų, o ir rusų kalba niekuomet nebuvo atrankos kriterijus. Svarbiausia atrankoje – motyvacija ir noras tapti „Misija Sibiras“ šeimos nariu ne kelioms savaitėms, o visam gyvenimui“, – teigė projekto vadovė R. Kėželytė.

Pernai „Misija Sibiras“ organizatorius pasiekė daugiau nei 900 atrankos anketų, o į bandomąjį žygį buvo pakviestas kas vienuoliktas pildęs atrankos anketą. Būtent todėl organizatoriai ragina anketą pildyti atsakingai, būti savimi ir atskleisti asmeninę motyvaciją tapti būsimos ekspedicijos dalimi.

Organizatoriai teigia, kad taip pat svarbu prisiminti, jog „Misija Sibiras“ yra daugiau nei 2 savaitės Sibire, nes grįžus į Lietuvą dalyvių laukia pristatymai visoje Lietuvoje ir pasaulyje: mokyklose, bibliotekose, bendruomenėse, įmonėse. „Dvi savaitės ekspedicijoje yra tik būdas prisiliesti prie istorijos. Svarbiausias etapas laukia grįžus, nes tik dalindamiesi tuo, ką patyrėme ekspedicijoje, jaunimui dažnai nuobodžiai skambančius tremties faktus ir skaičius paverčiame gyva ir įtraukiančia istorija“, – sakė R. Kėželytė.

„Misija Sibiras'17“ ekspedicijos dalyvis šiaulietis Liudas Šiukšteris teigė: „Kiekvienam lietuviui nepriklausomai nuo to, ar jo giminę palietė tremtis, ar ne, šis sunkus laikotarpis turi rūpėti, o jį suprasti privalo kiekvienas. „Misija Sibiras“ projektas man suteikė galimybę tremčių istoriją pajausti per ypatingas patirtis: lankant atokiausias Sibiro vietas, kuriose lietuviams teko gyventi ir dirbti, keliant mūsų pačių rankomis pagamintus maumedinius kryžius seniai žmogaus užmirštose ir gamtos pasiglemžtose kapinėse. Svarbiausia, kad projekto metu galėjau bent maža dalimi prisidėti prie to, kad tremčių istorija neliktų nugulusi vien tik knygų puslapiuose.“
Ekspedicijos maršrutas šiuo metu dar yra planuojamas, tiesa, tam įtakos turi ir visuomenės palaikymas. Kiekviena auka padeda nueiti ir nuveikti daugiau. Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti gali skirdamas savo 2% GPM paramą, aukojimo portale aukok.lt arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.

misijasibiras.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Dešimtmečio ekspedicija sugrįžo namo

    Dar liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, iš Vilniaus traukinių stoties buvo išlydėta 16 jaunų ir pilietiškų asmenų komanda, kuri išvyko į Tomsko sritį, Rusiją. Išlydėjusiems savo draugus, artimuosius ir pažįstamus šios dvi savaitės prabėgo įprastai – greitai ir vasariškai, tačiau „Misija Sibiras'15" komandai – dar greičiau. Įvykdyta neišmatuojamo dydžio misija – sutvarkyti amžinojo atilsio atgulusių lietuvių kapai ir susitikta su ten likusiais gyventi Baltijos valstybių piliečiais. Tačiau į Lietuvą sugrįžusiai ekspedicijai nėra laiko ilsėtis ir atsipūsti – su ką tik patirtais įspūdžiais tą pačią dieną jie iškeliavo į susitikimą su LR Prezidente Dalia Grybauskaite ir 25-ąjį Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydį Ariogaloje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:12826
Vakar apsilankė:10360
Šią savaitę apsilankė:47026
Šį mėnesį apsilankė:229384
Viso (nuo 2015-02-16):8317035
Šiuo metu naršo:
172
2018-05-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!