Kas yra SIP namas

Kas yra SIP namas

SIP namai užsienio šalyse statomi jau beveik šimtą metų. SIP – Structured Insulated Panels pavadinimas verčiamas kaip struktūrinės izoliacinės plokštės. Klasikinė SIP plokštė sudaryta iš išorinių apsauginių plokščių, dažniausiai OSB, o viduje naudojama izoliacinė medžiaga, dažniausiai polistireninis putplastis. Skirtingų gamintojų SIP skydai gali skirtis medžiagomis, jungtimis, konstrukciniais elementais.

Kaip statomas SIP namas

SIP namo statyba prasideda nuo projekto. Architekto ir konstruktoriaus parengtas projektas perduodamas gamintojui ir pagal jį ruošiami skydai. Dažniausiai SIP namas būna vienaukštis su plokščiu arba šlaitiniu stogu. SIP statyboje naudojamos skirtingos technologijos. Vieni gamintojai siūlo dideles plokštes, per visą sieną. Tokios plokštės gali būti su langais ir durimis. Kiti gamintojai siūlo nedideles, tarpusavyje jungiamas plokštes. Iš tokių nedidelių plokščių namą galima statyti kaip iš Lego kaladėlių nenaudojant specialios technikos.

SIP namui gamintojai dažniausiai rekomenduoja naudoti plokštuminius pamatus. SIP namas lengvas ir plokštuminis pamatas bus pigesnis nei mūriniam namui. Dažniausiai per pamatą yra pravedamos inžinerinės komunikacijos. Pamatai būna iš karto apšiltinti ir labai dažnai įrengiamas grindinis šildymas. SIP namai statomi siekiant A++ energinės efektyvumo klasės ir galingo apšildymo nereikia. Aukštą energinę klasę leidžia pasiekti ir tai, kad langai bei durys montuojami apšiltinimo sluoksnyje.
Plokščias SIP namo stogas dažnai montuojamas iš tų pačių SIP plokščių. Šlaitinis stogas taip pat gali būti iš SIP plokščių. Nors dauguma gamintojų siūlo šlaitinį stogą montuoti iš dvitėjų konstrukcijų ir užpildyti tarpus poliuretano putomis.

SIP skydų išorė gali būti iš OSB arba iš cemento drožlių plokščių. Cemento drožlių plokštės atsparesnės aplinkos poveikiui.


Nuotraukoje SIP ShellBau plokštės ir kampiniai skydai su įpresuotu neoporu, užtikrinantys itin gerą šiluminę izoliaciją. Plokščių sujungimui naudojamos apšiltintos dvitėjės sijos, dėl kurių šilumos tilteliai, lyginant su medžio masyvo konstrukciniais elementais, mažesni. Spauskite saugią aktyvią nuorodą SIP namai ir susisiekite suShellbau specialistais.

SIP namo apdaila

Didžiausią SIP namo kainos dalį sudaro ne namo dėžutės kaina, bet inžinerinės komunikacijos ir apdaila. Ant išorinių apdailos plokščių galima praktiškai bet kuri apdaila. Apdailintas klinkerio ar dekoratyvinėmis akmens plytelėmis SIP namas išoriškai nesiskiria nuo mūrinio namo.
Modernaus ar minimalistinio dizaino vidaus apdailai gali būti paliekamos OSB plokštes be apdailos. Vidaus apdailos variantai tokie pat kaip ir kito tipo namuose.

Iš SIP plokščių galima pastatyti šiltą gyvenamąjį namą, ūkinį ir pagalbinius pastatus. Daugiau apie SIP namo statybą paspaudus saugią aktyvią nuorodą SIP namo statyba.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas