Močiutės turtą nuo ugnies išgelbėjusiems kaimynams – padėka

Vasario 18–ą Miežonių kaimo (Molėtų r.) gyventojus Danutę Pankinienę ir Zenoną Ryliškį aplankė Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika ir Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis.

Jiems meras įteikė rajono savivaldybės padėkas už pilietiškumą, drąsą ir ryžtą rizikuojant savo sveikata ir gyvybe, nes buvo užgesintas kaimynystėje kilęs gaisras, išgelbėtas neįgalios senolės turtas bei jai suteikta pagalba. „Džiugu, kad Miežonyse gyvena tokie geraširdiški, drąsūs, padėti artimui kiekvieną dieną pasiruošę kaimynai. Tai yra viena didžiausių žmogaus vertybių“, – kalbėjo meras.

Miežoniškiai D. Pankinienė ir Z. Ryliškis visada padeda kaimynams, ypač pasirūpindavo šalia gyvenančia neįgalia senole. Jos dukra gyvena Vilniuje, negali atvažiuoti kasdien, tad Zenonas pakurdavo krosnį, Danutė pasirūpindavo maistu, primindavo vartoti vaistus. Gruodžio 30–ą močiutė atbėgo šaukdama, kad jos namuose dega baldai. Danutė su Zenonu nedvejodami puolė padėti, čiupo laistymo žarną, kurią prijungė iš ūkinio pastato, paprašė kaimynų iškviesti ugniagesius. Danutei talkinant kieme, Zenonas per dūmus prasiveržė prie liepsnos ir užgesino nuo virtuvės baldų iki lubų kilusias liepsnas. Apie pavojų tuomet negalvojo, nors šalia stovėjo dujų balionas, galėjęs bet kurią minutę sprogti. Gaisrą pavyko užgesinti dar prieš atvykstant ugniagesiams, buvo išgelbėtas senolės turtas. Po gaisro Danutė ją kurį laiką globojo savo namuose, vėliau pasirūpino vaikai.

Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis, dėkodamas ugniagesių vardu, pastebėjo, kaip svarbu kaimynams gyventi bendruomeniškai, nuolat padėti vieni kitiems, aplankyti, pasirūpinti tais, kuriems labiau reikia pagalbos, ypač žiemą, kai daugiau kūrenamos krosnys ir daugiau pavojų kilti gaisrams. 

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas