Vertę geriausiai išlaiko nekilnojamasis turtas

Pastaruosius kelerius metus Lietuvoje buvo dviženklė infliacija, o bankuose laikomi indėliai dažnu atveju generavo nulinę arba labai menką grąžą. Taigi žmonių laikomi pinigai sąskaitose nuvertėjo. Kitaip sakant, turint 1 000 eurų dabar galima nupirkti daug mažiau nei prieš kelerius metus. Dėl visuotinės infliacijos didėjo kainos parduotuvėse, rekordiniu tempu augo ir nekilnojamojo turto kainos visoje Lietuvoje. Ne išimtis ir Utena, kur, pasak nekilnojamojo turto bendrovės UAB „Renatos namai“ vadovės Renatos Boguševičienės, nekilnojamasis turtas per paskutinius penkerius metus daugeliu atvejų pabrango dvigubai.

Lofto vidų galima įsirengti pagal kiekvieno norus ir pageidavimus

Pirmieji loftai Utenoje

Per pastaruosius 15 metų buvo pastatytas ne vienas prekybos centras, keli šimtai naujų individualių namų, renovuota dešimtys tarybinių daugiabučių. Kartu Utenoje jau įgyvendintas ir pirmasis konversijos projektas, kuomet administracinis pastatas atlikus kapitalinį jo remontą yra paverčiamas šiuolaikišku bei funkcionaliu pastatu, pritaikytu tiek gyvenimui, tiek kūrybinėms dirbtuvėms.

Konversijos projektai Vilniuje pradėti vykdyti jau daugiau nei prieš dvidešimt metų. Naujamiestis, kur sovietmečiu daugiausia buvo gamyklų ir sandėlių, pasikeitė neatpažįstamai ir čia buvo įrengta tūkstančiai loftų, kuriuose galima ir visavertiškai gyventi, ir užsiimti kūrybine veikla. Utenoje tai vis dar naujovė, tačiau ir čia jau įgyvendintas pirmasis konversijos projektas, pasiūlęs uteniškiams modernių būstų ar kūrybinių dirbtuvių. „Loftas yra patogus ir išskirtinis būstas, kuriame galima suderinti gyvenamąją ir verslo ar gyvenamąją ir kūrybinę erdves“, – pažymėjo R. Boguševičienė. Pasak jos, loftai ypač tinkami versliems, turtingos mąstysenos ir išskirtinumą mėgstantiems žmonėms. Didmiesčiuose jie itin greitai nuperkami, nes yra patrauklūs investicijoms ir verslui. Paprastai loftai pasižymi tuo, kad turi netradicines, nebūdingas butams ir biurams architektūrines formas. Dažniausiai pirkėjus vilioja neįprastas aukštis ir didžiuliai, daug šviesos praleidžiantys langai. „Loftas – lyg architektūrinis meno kūrinys, kurio statybinės detalės patrauklios, leidžiančios į būstą pažiūrėti inovatyviu ir kūrybingu žvilgsniu“, – loftų išskirtinumą pažymėjo UAB „Renatos namai“ vadovė.

Loftas – puiki investicija

„Loftai orientuoti į pirkėjus, kurie nori būti modernesni, ieškantys netradicinių sprendimų, derinantys verslą su gyvenamąja aplinka, išsilaisvinusiems iš nustatytų mąstymo standartų ar tiesiog norintiems gyventi išskirtiniame būste, kuriame galėtų realizuoti savo verslo, kūrybos idėjas“, – pasakojo nekilnojamojo turto bendrovės vadovė. Kartu, pasak jos, loftai yra patrauklūs verslui, nes juose lengvai galima įsirengti biurus, pritaikyti juos verslo specifiškumui. Svarbu tai, kad šiuo metu itin patraukli loftų įsigijimo kaina, kuri siekia vos 400 eurų už kvadratinį metrą. Tiesa, reikia pažymėti, kad liko vos keli loftai, iš kurių galima pasirinkti. Utenoje dauguma verslo įmonių nuomojasi biurus ir už nuomą sumokėti pinigai atgal negrįžta. O nusipirkus loftą ir mokant paskolą bankui, palaipsniui loftas tampa įmonės nuosavybe. Įdomu tai, kad bankui mokamos įmokos yra gerokai mažesnės už nuomos kainas. „Loftai – itin patrauklus turtas norintiems investuoti. Jau ir šiandien turime pirkėjų, kurie investavo į patalpas su tikslu jas išnuomoti. Nuomos atžvilgiu loftai patrauklūs tiek trumpalaikei, tiek ilgalaikei nuomai“, – pažymėjo R. Boguševičienė. Pasak jos, pinigai laikomi bankuose nuvertėja, o investicija į nekilnojamąjį turtą gali nešti ne tik pasyvias nuomos pajamas kas mėnesį, bet ir grąžos prieaugį vėliau turtą parduodant.

Atliktas pastato kapitalinis remontas

Pastatas, kuriame yra loftų, yra visiškai renovuotas: pakeistas jo stogas, renovuotos ir apšiltintos sienos, sudėti nauji trijų stiklo paketų langai, grindys išbetonuotos, išvedžiotas grindinis šildymas, kuris pritaikytas prijungti taupiai, individualiai reguliuojamai „oras–vanduo“ šildymo sistemai, įvesta elektros linija, vandentiekio ir nuotekų sistemos. Be to, pastate labai gražūs šiuolaikiški, visiškai įrengti koridoriai. „Iš esmės tai visiškai naujas pastatas su visomis naujomis komunikacijomis“, – sakė UAB „Renatos namai“ direktorė. Pasak jos, papildomai lofte galima įsirengti antrą ar net trečią aukštą. O parduodamų loftų lubų aukštis siekia iki 8 m, tad kūrybai ir idėjoms vietos tikrai užtenka. Loftai išsiskiria savo erdve, šviesa, laisvės pojūčiu ir kiekvieno lofto rengėjo savitumo išraiška.

Dažna problema prie senų daugiabučių – automobilių stovėjimo vietų trūkumas. Taigi, svarbu pažymėti, kad prie loftų yra atskira nemokama, specialiai loftų savininkams padaryta automobilių stovėjimo aikštelė, tad vietos savininkų ir svečių automobiliams pasistatyti visuomet užteks.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas