SportasMažvydas vejasi Ronaldo
2017 lapkričio 06, Pirmadienis 15:20

Mažvydas vejasi Ronaldo

Mažvydas vejasi Ronaldo

„Utenio“ akademijos auklėtiniui Mažvydui – aštuoneri. Futbole jam labiausiai patinka rungtynės, kuriose jo komanda laimi. Kada nors Mažvydas norėtų žaisti Madrido „Real“ komandoje, kaip ir jo mylimiausias žaidėjas Ronaldo. Uteniškis apgailestavo tik dėl vieno – kad kol jis užaugs, Ronaldo pasens.

Vienas iš pirmųjų „Utenio“ akademijos auklėtinių futbolo treniruotes lankyti pradėjo dar vaikų darželyje. Kaip prisiminė jo tėtis Rytis Tumėnas, vieną dieną sūnus, iki tol lankęs šokių būrelį, grįžo namo ir pareiškė, kad nuo šiol lankys futbolo treniruotes.

„Nestabdėme sūnaus, leidome lankyti tai, kas jam patiko. Iki šiol vežame į šokių užsiėmimus, po jų – į futbolo treniruotes, – pasakojo Mažvydo tėtis. – Žinoma, vaiko užsiėmimams tenka skirti nemažai laiko, bet kai patinka ir sūnui, ir mums, tai nėra sunku“.

Tėtis pastebėjo ryšį tarp, iš pirmo žvilgsnio skirtingų, užsiėmimų. Pasak jo, abiejuose jų lavinama koordinacija, dėmesys, vikrumas. Kartais tėtis pastebi, kad Mažvydas užduotis futbolo treniruotėse atlieka „šokio žingsneliu“.

Mažvydas spėja suderinti abu mėgstamus užsiėmimus, laiko lieka ir žaislams ar telefoniniams žaidimams, be kurių, jo manymu, apsieti būtų neįmanoma. Dar Mažvydas skaito knygas. Dažniausiai apie futbolą. Paskutinė knyga, kurią laikydamas rankose net užmigdavo – apie Cristiano Ronaldo gyvenimą ir karjerą.

„Negaliu išskirti kas labiau patinka – futbolas ar šokiai. Abu patinka, abu užsiėmimai panašūs tuo, kad yra lavinamos kojos, šokiuose – ir rankos“, – paaiškino Mažvydas.

Tokią pat kaip jo sekamo žaidėjo Ronaldo – puolėjo – poziciją aikštėje užimantis berniukas atskleidė, kad labiausiai jam patinka rungtynės: tiek tos, kuriose pats žaidžia ir laimi su komanda, tiek visos, kurias transliuoja televizijos.

„Mūsų komanda visuomet laimi. Jei retkarčiais pralaimėtume, būtų labai liūdna“, – atviravo jaunasis futbolininkas tikindamas, kad kai užaugs jo komanda, „Utenis“ niekuomet nepralaimės.

Mokykloje Mažvydui patinka ir sekasi viskas: matematika, lietuvių kalba, dailė. Nesunku atspėti, kad pertraukų metu jis su kitais berniukais žaidžia futbolą. Mokytoja tai daryti berniukams leidžia žaidimų kambaryje, kur kamuolį atstoja minkšti žaislai, o vartus – radiatorius. Todėl Mažvydas džiaugiasi, kad iki šiol neiškūlė nei vieno lango.

„Namuose turiu du futbolo kamuolius, bet manau, kad jų per mažai, reikėtų daugiau, – svarstė Mažvydas. – Noriu tapti futbolininku. Turiu ir kitų aktyvių veiklų, važinėju paspirtuku. Ant mano kojų retai nebūna mėlynių, tačiau rimtų traumų neturėjau, o treniruočių metu dėviu apsaugas.“

Nors Mažvydas žino, kad sportininkai laikosi griežto režimo, pamiegoti dieną sakė neturintis kada, o vakare užmiega tada, kada „nulūžta“. Ir valgo viską ką mėgsta – picą, saldainius. Tačiau, jei tektų rinktis tarp futbolininko karjeros ir saldumynų, pastarųjų atsisakytų.

Tėtis atskleidė, kad sūnaus aistra futbolui paskatino ne tik šeimos vyrus labiau domėtis šiuo sportu, tačiau įtraukė ir mamą, iki tol juo visai nesidomėjusia. „Dabar ir mama stebi ne tik sūnaus, bet ir visas „Utenio“ rungtynes. Jei jos vyksta namuose – einame į stadioną, jei išvykoje – stebime ekrane, – pasakojo jis. – Puiku, kad sūnus visą šeimą užkrėtė meile futbolui.“

Utenos „Utenio“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Masinis futbolas Utenoje suvienijo kartas

  Rugsėjo 29 dieną, švenčiant Europos masinio futbolo savaitę Utenoje, futbolo aikštėse siautė įvairaus amžiaus merginos ir moterys. Jos žaidė futbolą Utenos „Utenio", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijų stadionuose.

 • Venose – futbolo genas

  Philipas Atbashyanas – „Utenio" legionierius iš JAV, kalbantis anglų, rusų, ispanų, prancūzų kalbomis, laisvai bendraujantis bet kuria tema, universitete studijuojantis kinezioterapiją, sportiškas, o kartu inteligentiškas ir plačiai žiūrintis į pasaulį, kurį tikisi užkariauti žaisdamas futbolą.

 • Futbolo pasaulyje: su kamuoliu – nuo vienerių

  „Utenio" gynėjas Aleksandras Levšinas jau antrus metus žaidžia Utenoje ir džiaugiasi, kad čia turi geras sąlygas augti. Šią vasarą pakviestas į U19 rinktinę jaunas žaidėjas tikisi gero pasirodymo Europos čempionato atrankoje ir sėkmingo „Uteniui" LFF A lygos sezono užbaigimo.

 • Kviečia į futbolo turnyrą

  Rugsėjo 8 dieną 16 val. merginos ir moterys kviečiamos į futbolo turnyrą (7x7) Utenio stadione.

 • Miesto stadionas atiteko „Uteniui“

  Rugpjūčio 31 dieną Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė „Utenio" stadiono perdavimui pagal panaudos sutartį metams valdyti, naudoti ir disponuoto futbolo klubui „Utenos Utenis".

 • Šeimos gyvenimas – futbolo ritmu

  Aštuonmetis uteniškis Simonas Vinčiūnas futbolo treniruotes „Utenio" futbolo akademijoje lankys jau trečius metus, o per šį laiką visos jo šeimos gyvenimas ėmė suktis aplink kamuolį.

 • „Utenio“ gretose – gynėjas iš Čilės

  Utenos „Utenis" pasirašė vienerių metų sutartį su 24-erių metų gynėju iš Čilės Jesusu Villalobosu.

 • Paskui svajones – į Uteną

  Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

 • „Utenis“ sieks sustabdyti „Trakus“

  Šiandien „Utenio" laukia akistata su antroje LFF A lygos turnyro lentelės vietoje įsitvirtinusia ir puikiai Europos lygoje pasirodžiusia „Trakų" komanda. Pralaimėjimo skonį A lygoje beužmirštantys „Trakai" paskutinį kartą gegužės 3 dieną krito būtent Utenoje. „Utenis" su „Trakais" šį sezoną jau buvo susitikę tris kartus. Vieną kartą pergalę šventė uteniškiai, du kartus – trakiškiai.

 • Meilė futbolui – visam gyvenimui

  Futbolas, mūsų šalyje dar neseniai vadintas vyriška sporto šaka, jau keletą metų sparčiai populiarėja tarp moterų. Tai patvirtina ir Utenos „Utenio" futbolo akademijos merginos, energingai spardančios kamuolį stadione, dalyvaujančios įvairiuose futbolo turnyruose ir svajojančios debiutuoti LFF moterų I lygoje, o gal net būti pakviestos į rinktinę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2298
Vakar apsilankė:10112
Šią savaitę apsilankė:33348
Šį mėnesį apsilankė:181905
Viso (nuo 2015-02-16):6846402
Šiuo metu naršo:
81
2017-11-23