Kaip atpažinti nusilpusią klausą: požymių TOP 5

Kai klausa ima silpti palaipsniui, pastebėti pirmuosius sutrikimo požymius gali būti nelengva. Dar sunkiau – juos suvokti ir susitaikyti. Klausos nusilpimą jaučiantys žmonės dažnai bando neigti problemą, kaltina artimuosius, kad šie kalba per tyliai arba neaiškiai. Klausos centro „Audiomedika“ klausos protezavimo specialistas Andrius SABUKAS dalijasi pagrindiniais klausos nusilpimo požymiais bei, juos pastebėjus, kviečia neatidėlioti klausos patikrinimo.

1. Garsiai žiūrite televizorių

Nors gali skambėti keistai, būtent televizorius dažnai tampa pirmuoju nusilpusios klausos indikatoriumi. Silpniau girdėdamas garsus ir besistengdamas geriau suprasti kalbą, žmogus pasigarsina televizorių taip, kad artimieji jaučia diskomfortą arba tiesiog negali ištverti transliuojamos programos garso.

Jeigu namuose tenka ginčytis dėl televizoriaus ar radijo garso, greičiausiai tam, kuris klausosi garsiai, metas pasitikrinti klausą.

2. Jums atrodo, kad žmonės kalba neaiškiai

Klausai pradėjus silpti, žmogus pirmiausia pradeda nebegirdėti aukšto dažnio garsų, tokių kaip paukščių čiulbėjimas, vaikų balsai, vandens lašėjimas. Blankiau girdimi ar visai nebegirdimi S, Š, T, K, F, D garsai. Iš kalbos „iškritus“ tam tikriems garsams, tampa sunku suprasti ilgesnius sakinius, atrodo, kad visi aplinkiniai pradėjo kalbėti neaiškiai, per tyliai.

3. Nuolat sakote „ką“

Jeigu dažnai kartojate „ką“, greičiausiai patys to nepastebite – apie tai užsimena ar priekaištauja artimieji. Būtent kartu gyvenantys sutuoktiniai ar artimieji pirmi pastebi nusilpusios klausos ženklus ir juos įvardija: tu nuolatos sakai „ką“, tu per garsiai žiūri televizorių ir panašiai.


„Audiomedika“ klausos protezavimo specialistas Andrius Sabukas kviečia pastebėjus klausos nusilpimo požymius neatidėlioti klausos patikrinimo

4. Jums sako, kad kalbate labai garsiai

Tai dar vienas priekaištas, kurį galite išgirsti iš artimųjų lūpų. Nusilpus klausai, natūraliai silpniau girdite ir savo paties balsą, todėl kalbate garsiau. Jums gali atrodyti, kad kalbate įprastai, tačiau namiškiai sakys, kad šaukiate, kalbate per garsiai.

5. Jaučiate ausyse ūžesį

Tyrimai rodo, kad nusilpusią klausą dažnai lydi ir dar viena problema – įkyrus ūžesys ausyse, vadinamas tinitu. Tai varginantis garsas, kurio aplinkoje iš tiesų nėra – jį „girdite“ tik jūs. Nustatyta, kad 90 proc. tinito simptomus jaučiančių žmonių taip pat turi nusilpusią klausą. Pastebėjus atsiradusį ūžesį patariama pasitikrinti klausą ir įsitikinti, ar vargina tik tinitas, ar kartu ir klausos nusilpimas.

Nauji klausos aparatų technologijų pasiekimai gali ne tik padėti spręsti klausos nusilpimą, bet ir palengvinti spengimo ausyse simptomus, sustiprindami išorinius garsus ir taip užmaskuodami vidinius ūžesio ausyse garsus. Nešiojant klausos aparatus ir geriau girdint ūžesys tampa ne toks ryškus ir pastebimas.

Klausos centro „Audiomedika“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas