Kosmetologė Santa Satkūnienė: „Klienčių šypsenos man – didžiausia padėka“

MADAM grožio studijoje (Aušros g. 26-36, Utena) dirbančiai kosmetologei Santai Satkūnienei šie metai – ypač sėkmingi. Nuolat įvairiuose konkursuose besitobulinanti grožio meistrė, kaip pati sakė, metus pradėjo įgyvendindama, atrodė, nepasiekiamus tikslus. Uteniškė labai džiaugiasi Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) surengto fotokonkurso „Metų antakių meistras 2021“ EXPERT kategorijoje laimėjusi pirmą vietą. Pergalę ji nuskynė ir šiųmečiame Lietuvos PMU (ilgalaikio makiažo) internetiniame čempionate lūpų ilgalaikio makiažo rungtyje – užėmė pirmą vietą.

Niekada nepatiko būti priklausomai

S. Satkūnienė pasakojo prieš penkerius metus iškeitusi projektavimą, reklamą, pedagogiką į kosmetologiją (Vilniaus dailės akademijoje baigtos reklamos bakalauro (projektavimo sritis) bei magistro studijos, dailės ir technologijų pedagogika). Anot pašnekovės, didžiausia gyvenimo laimė – atrasti save.

Šiuo metu moteris dirba miesto centre įsikūrusioje MADAM grožio studijoje – atlieka šias procedūras: antakių dažymą, koregavimą, antakių bei blakstienių laminavimą, šventinius ir ilgalaikius makiažus.

Paklausta, kodėl nusprendė tapti kosmetologe, S. Satkūnienė sakė, kad kursus makiažo akademijoje baigė dėl poreikio pasidaryti sau gražų makiažą. „Baigus kursus akademijos dėstytoja paskatino nesustoti – pradėti dirbti grožio srityje. Ji įžvelgė manyje gabumą ir potencialą. Pastebėjau, kad kuo toliau, tuo labiau pradėjau kosmetologija domėtis daugiau nei dizainu, reklama ar pedagogika. Baigiau labai daug kursų, susijusių su kosmetologija, – pasakojo kosmetologė. – Nuo aštuntos klasės žinojau, kad gyvenimą siesiu su dizainu, kryptingai ruošiausi stoti į Dailės akademiją. Stojamieji buvo išties nelengvi. Aštuonerius metus studijavau ir supratau, kad noriu pokyčių. Nenorėjau būti dizainere, kuri, gavusi užsakymus iš vadybininkų, nuolat kuria dizainus – nuo ryto iki vakaro dirba nesulaukdama grįžtamojo ryšio. Man niekada nepatiko būti priklausomai.“

Nuolat tobulėja

S. Satkūnienė sakė, kad norėjo būti pati sau vadovė, gražinti moteris ir matyti jų švytinčias akis bei šypsenas. „Nuoširdžios klienčių šypsenos išvydus rezultatą man – didžiausia padėka“, – tikino ji.

Grožio specialistės teigimu, dirbant kosmetologe jai labiausiai patinka tai, kad nuolat reikia tobulintis, niekada nestovima vienoje vietoje, dažnai atsiranda naujų produktų, procedūrų. „Vykstu į seminarus, pristatymus, gilinuosi į produktų sudėtis, kaip atlikti procedūras profesionaliai. Norisi į savo teikiamų paslaugų asortimentą įnešti naujovių, kurios džiugina klientes. Dirbdamas šioje srityje negali sustoti. Kiekvieną dieną į darbą einu kaip į šventę“, – prisipažino pašnekovė.

Anot S. Satkūnienės, ji dažnai mėgsta išeiti iš komforto zonos. Moteris atskleidė, kad jai patinka kelti sau tikslus, kurie atrodo neįmanomi, kartais netgi gąsdina: „Priverčiu save įgyvendinti neįveikiamus tikslus, tai suteikia man motyvacijos eiti į priekį ir būti geresne savo versija. Stengiuosi lipti aukštyn. Esu labai reikli. Man visada patiko maksimalizmas. Sunkiai sekasi atsikratyti šios savybės.“

Antakiai – asmenybės veidrodis

Meistrė jau ketverius metus dalyvauja KIGSA organizuojamame antakių čempionate (antakių dažymo rungtis), varžosi fotokonkursuose, čempionatuose. „Taip kaskart galiu pasimokyti iš savo ar kitų dalyvių klaidų, pasisemti idėjų stebėdama puikiai atliktus darbus. Kiekvienas renginys – lyg žinių pasitikrinimas. Daug mokausi ir tobulinuosi todėl, kad noriu kuo profesionaliau atlikti paslaugas“, – kalbėjo pašnekovė.

S. Satkūnienė teigė, jog kone labiausiai jai patinka dažyti antakius, atlikti ilgalaikius makiažus. Jos nuomone, antakiai – ne tik mada, tai – asmenybės veidrodis: „Antakiai – bene išraiškingiausia veido dalis, apibūdinanti žmogaus emocingumą. Jie formuoja veido išraiškingumą, pabrėžia akių grožį ir savitumą, suteikia veidui išraiškos bei emocingumo. Tik taisyklingai suformuoti antakiai pabrėžia veido formą. O netaisyklingai suformuoti antakiai gali ją sudarkyti.“ Pasak specialistės, antakius reikia formuoti pagal individualius bruožus, plaukų spalvą, bendrą visumą, o ne vadovaujantis intuicija. „Antakių procedūros man patinka tuo, kad niekada nebūna vienodo rezultato“, – sakė ji.

Neigiamų emocijų atsikrato sportuodama

Dar viena talentingos uteniškės aistra – sportas. Moteris pasidžiaugė atsiradusiu natūraliu poreikiu sportuoti. „Posakį, kad sportas – sveikata, tikriausiai yra girdėjęs kiekvienas. Be abejo, šis posakis sugalvotas ne veltui, nes sveikata yra didžiausias žmogaus turtas, kuriuo reikia rūpintis besąlygiškai. Sportas man tapo vienu pagrindinių būdų atsipalaiduoti. Tai lyg meditacija, hobis bei įsipareigojimas sau. Sportas suteikia man malonumo, teigiamos energijos, sportuodama išlieju neigiamas emocijas… – apie aktyvią veiklą su šypsena kalbėjo S. Satkūnienė. – Mano tikslas buvo ir yra pagražinti kūno formas. Noriu, kad sportas taptų ilgalaikiu gyvenimo būdu, kuris leistų džiaugtis sveiku kūnu ir gera savijauta.“

MADAM grožio studijos darbuotoja pasakojo, jog iki karantino dvejus metus be pertraukų sportavo viename Utenos sporto klubų, du kartus ruošėsi varžyboms, kurios, deja, neįvyko dėl pandemijos ribojimų.

„Iš susiklosčiusios situacijos dar kartą pasimokiau, kad niekada nereikia bijoti rizikuoti norint įgyvendinti savo svajones, net ir patirdamas nuostolių, įgauni tam tikrų žinių. Ne veltui sakoma: „Kartais prarandi, kartais atrandi kažką naujo.“ Gavau itin daug patirties, susijusios su mityba, treniruotėmis, fitneso pozavimu. Pasibaigus karantino ribojimams, po ilgų atostogų ir atsitraukimo nuo sporto tęsiu profesionaliai su visu reikiamu inventoriumi atliekamas treniruotes su dar didesniu entuziazmu“, – ateities planais dalijosi S. Satkūnienė.

Reklama: makiažo kursai

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas