Prasideda išankstinis balsavimas dvejuose rinkimuose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12-a, sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 val. ir rinkėjų lauks iki 20 val. Rinkimų sekmadienį balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso 1 895 vietose visoje Lietuvoje.

Balsavimas iš anksto

Visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai gali pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe. Gegužės 7–9 d. nuo 7 iki 20 val. balsuoti iš anksto bus galima visose 60 šalies savivaldybių. Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą. Utenos mieste išankstinis balsavimas vyks Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Utenio a. 7).

Rinkimų komisijų nariai vyks pas rinkėjus

Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudarytos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.

Gegužės 8–10 d. bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.

Gegužės 10–11 d. rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Būtina turėti asmens dokumentą

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas (vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.).

Patarimai rinkėjams

Rinkimų dieną, norint išvengti stovėjimo eilėse, rinkėjams rekomenduojama atvykti rytinė- mis balsavimo valandomis (nuo 7 iki 9 val.), kai balsavimo vietose būna mažiausiai žmonių.

Rinkėjai kviečiami pasidomėti kandidatais į Respublikos Prezidentus. Ši informacija skelbiama VRK interneto svetainėje, taip pat visų kandidatų rinkimų programos skelbiamos VRK leidiniuose, kurie išleisti 1 mln. vnt. tiražu ir išplatinti rinkėjams.

VRK supranta rinkėjų norą pasidžiaugti balsavimu, tačiau labai prašo jų vengti fotografuoti užpildytus biuletenius ir viešinti juos socialiniuose tinkluose. Rinkėjai raginami išsaugoti balsavimo paslaptį bent iki tol, kol užsidarys rinkimų apylinkės ir bus pradėti skaičiuoti balsai.

Socialiniuose tinkluose pasidžiaugti, kad rinkėjas eina balsuoti ar jau pabalsavo (neminint, už ką), galima drąsiai – tai nėra laikoma rinkimų agitacija.

VRK maloniai prašo rinkė- jų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senolius, žmones su negalia, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.

Parengta pagal VRK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas