„Juventus“ LKL čempionate iškovojo trečią pergalę

Sekmadienį, spalio 11-ą, vykusiame Utenos „Juventus“ ir „Dzūkijos“ iš Alytaus krepšininkų susitikime uteniškiai „Betsafe-LKL“ čempionate rezultatu 106:98 (24:20, 33:26, 23:23, 26:29) pasiekė trečiąją pergalę. „Juventus“ ekipa LKL turnyrinės lentelėje šiuo metu užima trečią vietą ir nusileidžia tik Vilniaus „Rytui“ ir Kauno „Žalgiriui“.

Po pirmųjų dešimties rungtynių minučių komandas skyrė keturi taškai – 24:20, tačiau antrajame kėlinio viduryje uteniškiai jau pirmavo net 24 taškas. Kėlinio pabaigoje svečiai iš Alytaus vėl priartėjo ir prieš antrąją rungtynių dalį komandas skyrė 11 taškų – 57:46. Po ilgosios pertraukos abi komandos kovojo lygiai, o prieš lemiamą rungtynių kėlinį „Juventus“ ir toliau pirmavo 11 taškų skirtumu – 80:69.

Rungtynių pabaigoje svečiai iš Alytaus dar labiau priartėjo, tačiau pergalę šventė uteniškiai – 106:98.

Per spaudos konferenciją „Juventus“ klubo vyriausias strategas Žydrūnas Urbonas, paklaustas, kaip čia nutiko, kad alytiškiai įmetė beveik 100 taškų, buvo labai nepatenkintas savo krepšininkų žaidimu. Jis tvirtino, kad pirmaudami jo auklėtiniai, patikėję ankstyva pergale, per daug atsipalaidavo, o kad atstatyti pranašumą, po to tenka daug dirbti gynyboje ir puolime. Anot Ž. Urbono, tai ne visada pavyksta. Nors „Dzūkija“ šiuo metu yra priešpaskutinėje LKL turnyrinės lentelės vietoje, jis nenuvertino Alytaus komandos sakydamas, kad tai labai pajėgi ekipa, nes joje žaidžia daug puikių krepšininkų.

„Juventus“ gretose gerai tiek gynyboje, tiek puolime žaidė komandos centras Julius Jucikas, įmetęs 22 taškus. 20 taškų prie pergalės pridėjo Martynas Gecevičius, po 12 – Ignas Vaitkus ir Žygimantas Skučas, po 10 – Bryantas Crawfordas, Marius Runkauskas ir Mindaugas Kupšas, 6 – Vytautas Šulskis, 4 taškus įmetė komandos naujokas Jamelis Artisas.

Varžovų gretose išsiskyrė krepšinio veteranai 23 taškus pelnęs Artūras Jomantas ir su 15 taškų visiems krepšinio mėgėjams puikiai pažįstamas Simas Jasaitis.

Spalio 14-ą (trečiadienį) „Juventus“ keliaus į Klaipėdą, kur „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes žais su vietos „Neptūno“ komanda.

Į Utenos areną Ž. Urbono auklėtiniai sugrįš spalio 20-ą, kai atsakomosiose Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pirmojo etapo rungtynėse kausis su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Laikraščio „Utenos diena“ ir „Juventus“ inf., V. Ridiko nuotr.