Kaip atskirti depresiją nuo prastos nuotaikos?

Depresija yra liga, kuria serga vis daugiau žmonių. Prognozės nėra itin optimistiški: anot specialistų po dešimties metų depresija bus dažniausia gyvenimo būdo liga pasaulyje, aplenkianti net širdies ligas. Taigi, kaip kovoti su depresija?

Civilizacijos ligos yra tos, kurios yra neinfekcinės ir yra tiesiogiai susijusios su civilizacijos raida, taigi ir su tam tikru žmogaus gyvenime vykstančiu pasikeitimu. Depresija yra viena iš tokių ligų. Sergančiųjų skaičius nuolat auga ir galiausiai depresija bus pačioje civilizacijos ligų viršūnėje.

Greitas gyvenimo tempas, daugybė reikalavimų, kuriuos šiuolaikinis pasaulis kelia žmonėms, laiko ir įgūdžių stoka efektyviai susidoroti su stresu, padeda vystytis depresijai. Jai palanku ir tam tikras tinginystė – natūralus civilizacijos vystymosi rezultatas, dėl kurio mums sunkiau kovoti su depresija.

Kur yra ta riba?

Tarp depresijos ir nevilties yra plona riba, tačiau reikia atsiminti, kad ne visa depresija (net jei ji trunka ilgai) yra depresija. Prasta nuotaika yra psichinė žmogaus būsena, atsirandanti dėl nesugebėjimo su kažkuo susidoroti arba dėl stresinių įvykių. Dažniausiai tai įvyksta dėl mylimo žmogaus mirties, darbo praradimo, santykių nutrūkimo, nelaimingo atsitikimo, išėjimo į pensiją ar ligos. Tačiau tuomet atsirandančios emocijos, dar vadinamos depresinėmis būsenomis, daugeliu atvejų neturi nieko bendro su ligos patologija. Depresijos simptomai yra pavieniai ir jų trukmė trumpa. Svarbu tai, kad prastą nuotaiką patiriantis žmogus gali nurodyti savo liūdesio priežastį, o pati emocija neapima visų gyvenimo sričių. Žmogus išlaiko visišką kritinį mąstymą ir gali savarankiškai susirasti veiklą, kuri atitrauktų save nuo depresijos. Be to, prislėgta nuotaika nesukelia fizinių simptomų.

Depresijos gydymas

Diagnozuojant depresiją reikia įvertinti depresijos epizodo trukmę ir intensyvumą. Rezultatas yra gydymo pagrindas. Dažniausiai tai vyksta psichoterapijos forma. Pacientui taip pat skiriami antidepresantai. Tačiau yra ir pasaulietinis gydymo būdas, kuris susideda iš įvairių elementų, tokių kaip meditacija, pratimai, kvėpavimo technikos ir energijos darbai. Tokia praktika siekiama atstatyti emocinę, fizinę ir dvasinę pusiausvyrą bei skatinti gydymą natūraliu būdu.

Prislėgtos nuotaikos gydymas

Prasta nuotaika dažnai atsiranda dėl gyvenimo būdo: fizinio aktyvumo stokos, pomėgių stokos, buvimo toksiškoje aplinkoje ir nuolatinės, nepagrįstos kritikos. Depresija taip pat gali atsirasti dėl nesėkmių darbe ar nepasitenkinimo atliekamomis užduotimis. Neigiamos emocijos yra natūrali ir sveika organizmo reakcija į liūdnas ir sunkias situacijas. Jų išgyvenimas ir mokėjimas įvardyti įrodo emocinę brandą, todėl jų gydyti nereikia. Liūdesio ir depresijos jausmai dažniausiai praeina savaime arba dėl gyvenimo būdo pokyčių.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas