Europos Parlamento narių susitikime su uteniškiais – Europos aktualijos

Prieš keletą dienų Utenoje lankėsi ir su visuomene susitiko europarlamentarė, Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė, vakare į susitikimą su uteniškiais Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atvyko ir Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius bei į EP kandidatuojanti Seimo Pirmininko pavaduoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Į visus susitikimus svečius lydėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Utenos skyriaus pirmininkė ir rajono savivaldybės tarybos narė Kristina Gogelienė.Susitikime su Utenos rajono savivaldybės meru Marijumi Kaukėnu europarlamentarė Rasa Juknevičienė aptarė Utenai ir uteniškiams svarbius klausimus

Dėmesys uteniškių problemoms

Europarlamentarė R. Juknevičienė savo vizitą Utenoje pradėjo nuo apsilankymo Adolfo Šapokos gimnazijoje, kur kalbėjosi ne tik su pedagogais, bet ir gimnazistais.

Paskui ji susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Marijumi Kaukėnu aptarti rajono problemų ir perspektyvos, kuriant mieste bei kaime geresnį gyvenimą.

Bendrovėje „Utenos trikotažas“ europarlamentarę pasitiko įmonės vadovė Nomeda Kaučikienė, kuri papasakojo apie lengvosios pramonės problemas ir iššūkius šiuo sudėtingu laikotarpiu. R. Juknevičienė buvo supažindinta su gamyba, aplankė visus įmonės cechus, kalbėjosi su darbuotojais.

Po susitikimo vienoje iš didžiausių Utenos įmonių europarlamentarė liko sužavėta Vytauto Valiušio keramikos muziejumi Leliūnuose, kur apsilankė, ir pačiu V. Valiušiu.

Europarlamentarų iniciatyva priimti svarbūs dokumentai

Viena ryškiausių EP narių R. Juknevičienė tapo pirmąja lietuve, kuri buvo išrinkta į ELP frakcijos vicepirmininko pareigas. Užėmusi tokias aukštas pareigas europarlamentarė turėjo galimybę formuoti EP politiką. „Svarbu, kad ją renkant į šias pareigas, ji susilaukė ELP politinėje grupėje didelio palaikymo“, – pažymėjo A. Kubilius.

Europarlamentarės svarbiausias uždavinys buvo formuoti didžiausios parlamentinės frakcijos užsienio reikalų ir saugumo politiką, derinant įvairias pozicijas tarp EP narių, pristatant frakcijos poziciją europarlamentarams.

„Aš, eidama vicepirmininko pareigas, dirbau su aukščiausiais Europos Komisijos, taip pat ir EP vadovybės nariais, dažnai tekdavo susitikti ir su Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen“, – sakė R. Juknevičienė.

A. Kubilius gyrė savo kolegę už jos intensyvią veiklą EP. Jų abiejų iniciatyva buvo priimti labai svarbūs ir konkretūs dokumentai, kaip antai ELP frakcijos pozicija dėl Ukrainos pergalės. A. Kubilius pabrėžė, kad turi būti sisteminis ir nuolatinis rimtas EP požiūris ir pagalba Ukrainai kare su Rusijos invazija. A. Kubilius EP pristatė labai svarbų dokumentą ir frakcijos poziciją dėl Ukrainos perspektyvos stojant į NATO bei Europos Sąjungą (ES). Apskritai viso susitikimo su uteniškiais metu buvo skirta daug dėmesio pagalbai Ukrainai.

Svarbu tai, kad A. Kubilius, 2020 metais tapęs nuolatiniu EP pranešėju Rusijos klausimais, ne tik išreiškia savo asmeninę nuomonę, bet ir prisideda formuojant kitų EP narių nuomonę dėl požiūrio į Rusijos veiksmus Ukrainoje. O diskutuojant klausimais apie Rusiją visuomet siūlo griežtą poziciją, kurios turėtų laikytis EP.

„EP yra dvi baimės. Pirmoji, kad jeigu Europa duos ginklų, tai Putinas bus priverstas dar stipriau pulti Europą. Kita baimė – kas bus, kai neliks Putino?..“ – retoriškai klausė europarlamentaras A. Kubilius. Todėl, jo nuomone, labai svarbu visiems Europoje ne tik aiškinti apie tvarią ir tvirtą Europą, bet ir raginti kuo greičiau priimti Ukrainą į ES ir NATO.

R. Juknevičienė taip pat pažymėjo, kad kuo greičiau bus priimti ir paskelbti drąsūs ES sprendimai dėl Ukrainos ateities, tuo greičiau bus nugalėta Rusija.

Europoje stiprėja kraštutinės dešiniosios jėgos

Susitikime su visuomene buvo kalbama ir apie Kinijos bei Taivano problemas. Taivano sostinėje Taipėjuje europarlamentarė R. Juknevičienė su delegacija, kuriai vadovavo, lankėsi 2023 metų birželį ir susitiko su šalies užsienio reikalų ministru, parlamento ir visuomeninių organizacijų atstovais. Visuose susitikimuose R. Juknevičienė pabrėždavo, kaip šiandien yra svarbu plėtoti demokratijų bendrystę, ir gyrė mūsų valdžią, kuri nepasidavė kinų spaudimui Taipėjuje įkurti Lietuvos atstovybę bei Vilniuje atidaryti Taivano, o ne Taipėjaus atstovybę (kinų valdžia visuomet siekia išlaikyti vienos nedalomos valstybės įvaizdį, nors Taivanas jau seniai siekia atsiskirti nuo Kinijos ir paskelbti nepriklausomybę – aut. past.).

Susitikime su uteniškiais R. Juknevičienė nuogąstavo, kad gali taip nutikti, jog į EP šį kartą pateks ir nemažai vadinamųjų „Putino draugų“.

„Negaliu patvirtinti, kad visi jie tokie draugiški Putino režimui, bet kraštutinės dešiniosios jėgos ypač sustiprėjo Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje bei kitose Vakarų šalyse. Liūdna, bet šiose šalyse visuomet buvo euroskeptikų ir neigiančiųjų ES“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, prie šių liūdnų tendencijų prisideda ir Žaliųjų judėjimo atstovai su savo požiūriu į emigrantus, kad į Europą reikia įleisti visus ir visi čia laukiami. Europarlamentarės pozicija šiuo klausimu yra griežta – Europa negali ir neturi priimti emigrantų iš viso pasaulio, nes tai gali destabilizuoti ją pačią. Pasak jos, būtent tokios kai kurių partijų iniciatyvos ir atvedė Europą į tai, kad šiandien su emigracija turime problemų daugelyje ES šalių.

„O tos kraštutinės dešiniosios jėgos gali turėti labai didelį svorį naujajame EP“, – tokią perspektyvą jau po rinkimų mato europarlamentarė.

Labai svarbu suprasti EP veikimo aspektus

„Jei EP nepriklausysi jokiai politinei partijai, tavo veikla ten bus lygi absoliučiam nuliui. Mes, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, esame pačioje didžiausioje ir stipriausioje ELP frakcijoje. Kiekvienam rinkėjui ateinančiuose EP rinkimuose pirmiausia siūlome pažiūrėti, kokiai partijai priklausys renkamas EP narys ir ką realiai jis ten galės nuveikti. Labai svarbu ir tai, kokia tos partijos programa“, – sakė R. Juknevičienė.

Politinė reklama. Apmokėta iš TS-LKD politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr.: Nr. U20240606/01

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas