Po penkerių metų pertraukos – pavojingos kirmėlinės ligos atvejis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Utenos VMVT) informavo, kad šių metų rugsėjo 26 dieną Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas patvirtino, jog Daugailių medžiotojų klubo medžioklės plotuose sumedžiotai 36 mėnesių amžiaus šerno patelei nustatyta trichineliozė. Tai pirmasis po penkerių metų pertraukos trichineliozės atvejis Utenos rajone nustatytas tarp laukinių gyvūnų.

Trichineliozė yra ūmi žmonių ir gyvūnų liga (zoonozė), kurią sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Žmogus užsikrečia trichinelioze jei valgo netirtą žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą šernų, kiaulių, laukinių kačių, pumų, lapių, šunų, vilkų, arklių ar jūros vėplių mėsą. Kasmet pasaulyje užregistruojama apie 11 milijonų žmonių, sergančių trichinelioze. Lietuvos medicininės statistikos duomenimis, kasmet trichinelioze serga kelios dešimtys žmonių. Paskutinį kartą Utenos rajone trichineliozė buvo nustatyta 2014 metais sumedžiotiems šešiems šernams Vyžuonų, Užpalių, Tauragnų ir Kuktiškių seniūnijose. Užsikrėtusių šernų skerdenos buvo saugiai sunaikintos. Utenos VMVT atkreipė dėmesį į tai, kad didelį indėlį šios ligos plitimui rajone stabdyti įnešė Utenos rajono medžiotojai. Jų supratimas apie biologinio saugumo priemonių užtikrinimo būtinybę medžioklės metu ir aukšta medžiojimo kultūra davė gerą rezultatą – Utenos rajone trichineliozė buvo neregistruota penkerius metus iš eilės.

Utenos VMVT nurodo visada ištirti nuosavame ūkyje užaugintų kiaulių ar sumedžiotų šernų mėsą dėl trichineliozės. Negalima vartoti mėsos, kol nėra gautas tyrimo atsakymas. Tik laboratorijai patvirtinus, kad mėsoje trichinelių nerasta, ją galima naudoti žmonių maistui. Taip pat Utenos VMVT rekomenduoja nepirkti nelegaliai pardavinėjamos mėsos, ūkiuose naikinti peles, žiurkes, nes jos yra pagrindiniai trichineliozės platintojai gamtoje.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas