Mieste besimėtantys neįprasti radiniai užminė mįslę

Pastaruoju metu sklando įvairios diskusijos ir svarstymai, iš kur atsiranda parkuose, ant šaligatvių ir kitose miesto vietose besimėtančios gyvūninės kilmės atliekos: odos, ausų, kailio liekanos. Šunų šeimininkai taip pat pastebėjo, kad jų augintiniai, užuodę neįprastus radinius, juos traukia iš sniego. Uteniškiai baiminasi, kad jų keturkojai galbūt nėra saugūs.

Susisiekę su UAB „Biovela-Utenos mėsa“ darbų saugos vadovu Gintaru Urbonu ir paprašę pakomentuoti šią situaciją, išsiaiškinome, kad su druska, kurią bendrovė „Utenos komunalininkas“ naudoja takams barstyti, patekti gyvūninės kilmės atliekoms nėra galimybės. „Jas gali išnešioti paukščiai, gali pamesti ir gyvūnų gaišenų utilizavimo bendrovės „Rietavo veterinarinė sanitarija“ konteineriai“, – komentavo G. Urbonas. Jis teigė, kad neseniai prie Utenos aplinkkelio taip pat buvo pamestos gyvūnų liekanos – kanopos, kitos dalys. Kodėl taip atsitiko, pašnekovas sakė nežinantis.

„Per druską šios atliekos negali atkeliauti, mat druska, kuri turį sąlytį su gyvūninėmis atliekomis, naudojama kailiams sūdyti, nuvaloma ir atiduodama išvežti į Rietavą. „Utenos komunalininkui“ duodame druskos, kurios nepanaudojame, liekanų. Jie naudoja ją barstyti žiemą. Mano žiniomis, ši druska yra lauke įšalusi ir šiuo metu jos tikrai nebarsto“, – situaciją aiškino darbų saugos vadovas.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas