„Tramtatulyje“ meistriškiausiais instrumentinės muzikos atlikėjais paskelbti keturi uteniškiai

Lietuvos vaikus, kuriems nuo mažens ugdoma meilė savo krašto tradicijoms, dainoms, muzikai, sukvietęs konkursas „Tramtatulis“ išrinko geriausius. Dvi dienas Kaune vykusiame baigiamajame konkurso rate sukosi ir skambiais balsais žiūrovus bei komisiją džiugino net 220 jaunųjų atlikėjų.

Šiemet vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nugalėtojais paskelbti 43 diplomantai ir 38 laureatai (pavieniai ir grupės) – talentingi mažieji pasakotojai, spalvingai įvairiomis tarmėmis perteikę gimtojo krašto savitumą atsispindinčias sakmes, pasakas, meistriškai tradicinę muziką groję muzikantai, liaudies dainas išraiškingai atlikę jaunieji dainininkai.

Vertinimo komisijos sprendimu, geriausiais liaudies dainų atlikėjais pripažinti Jokūbas Bauba iš Kaišiadorių, Ugnė Sereičikaitė, Gaudrė Eidukevičiūtė, Aušrinė Guzevičiūtė, Ieva Latvytė iš Varėnos r., Edgaras Petrovas, Jonas Narkevičius iš Kretingos r., Gabrielė Kovalčiukaitė, Lukas Kovalčiukas iš Ukmergės r., Augustė Stalioraitytė iš Neringos sav., Gustė Balniūtė, Goda Birgiolaitė, Ieva Brimerytė, Meda Šriupšaitė, Mėja Šarakauskaitė iš Kauno, Sofija Vysniauskas, Leonardas Vaišys iš Klaipėdos, Dovilas Jegelevičius, Marė Čepulytė, Akvilė Mackonytė, Dorotėja Bernotė, Deimena Žilinskaitė iš Vilniaus.

Šauniausiais pasakotojais tapo Danielė Andriuškevičiūtė iš Vilkaviškio r., Jaunė Monkauskaitė iš Mažeikių r., Ignas Jasukynas iš Telšių r., Milda Čeponytė iš Rokiškio r., Ugnė Banionytė iš Kupiškio r., Tautvydas Bendžius iš Šakių r., Titas Mockevičius iš Marijampolės sav., Gabija Petrauskaitė iš Palangos.

Meistriškiausiais instrumentinės muzikos atlikėjais paskelbti Kristupas Trečiokas, Dovydas Ragalskis, Emilija Vienažindytė, Ždanas Nikitinas, Elena Šipilaitė iš Kauno r., Augustė Vaiva Klingerytė, Lukas Jogminas iš Telšių r., Pijus Gurskas, Emilijus Mažeika, Mantas Kavaliauskas, Simas Tatoris, Mikas Pašakarnis iš Biržų r., Jorūnė Alkauskaitė, Lukas Gaižutis, Paulius Dirma, Goda Meidutė iš Utenos r., Martynas Čepulis iš Lazdijų r., Žilvinas Barkauskas, Gustė Vasiljevaitė, Greta Gasiūnaitė, Talita Šablinskytė, Timas Šablinskas iš Klaipėdos, Ieva Brimerytė, Paulius Brimeris, Guoda Stepšytė, Vėjas Aleksiejūnas, Urtė Danilevičiūtė, Kamilė Kavaliauskaitė, Dovydas Paškevičius, Justinas Janušas, Dovydas Korsakas, Titas Glavickas, Timotis Markevičius iš Kauno.

Nominacija „Muzikantų muzikantas“ atiteko Martynui Pšibišauskui iš Panevėžio, grojančiam net trimis instrumentais – armonika, Sekminių rageliu, lamzdeliu, ir Pijui Gurskui iš Biržų r., grojančiam kanklėmis ir lamzdeliu, pučiančiam skudučius ir ragus.

Nominacija „Geriausias pasakotojas ir dainininkas“ skirta Titui Mockevičiui iš Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žolynukai“.

Konkurso atrankos regionuose vyko vasario ir kovo mėnesiais. Jose dalyvavo per 700 vaikų ir moksleivių nuo 3 iki 18 metų iš Lietuvos ir užsienio lietuvių bendruomenių.

„Tramtatulio“ laureatų koncertas vyks birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas