Į Londoną uteniškis kurį laiką nebeskraidys

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė Lietuvoje už nusikalstamos veikos padarymą ieškomą uteniškį, parskridusį iš Jungtinės Karalystės.

Sausio 17-os popietę Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui iš Londono, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai sulaikė juo parskridusį 29-erių Utenos rajono gyventoją. Pasieniečiai nustatė, kad šio vyro, nuteisto už nusikalstamą veiką, bet vengiančio atlikti paskirtą arešto bausmę, paiešką yra paskelbusi Utenos apskrities policija.

Pranešę apie sulaikytąjį, po kelių valandų pasieniečiai jį perdavė Vilniaus apskrities policijos pareigūnams.

Dalis gimtinėje prisidirbusių Lietuvos piliečių, vengdami atsakomybės, sprunka į užsienį, tikėdamiesi ten pasislėpti. Bet ir kitoje šalyje retai kada dorai duoną pelno, įkliūva ir būna deportuoti. Kita dalis tokių emigrantų į tėvynę grąžinami pagal Europos arešto orderį. Pasitaiko ir tokių, kurie grįždami į Lietuvą kažkodėl mano, kad jau viskas pamiršta, kad jų praeitis jau nieko nedomina.

Praėjusiais metais pasieniečiai sulaikė 1 085 asmenis, kurių dėl įvairių nusikaltimų ar pažeidimų ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos, iš jų 853 – oro uostuose. 2022 metais šie skaičiai buvo didesni: atitinkamai – 1 520 ir 1 187.

Dauguma pernai sulaikytų asmenų (1 046, daugiau kaip 96 proc.) turėjo Lietuvos pilietybę, kitų 19-os šalių atstovų pasitaikė vos po vieną kitą. Iš užsieniečių išsiskiria Baltarusijos (9) ir Jungtinės Karalystės (8) piliečiai.

VSAT inf. ir nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas