Jau 22 kartą įteikta Antano Miškinio literatūrinė premija

Graži tradicija – per Antanines Utenos A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje įteikti Antano Miškinio literatūrinė premiją. Šiemet ji įteikta poetui, publicistui Antanui Šimkui. Jis įvertintas už geriausią poezijos knygą „Vakaras dega“, kurioje atskleidžiama aukštaitiška dvasia, atspindinti Aukštaitijos regiono etninius motyvus, tradicijas ir istorinę atmintį.

Šiųmetinės Antano Miškinio literatūrinė premijos lauretas – vilnietis Antanas Šimkus

Premiją įteikė Utenos rajono savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės pavaduotoja Vitalija Maksvytė ir premijos skyrimo darbo grupės pirmininkas, rajono savivaldybės tarybos narys Alvydas Katinas.

Renginio metu buvo perskaityta premijos skyrimo grupei pateikta Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos rekomendacija, kurią parašė poetas, vertėjas, A. Miškinio 2012 m. premijos laureatas Marius Burokas.

Kaip prisipažino susirinkusiai publikai laureatas, jis yra tikras vilnietis, gimęs 1977 metais, 1995 metais baigė Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinę mokyklą. Vėliau Vilniaus pedagoginiame universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, o 2010 metais ten pat baigė literatūrologijos magistro studijas. 2014 metais įstojo į jungtines Lietuvos edukologijos universiteto ir Mykolo Romerio universiteto filologijos mokslo krypties doktorantūros studijas.

Penketą metų A. Šimkus dirbo savaitraščio „Literatūra ir menas“ publicistikos skyriaus ir jaunimo puslapių „Aktyvios jungtys“ redaktoriumi, 2009–2015 m. – interneto dienraštyje „Bernardinai.lt“, o nuo 2015 m. yra mėnraščio „Metai“ vyriausiasis redaktorius. Nuo 2010 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Šventėje laureatą sveikino Seimo narys Edmundas Pupinis, eiles susirinkusiai publikai skaitė ne tik laureatas, bet ir poetai Vytautas Kaziela, Regina Katinaitė-Lumpickienė, A. Katinas bei netikėtai renginio vedėjo išprovokuota V. Maksvytė.

Renginio metu grojo ir dainavo iš Vilniaus atvykęs folkloro ansamblis NALŠIA.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas