Ignalinos kredito unijos ir Utenos verslo bendradarbiavimas turi ir gali būti dar glaudesnis

Ignalinos kredito unija vis aktyviau bendradarbiauja su Utenos regiono verslu – teikia paskolas veiklos pradžiai ar apyvartiniam kapitalui, administruoja valstybės pagalbą nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms. Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – Panevėžio PPAR) Utenos filialo direktorius Jurgis Dumbrava sakė, kad regiono verslo ir kredito unijos bendradarbiavimas galėtų ir turėtų būti dar glaudesnis.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad mūsų regiono verslas atranda kredito unijas, tarp jų ir Utenoje savo skyrių turinčią Ignalinos kredito uniją. Tam tikrose situacijose – net ir didžiosios Utenos įmonės, nors jos turi ilgametes bendradarbiavimo su komerciniais bankais tradicijas. Aišku, tokios įmonės finansavimo dažnai ieško dideliems projektams, tačiau Ignalinos kredito unija jau pajėgi greitai suformuoti ir išduoti kad ir milijonus eurų siekiančias paskolas. Didžiųjų įmonių ir kredito unijų bendradarbiavimą kažkiek sunkina tik faktas, kad centrinės tokių įmonių būstinės yra įsikūrusios Vilniuje, o Utenoje yra tik gamybos padaliniai. O smulkusis verslas, kurio taip pat netrūksta Utenoje ir aplinkiniuose rajonuose, mano galva, jau vertina unijas kaip patikimą finansų partnerį“, – sakė J. Dumbrava.

Pasako jo, unijos verslui jau tikrai gali suteikti paskolas, kurių palūkanos yra ne didesnės, nei šiandien siūlo komerciniai bankai. Be to, unijos, mažesnės ir lankstesnės finansų partnerės, vietoje turinčios savo skyrius ir padalinius, turi ir daugiau privalumų: jos labiau gilinasi į verslo specifiką, įmonių gebėjimą prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų ir, įvertinusios visumą, dažniausiai priima teigiamą sprendimą finansuoti vienus ar kitus verslininkų projektus.

„Matome, kad didieji bankai fiziškai apleidžia Lietuvos regionus – uždaro skyrius, mažina darbuotojų skaičių. Žinoma, pandemija išmokė mus daugelį dalykų spręsti nuotoliniu būdu. Tačiau žmonėms, ieškantiems, sakykime, savo verslo finansavimo sprendimų, yra labai svarbus ir tiesioginis kontaktas, galimybė ateiti, pasikalbėti, pasitarti. O regionuose tai pasiūlyti gali jau tik unijos. Kitas svarbus dalykas – procesų greitis, formalumų tvarkymas. Manau, kad paimti paskolą Ignalinos kredito unijoje, susitvarkyti visus formalumus galima greičiau nei bankuose“, – teigė J. Dumbrava.

Aišku, ir pačios unijos turėtų būti aktyvesnės tiesdamos tiltus su Utenos verslu.

„Žmonių įpročių keitimas yra ilgas procesas. O verslas yra įpratęs pinigų ieškoti bankuose. Galvoju, kad unijos turėtų pačios aktyviau belstis į verslininkų duris, pasakoti apie save, savo paslaugas, privalumus ir naudas, kurias jos gali pasiūlyti įvairiausioms įmonėms ar ūkiams. Galiausiai dialogo ir kontakto visada galima ieškoti ir per verslo asociacijas, kad ir mūsų Panevėžio PPAR filialas Utenoje. Esu įsitikinęs, kad tokios pastangos ilgainiui atneš labai daug naudos tiek verslui, tiek unijai“, – pasakojo Panevėžio PPAR Utenos filialo direktorius.

Grožio salono savininkė: „Ignalinos kredito unija padėjo man įgyvendinti svajonę“

Šių metų vasario mėnesį Utenoje duris atvėrė grožio salonas „Urban Beauty“. Jo savininkė Dangira Bičiūnaitė-Tubelienė neslėpė, kad be Ignalinos kredito unijos pagalbos padaryti tai būtų buvę gerokai sunkiau.

„Seniai svajojau apie savo verslą, grožio saloną. Dėl paskolos verslo pradžiai kreipiausi į kelias unijas, tačiau Ignalinos kredito unija papirko mane puikiu aptarnavimu, dėmesingumu, naudingais patarimai, kaip greičiau ir paprasčiau viską padaryti. Ignalinos uniją galiu nuoširdžiai rekomenduoti visiems, kurie planuoja pradėti savo verslą“, – pasakojo moteris.

Anot jos, visi formalumai buvo sutvarkyti greitai, o tai taip pat didelis unijos darbuotojų nuopelnas:„Buvome pasiruošę startuoti jau per praėjusias Kalėdas. Tačiau nelemtas karantinas kiek sumaišė mums kortas. Grožio salonų veikla buvo ribojama, todėl atsidarėme keliais mėnesiais vėliau.“

Ignalinos kredito unijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas