KaimasUžpalių entuziastai šventė Sekmines
2016 gegužės 16, Pirmadienis 11:22

Užpalių entuziastai šventė Sekmines

Užpalių entuziastai šventė Sekmines
 • 15 foto

Gegužės 14 dieną Užpaliuose prie tilto per upę rinkosi užpaliečiai. Ne žvejoti, ne maudytis, o dalyvauti linksmoje šventėje, kuri miestelyje organizuojama jau ne pirmus metus.

 

Tradiciškai vyko savadarbių plaustų lenktynės. Jose šiemet dalyvavo tik dvi komandos. Nugalėtojais tapo trečią kartą su tuo pačiu plaustu dalyvaujanti „Audi" komanda, kurią sudarė Vainius Daugilis, Laimis Vygėlis, Tomas Indrašius ir Artūras Rokas. Antrą vietą užėmė komanda „Trumpalių slibinai". Ją sudarė tėtis Adomas Šimkaitis su trimis dukromis Rusne, Ugne ir Aušrine. Pirmą kartą varžybose dalyvavusi šeima pasiplaukiojimui ruošėsi labai atsakingai, pasigamino slibiną primenantį plaustą.
Šventėje negausiai susirinkę užpaliečiai taip pat stebėjo virvės traukimo rungtį, kurioje nugalėjo „Audi" komanda, galėjo į upę mėtyti akmenėlius, dalyvauti įvairiuose žaidimuose. Utenos kultūros centro (UKC) Užpalių skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Birutė Minutkienė visus nugalėtojus apdovanojo prizais.
O kaipgi Sekminės be kiaušinienės? Tuo pasirūpino Jūratė Vaškelienė, kuri kvietė pasivaišinti užpaliečius iš 200 kiaušinių iškepta kiaušiniene.
Melodingų dainų Sekmines švenčiantiems užpaliečiams dovanojo UKC Sudeikių ir Užpalių skyrių dainininkai.

Laikraščio „Utenos diena" inf., J. Pavilonienės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2843.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2850.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2854.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2856.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2863.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2871.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2880.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2886.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2896.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2898.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2901.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2913.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2928.jpg
 • Click to enlarge image IMG_2939.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Verslininko dovana Užpaliams: išgražėjo Krokulės šaltinio aplinka

  Užpalių miestelio verslininkas Edvardas Žilys ėmėsi gražios iniciatyvos: savo lėšomis atnaujino Krokulės (Lygamiškio) šaltinio aplinką. Prieš tai suderinę planuojamus veiksmus su Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistu paveldosaugininku Arvydu Mitalu bei Užpalių seniūnijos seniūnu Eugenijumi Keraminu, šios idėjos sumanytojas kartu su būriu užpaliečių per dvi savaites gražino legendomis apipintą vietą.

 • Užpaliuose – pasaulio margučių ridenimo čempionatas

  Balandžio 8 dieną 11 valandą, po šv. Mišių, Užpaliuose vyks Atvelykio šventė – vaikų velykėlės ir pasaulio margučių ridenimo čempionatas su įvairiais žaidimais ir atrakcionais. Programoje numatytos ne tik margučių ridenimo, bet ir stipriausio margučio varžybos, laimės šulinys, margučių nuomos punktas bei vaišių stalas.

 • Palūšė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą perdavė Užpaliams

  Gruodžio 8 dieną Palūšėje iškilmingu šventiniu renginiu užbaigti šio kaimo – 2017-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – metai. Garbingas vardas, kurį Palūšė perėmė iš Molėtų rajono Alantos bendruomenės su geriausiais linkėjimais buvo perduotas Utenos rajono Užpalių miesteliui. Šventėje skambėjo patys gražiausi žodžiai, išdalintos dešimtys padėkų, simbolinių draugystės sagų, džiaugtasi draugyste, bendryste, žmonių širdžių šiluma ir bendruomenėms linkėta viltingo ėjimo į priekį.

 • Garsaus krepšininko dėka keičiasi Užpalių vaikų dienos centro veidas

  Rugsėjo mėnesį Užpalių vaikų dienos centras (toliau – Centras) sulaukė ypatingo svečio – krepšininko Jono Valančiūno. NBA krepšinio lygoje žaidžiantis uteniš­kis susipažino su Centro veikla, nuoširdžiai bendravo ir žaidė krepšinį su vaikais, dalijo autografus. Paste­bėjęs, kad Centre nėra vandentiekio, o vaikai rankas turi plauti primityviu būdu, garsus sportininkas pa­žadėjo kaip įmanoma greičiau šią problemą išspręs­ti. Nuvykusios į Užpalius „Utenos dienos“ žurnalistės domėjosi, kokie darbai šiuo metu vyksta, kaip pasi­keitimai pagerins Centro kasdienybę.

 • Liepsnos sunaikino medinio namo stogą

  Praėjusį šeštadienį Užpalių miestelyje kilo gaisras, kuris sunaikino gyvenamojo namo stogą, du kambarius, virtuvę ir verandą.

 • Nuo Sibiro iki Užpalių

  Praėjo mėnuo, kai „Misija Sibiras 17" dalyviai pajudėjo Irkutsko link. Ekspedicija jau sugrįžo namo. Dabar rengia susitikimus, pasakoja apie savo veiklą. Tradiciškai dalyviai susirinko vieno iš šios ekspedicijos sumanytojų ambasadoriaus Vygaudo Ušacko sodyboje Bajoriškėse aptarti ir pristatyti nuveiktus darbus. Šiemet ekspedicijos dalyviai ir jau anksčiau panašioje misijoje dalyvavę jaunuoliai rinkosi į netradicinę talką – Užpaliuose talkino Jūratės ir Eugenijaus Keraminų Šv. Teresės šeimynos namo statybose.

 • Garbės piliečio vardas – Juozui Vanagui

  Už ilgametį Užpalių garsinimą Užpalių garbės piliečio vardas praėjusį šeštadienį buvo suteiktas garsiam šalies chorvedžiui Juozui Vanagui.
  Pastaruoju metu iš ligos patalo nesikeliančiam kraštiečiui jau sukako 92-eji, todėl atsiimti įvertinimo į iškilmes atvyko jo dukra Beatričė ir sūnus Benediktas. Jiems Užpalių seniūnijos seniūnas Eugenijus Keraminas įteikė vardinę austą juostą, ąžuolo vainiką ir žymenį. Vaikai pasirašė ir Užpalių garbės piliečių knygoje. Sveikinimus J. Vanagui perdavė ir Užpalių gimnazijos, jo gimtųjų Vilučių kaimo bendruomenės.

 • Unikalus reginys – unikaliame krašte

  Praėjęs savaitgalis Tauragnų krašto ir Klykių kaimo bendruomenėms buvo išskirtinis. Ne taip dažnai į būrį susirenkantys kaimo žmonės šį kartą minėjo dvi šventes. Klykių kaime vykusi Sekminių ir pirmosios pradalgės šventė „Pustykim, vyrai, dalgelius" visiems susirinkusiems priminė gilias mūsų senolių tradicijas, taip plečiant etninę kultūrą ir vietos tradicijas Tauragnų krašto bendruomenėje.

 • Griūčių kaimas kviečia į Sekmines

  Birželio 3-ią, šeštadienį, Griūčių kaime (šalia užtvankos tilto) bus švenčiamos Sekminės. Dieviška šio unikalaus kaimo aura, vasaros saulės pabučiuotų laukų aromatas, beržynėlio lapų šnarėjimas, kaimynų bendrystė, smagi kapelos „Sietynas" muzika, gardus kepamos kiaušinienės aromatas, Sekminių papročiai bei žaidimai laukia Jūsų visų.

  Šventės pradžia – 15 val. Nepamiršk paklotuko ir vaišių „vinzliuko"!

 • Užpaliai švęs Sekmines

  Birželio 3-ią, šeštadienį, Užpalių miestelyje vyks Sekminių šventė. Susirinkusiųjų laukia plaukimas savadarbiais plaustais, virvės per upę traukimas, žaidimai, kiaušinienė, Utenos kultūros centro Užpalių bei Sudeikių skyrių saviveiklininkų pasirodymai, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos žmogaus saugumo vandenyje prevencinių priemonių pristatymas, edukaciniai užsiėmimai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4240
Vakar apsilankė:7740
Šią savaitę apsilankė:4240
Šį mėnesį apsilankė:187866
Viso (nuo 2015-02-16):8021513
Šiuo metu naršo:
117
2018-04-23
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!