Utenoje varžysis elito dviračių sporto atstovai iš įvairių pasaulio šalių

Lietuvos dviračių sporto padangėje tvyro džiugios nuotaikos – pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje rengiamos tarptautinės vyrų elito dviračių sporto varžybos, kurios sukvies daugiau nei 150 dviračių sporto meistrų iš įvairių pasaulio šalių. Šeštadienį, birželio 8-ą, Utenoje vyks pirmųjų Lietuvoje tarptautinių vyrų elito dviračių sporto varžybų „Tour of Lithuania 2024“ ketvirtasis etapas.

Utenos etape teks įveikti beveik 170 kilometrų

  • Utenos etapo startas – 11 val.  Utenio aikštėje.
  • Finišas numatomas 14.45 val. Utenio aikštėje.
  • Utenos etape dviratininkai turės įveikti 169,2 km. 

Trasa: Utenio aikštė, K. Ladygos g., žiedu sukant Kuktiškių gatve link Pačkėnų, per Kuktiškes, per Saldutiškio centrą, toliau per Labanorą, per Kaltanėnus, per Linkmenis, link Grikiapelės, per Antalksnę, Ginučius, Kirdeikius, Sėlę, per Tauragnus į Klykius ir Alius. Taip baigiasi didysis trasos ratas. Mažesnysis ratas toliau tęsiasi iš Alių link Pačkėnų per Kuktiškes, Kirdeikius, Tauragnus, Klykius, vėl įsukant į Uteną K. Ladygos g. į Utenio aikštę (finišas). 

Iš viso: vienas didelis trasos ratas ir vienas mažasis trasos ratas. 

Užsieniečiams – Lietuvos miestų svetingumas

Šioms plento lenktynėms „Tour of Lithuania 2024“ skirtas ypatingas dėmesys, įgyta Tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) patvirtinta kategorija UCI 2.2, toks standartas suteikiamas tik dideliems, tarptautiniams dviračių sporto renginiams, kuriems reikalingas specialus varžybų protokolas bei taikomos itin griežtos varžybų taisyklės.

Net penkias dienas iš eilės vyksiančios tarptautinės dviračių lenktynės pareikalaus iš sportininkų visos įmanomos ištvermės, mat lietuviškos lygumos ir vėjingos trasos dviratininkams atsipūsti neleis. 

Pirmasis lenktynių etapas startuos birželio 5 dieną Klaipėdoje, tokia starto vieta pasirinktina neatsitiktinai, siekiant pagerbti praeityje daug dviračių sporto meistrų, pasaulio čempionų, olimpiečių išugdžiusį miestą. Birželio 6 dieną, dviratininkai startuos Klaipėdos rajono širdyje – Gargžduose. Trečiasis „Tour of Lithuania 2024“ etapas birželio 7-ą keliasi į Aukštaitiją, kur starto šūviai aidės Ukmergėje. Ketvirtasis etapas numatytas birželio 8-ą Utenoje, o finalinis etapas, kur paaiškės absoliučios varžybų įskaitos nugalėtojas, startuos Alytuje birželio 9-ą. Visų varžybų metu dviratininkai turės įveikti 842 kilometrus trasomis, kurios drieksis gražiausiais Lietuvos miestų ir miestelių keliais. 

Į Lietuvos dviračių lenktynes – net iš Mongolijos

Nors registracija dar nebaigta, į tarptautines elito vyrų dviračių varžybas jau užsiregistravo 18 komandų, iš kurių net keturios – Lietuvos. Svečiuose sulauksime sportininkų iš Danijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos ir net Mongolijos. 

Dviratininkai varžysis dėl absoliutaus lenktynių nugalėtojo, aktyviausio, konkurencingiausio ir geriausio jauniausio dviratininko titulų. Varžybose „Tour of Lithuania 2024“ taip pat bus apdovanota ir geriausius rezultatus pasiekusi komanda. Lenktynių priziniam fondui skirta beveik 10 tūkst. eurų.

„Pagrindinis varžybų tikslas – parodyti Lietuvos patrauklumą tarptautiniam profesionaliam dviračių sportui, stengiamės pritraukti į Lietuvą didelius varžybų rėmėjus, pajėgius organizatorius. Siekiame, kad šios lenktynės taptų tradicinės, kad profesionalų komandos norėtų jose dalyvauti, nes Lietuvoje tikrai turime puikias trasas ir palankias sąlygas. Labai svarbu, kad mūsų vaikai matytų gerai suorganizuotas, aukšto meistriškumo dviračių varžybas, tik taip pritrauksime jaunimo ir užauginsime olimpiečius. Tai – mūsų pagrindinė sporto vertybė. Jei nedėsime šių pastangų, Lietuvos dviračių sportas stagnuos. 2023 metais buvome surengę „Tour of Lithuania“ bandomąsias varžybas, skirtas tik Lietuvos dviratininkų komandoms, o šiais metais jau gavome tvirtą pritarimą iš Tarptautinės dviračių sąjungos ir palaikymą iš Lietuvos dviračių sporto federacijos, o tai jau didelis žingsnis į priekį. Šios lenktynės tikrai įeis į Lietuvos sporto istorijos puslapius“, – teigė pagrindinis plento dviračių lenktynių „Tour of Lithuania 2024“ organizatorius Darijus Džervus. 

Primename, kad tarptautinės elito vyrų dviračių varžybos „Tour of Lithuania 2024“ vyks birželio 5–9 dienomis. Žiūrovai varžybas galės stebėti atvykę į renginio vietas arba tiesioginės transliacijos metu. Visą naujausią informaciją ir naujienas apie renginį galima sekti www.touroflithuania.eu.

Pranešimą spaudai parengė Rasa Džervė 

(Džervaus dviračių akademija)

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas