Ugdymo įstaigos vėl sulaukė grasinimų susprogdinti

Trečiadienio rytą ugdymo įstaigas vėl pasiekė elektroniniai laiškai, kuriuose grasinama susprogdinti pastatus. Tokio pobūdžio laiškai rusų kalba pasiekė kelis šimtus šalies mokyklų, gimnazijų.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas nurodė, kaip elgtis gavus tokio pobūdžio laiškus.

• Gavus pranešimą apie sprogmenį:

Nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112.

• Gavus pranešimą el. paštu:

Neskubėkite evakuoti žmonių ir nutraukinėti veiklos – pirmiausia pasitarkite su policija informacijos telefonu 8 700 60 000. Atsiliepę konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti.

• Jeigu turite pagrindo įtarti, kad grėsmė yra reali:

Atkreipiame dėmesį, kad jei po tokio grasinančio el. laiško, apžiūrėję patalpas, ar teritoriją, radote bet kokį įtartiną objektą, tuomet nedelsiant skambinkite skubių pagalbos tarnybų tel. numeriu 112.

• Kaip teisingai pranešti apie grasinantį el. laišką?

Paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti ir pranešti policijai. Neskambinti iš vienos įstaigos penkiems ar šešiems žmonėms. Surinkus numerį, kantriai laukti, kol atsilieps operatorius. Jei reikės, net kelias minutes. Svarbiausiai nenutraukti skambučio ir nerinkti numerio iš naujo.

Parengta pagal Utenos AVPK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas